اخبار خارجی

از دسترس خارج شدن ۱۸ ساعته صرافی بیت بی، باعث افزایش سوءظن‌ها شد!

صرافی ارز دیجیتال بیت بی (BitBay) که در کشور استونی واقع است در حال حاضر ۱۸ ساعت است که از دسترس خارج شده و علت آن را مشکلات ناشی از ارائه دهنده سرویس شخص ثالث عنوان کرده است.
دیروز یعنی ۲۶ مارس، بیت بی توییت کرد که درگیر مشکلات شبکه از جانب ارائه دهنده سرویس خارجی است. این صرافی بیان کرد که با این ارائه دهنده تماس گرفته است و بر روی برطرف کردن این مشکل کار می‌کند.
صرافی ارز دیجیتال بیت بی که در سال ۲۰۱۴ در کشور لهستان تاسیس شد مدعی است که سومین صرافی ارز دیجیتال اروپا با بیش از ۸۰۰,۰۰۰ کاربر است.

از دسترس خارج شدن بیت بی طی یک روز گذشته

۴ ساعت پس از آفلاین شدن بیت بی، این صرافی اعلام کرد که مشکل موجود بسیار پیچیده‌تر از آن است که در ابتدا به نظر می‌رسید؛ اما به محض برطرف شدن این مشکل، این صرافی با عملکردهای محدود در دسترس قرار خواهد گرفت تا قبل از سرگیری فعالیت‌های معاملاتی، برای معامله کنندگان لغو یا ایجاد سفارش‌ها را امکان پذیر سازد.
صرافی بیت بی در ادامه ویدئوی زنده‌ای در فیسبوک پخش کرد. در بخش کامنت‌های این ویدئو، این صرافی به دنبال حفظ آرامش مشتریان نگران خود بود و بیان کرد که تمام سرمایه‌های ارز سنتی و ارز دیجیتال آنها ایمن هستند و از کاربران درخواست کرد که در زمانی که بر روی این مشکل کار می‌کنند، به این صرافی بیشتر اعتماد داشته باشند.

افزایش اضطراب مشتریان

با وجود این که شرایط فعلی و از دسترس خارج شدن این صرافی به پایان نرسیده، کاربران بیت بی به این موضوع مشکوک شدند که مشکل اخیر شبکه یک سرپوش برای مسأله‌ای بسیار بزرگ‌تر است.

هفت ساعت پس از توییت قبلی بیت بی، این صرافی بار دیگر توییت کرد که به زودی مشتریان را از وضعیت کنونی و برنامه‌های بازیابی این پلتفرم مطلع خواهد کرد و هم چنین تاکید کرد که سرمایه کاربران امن است و این اختلال، ارتباطی با حمله هکرها ندارد.
بیت بی در آخرین توییت بیان کرد که با مشکلات بیشتری مواجه شده است و نوشت: علیرغم تلاش بی وقفه تیم ما و ارتباط دائمی با ارائه دهنده سرویس سرور، نتوانستیم زیرساخت خود را به ۱۰۰ درصد کارایی برسانیم. این صرافی همچنین افزود که در حال کار بر روی از سرگیری هرچه سریع‌تر فعالیت‌ها است.

انتشار سوابق حجم معاملات اخیر توسط بیت بی

شرایط اخیر، دو هفته پس از آن رخ داد که صرافی بیت بی رکورد جدیدی برای حجم معاملات روزانه طی ۶ سال فعالیت خود را ثبت کرد.

در تاریخ ۱۳ مارس، حجم معاملات این صرافی تقریبا ۷۵ میلیون دلار بود که یک سوم این معاملات در کشور لهستان انجام شده بود.

علیرغم از دسترس خارج شدن صرافی بیت بی، به نظر می‌رسد طی ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۴۰ میلیون دلار در این صرافی معامله انجام شده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا