سرمایه گذاری

ورود غول فناوری ژاپن، سونی، به بازار رمزارزها با خرید یک صرافی

شرکت سونی با خرید صرافی رمزارز Amber Japan که از زمان سقوط FTX در سال ۲۰۲۲ با مشکلات بزرگی روبرو بود، وارد بازار رمزارزها شد؛ این خرید استراتژیک نشان‌دهنده شروع جدیدی برای سونی در فضای رمزارزهاست.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

پس از طرفداری دل (DELL) از بیت کوین، حالا نوبت سونی (Sony)، شرکت بزرگ فناوری ژاپنی است تا به بازار ارزهای دیجیتال وارد شود. سونی اولین قدم در این مسیر را با خرید صرافی رمزارزی Amber برداشت. صرافی Amber از زمان سقوط FTX در سال ۲۰۲۲ با مشکلات عمده‌ای روبرو بود و این خرید استراتژیک به سونی امکان می‌دهد تا فعالیت‌های خود را در فضای رمزارزها گسترش دهد.

حرکت سونی به سوی صنعت رمزارزها

طبق گزارش اختصاصی کالین وو، خبرنگار چینی در حوزه رمزارزها، گروه Amber ابتدا با خرید پلتفرم معاملاتی رمزارز DeCurret ژاپن در اوایل سال ۲۰۲۲ وارد فضای رمزارزها شد و سپس به Amber Japan تغییر نام داد. اما با سقوط FTX در اواخر سال ۲۰۲۲، گروه Amber دچار مشکلات مالی شده و مجبور به انجام معامله‌ای بدهی-به-سهام با فن‌بوشی کپیتال (Fenbushi Capital) گردید؛ نسبت بدهی به سهام، (debt-to-equity) از نسبت‌های مالی و یکی از مقیاس‌های اندازه‌گیری اهرم مالی شرکت‌ها است که از طریق تقسیم کل بدهی‌های شرکت، به حقوق صاحبان سهام به دست می‌آید.

کالین وو: خرید Amber توسط سونی نشان‌دهنده گسترش استراتژیک این شرکت به حوزه صرافی‌های رمزارزی است.
کالین وو: خرید Amber توسط سونی نشان‌دهنده گسترش استراتژیک این شرکت به حوزه صرافی‌های رمزارزی است.

برخی از سرمایه‌گذاران کلیدی گروه Amber شامل نهادهای مشهوری مانند پانترا کپیتال، Temasek، تایگر گلوبال، Sequoia China و کوین بیس هستند. کالین وو گزارش داد که خرید Amber توسط سونی نشان‌دهنده گسترش استراتژیک این شرکت به حوزه صرافی‌های رمزارزی است و این‌گونه موقعیت خود را در بازار تثبیت خواهد کرد. حال باید دید که آیا سونی می‌تواند مسیر این صرافی را از آب و گل در آورد یا نه.

چشم‌انداز رمزارزها در ژاپن

چشم‌انداز رمزارزها در ژاپن به دلیل کاهش ارزش یِن ژاپن و برخی سیاست‌های پولی بانک مرکزی ژاپن به سرعت در حال تغییر است. هفته گذشته، قیمت یِن ژاپن به پایین‌ترین سطح خود رسید و همین موضوع باعث شد تا سرمایه‌گذاران بیشتری به سمت استراتژی بیت کوین حرکت کنند.

در همین راستا هم شرکت‌های ژاپنی مانند متا پلنت (Metaplanet)، مشابه شرکت Microstrategy، شروع به افزودن بیت کوین به خزانه خود کرده‌اند: متا پلنت قصد دارد از طریق فروش اوراق قرضه، ۷ میلیون دلار بیت‌کوین خریداری کرده و همزمان با تأسیس زیرمجموعه جدیدی در جزایر ویرجین بریتانیا، حضور خود را در بازار رمزارزها تقویت کند. این حرکت که بخشی از استراتژی گسترده‌تر متا پلنت برای بهبود رویکرد سرمایه‌گذاری در بیتکوین و افزایش ذخایر این ارز دیجیتال به شمار می‌رود با اهداف مالی بلندمدت آن هماهنگ است.

شما در مورد ورود سونی به بازار ارزهای دیجیتال با خرید صرافی Amber چه دیدگاهی دارید؟

منبع
CoinGape

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا