اخبار آلتکوین

توسعه‌دهندگان سولانا و کاردانو به ادعای SEC در مورد «اوراق بهادار» بودن این دو رمزارز واکنش نشان دادند

به دنبال شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)‌ از صرافی بایننس و اعلام کردن فهرست جدیدی از ارزهای دیجیتال زیر مجموعه اوراق بهادار، بنیاد سولانا و شرکت IOG، توسعه‌دهنده کاردانو در دو بیانیه جداگانه به ادعای این کمیسیون واکنش نشان دادند. به گفته تیم‌های توسعه این دو پروژه بلاکچینی، ارزهای دیجیتال SOL و ADA برخلاف ادعای کمیسیون بورس اوراق بهادار نیستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین دسک، اوایل هفته گذشته کمیسیون بورس آمریکا از دو صرافی بایننس و کوین بیس شکایت و این صرافی‌ها را به عرضه اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرد. در شکایت علیه بایننس، کمیسیون بورس فهرست جدیدی از توکن‌های زیر مجموعه اوراق بهادار را منتشر کرده که نام سولانا و کاردانو در آن به چشم می‌خورد.

بر اساس شکایت کمیسیون بورس، ارزهای دیجیتال کاردانو (ADA)، سولانا (SOL)، پالیگان (MATIC)، سندباکس (SAND)، فایل کوین (FIL)، اکسی اینفینیتی (AXS)، چیلیز (CHZ)، فلو (FLOW)، اینترنت کامپیوتر (ICP)، نیر (NEAR)، وویجر (VGX)، دش (DASH) و نکسو (NEXO) اوراق بهادار محسوب می‌شوند.

رمزارزهای نام برده شده در دو پرونده SEC علیه بایننس و کوین بیس
رمزارزهای نام برده شده در دو پرونده SEC علیه بایننس و کوین‌بیس؛ منبع: میهن بلاکچین

واکنش بنیاد سولانا چه بود؟

بنیاد سولانا در واکنش به ادعای کمیسیون بورس مبنی بر اوراق بهادار بودن توکن SOL در بیانیه‌ای در این رابطه به کوین دسک گفت:

بنیاد سولانا قاطعانه معتقد است SOL اوراق بهادار نیست. SOL توکن بومی بلاکچین سولاناست، پروژه نرم‌افزاری قوی، منبع‌باز و مبتنی بر جامعه‌ای که برای گسترش و تکامل، به تعامل غیرمتمرکز کاربر و توسعه‌دهنده متکی است.

یکی از توسعه‌دهندگان سولانا در این رابطه اظهار داشت:

فکر نمی‌کنم این قضیه برای هیچ‌کدام از توسعه‌دهندگان مهم باشد. اوراق بهادار بودن SOL واقعا بر هیچ‌کسی که در این شبکه فعالیت می‌کند تاثیری نمی‌گذارد.

واکنش شرکت IOG چه بود؟

شرکت IOG نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد نام کاردانو به اشتباه به عنوان اوراق بهادار در شکایت کمیسیون بورس علیه صرافی بایننس آورده شده است. تیم توسعه کاردانو مدعی است اشتباهات واقعی زیادی در این شکایت وجود دارد و این ادعا بر فعالیت آنها تاثیری نخواهد گذاشت.

IOG در این رابطه گفت:

ADA تحت هیچ شرایطی یک اوراق بهادار نیست و هرگز هم نبوده است. درک نحوه عملکرد بلاکچین‌های غیرمتمرکز، بخشی اساسی در ایجاد قوانین است.

به گفته شرکت توسعه‌دهنده کاردانو، الزام قوانین از طریق اقدامات اجرایی شفافیت یا اطمینان لازمی که صنعت رمزارزها و کاربران آن شایسته آن هستند را فراهم نمی‌کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا