اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

گروه هکری TeamTNT به دنبال شکستن رمزنگاری بیت کوین است

بلیپینگ کامپیوتر (Bleeping Computer) در گزارش اخیر خود از بازگشت گروه هکری بدنام تیم تی‌ان‌تی (TeamTNT) خبر داد. ظاهرا این گروه هکری در تلاش است تا شبکه بیت کوین را مورد حمله قرار دهد و احتمالا یکی از روش‌های آن‌ها شکستن رمزنگاری بیت کوین است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، ظاهرا این گروه هکری در حال هایجک (hijack) سرورها و استفاده از منابع گسترده برای اجرای عملیات رمزگشایی بزرگترین ارز دیجیتال بازار هستند.

بیت کوین از الگوریتم رمزنگاری منحنی بیضوی secp256k1 برای کلیدها و امضاهای تراکنش‌ها استفاده می‌کند. جالب است بدانید این الگوریتم رمزنگاری با افزایش محبوبیت بیت کوین کارشناسان علم رمزنگاری را متحیر کرد چرا که این الگوریتم در مقایسه با سایر الگوریتم‌ها تقریبا ناشناخته و جدید بود.

هکرهای تیم تی‌ان‌تی اکنون به دنبال آن هستند تا با استفاده از منابع و سرورهای مسروقه، رمزنگاری منحنی بیضوی بیت کوین را بشکنند.

البته باید تلاش این گروه هکری را از دیگر جوانب نیز بررسی کرد. احتمال بسیار زیادی وجود دارد که این گروه هکری، به جای شکستن و هک الگوریتم رمزنگاری بیت کوین، به دنبال مسیرهای دیگری برای حملات جدید خود باشند.

در حال حاضر، شبکه بیت کوین و الگوریتم رمزنگاری آن کاملا ایمن هستند و هیچ دستگاهی وجود ندارد که بتواند آن را بشکند.

البته، برخی از کارشناسان معتقدند در آینده شکستن رمزنگاری بیت کوین امکان‌پذیر خواهد بود. مارک وبر، فیزیکدان کوانتومی در دانشگاه ساسکس، در ماه ژانویه (دی) پیش‌بینی کرد در آینده یک کامپیوتر کوانتومی با توان پردازشی بیش از ۳۰۰ میلیون کیوبیت می‌تواند تهدیدی بزرگ برای بیت کوین باشد.

در چنین حالتی، برای نجات بیت کوین از ابررایانه‌ها، باید هارد فورکی برای مقاومت شبکه در برابر کامپیوترهای کوانتومی راه‌اندازی شود.

بیت کوین هرگز هک نشده و این یکی از دستاوردهای بزرگ آن محسوب می‌شود. با این حال، دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل به تازگی گفت که به احتمال زیاد، بیت کوین دارای اشکالات زیادی است که هنوز کشف نشده‌اند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا