اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال چین لینک، لایت کوین و مونرو؛ ۲۲ مهر ۱۴۰۰

امروز آلت کوین های زیادی با رشد چشمگیری مواجه شده‌اند. در ادامه به تحلیل تکنیکال سه ارز چین‌لینک، لایت کوین و مونرو پرداخته ایم.

این مطلب تنها تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارزها است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نیست. بازار رمز ارزها با ریسک بالایی همراه است و با مطالعه و آگاهی به این ریسک‌ها وارد این بازار شوید. میهن بلاکچین مسئولیتی در قبال از دست رفتن سرمایه شما ندارد.

تحلیل تکنیکال چین لینک

در روز گذشته لینک با رسیدن به خط روند صعودی خود با یک فشار خرید خوب همراه شد و اکنون در حال تجربه یک رشد خوب است. با توجه به این که خریداران توانسته‌اند با ایجاد یک کف بالاتر این گام صعودی را آغاز کنند، درصورتی که فروشندگان سقف قیمتی ۲۸ دلار را از دست بدهند، می‌توان به ادامه رشد قیمت امیدوار بود.

حمایت خریداران در قیمتی بالاتر از کف قبلی همان‌گونه که گفته شد مومنتوم صعودی خوبی را در نمودار چین‌ لینک ایجاد کرده است و اکنون قیمت درگیر یک مقاومت داینامیک یعنی خط روند سقف است، که با توجه به شتاب حرکتی به نظر خریداران به این خط حمله کرده‌اند و احتمال شکست این سطح بسیار بالاست.

 همچنین خریداران توانسته‌اند قیمت را بالای میانگین‌های متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و ۲۰۰ در تایم فریم ۴ ساعت برسانند و این یک نشانه بسیار خوب برای آن‌هاست و در صورت اصلاح قیمتی این دو میانگین متحرک نمایی اکنون نقش حمایتی را برای قیمت بازی خواهند کرد.

در صورت تداوم حرکت صعودی مهم‌ترین مقاومت استاتیک بر سر راه قیمت در ناحیه ۲۸ دلار قرار دارد، که می‌تواند فشار فروش را در بازار افزایش دهد؛ البته با توجه به مومنتوم بالای قیمت، این فشار فروش ممکن است منجر به یک اصلاح قیمتی در قالب پول‌بک به خط روند سقف عمل کند. لذا در صورت شکسته شدن مقاومت ۲۸ دلار، مهم‌ترین مقاومت‌های پیشروی لینک در مرحله اول خط روند نزولی بلند مدتی آن است و در مرحله بعد نواحی ۳۲ و ۳۶ دلار هستند.

لازم به ذکر است در صورتی که خریداران قادر به عبور از ۲۸ دلار نباشند و نتوانند یک سقف بالاتر از ۲۸ دلار تشکیل‌ دهند، احتمال اصلاح و نزول قیمت افزایش می‌یابد – گرچه جو حاکم بر نمودار قیمت در حال‌حاضر به نفع خریداران است.

ازاین‌رو، در صورت ایجاد فشار فروش و نزول قیمت علاوه بر میانگین‌های متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و ۲۰۰ در تایم فریم ۴ ساعت و حمایت داینامیک خط روند صعودی، لینک در محدوده‌های ۲۴ – ۲۱ – ۱۸.۸  و ۱۳ دلار حمایت‌های استاتیک قدرتمندی را داراست.

بررسی اندیکاتورهایی همچون مکدی (Macd) و شاخص قدرت نسبی (Rsi) قدرت بالای خریداران و مومنتوم صعودی را نشان می‌دهد.  در شاخص نسبی خط روند کوتاه مدتی پس از برخورد به ناحیه ۳۰ این شاخص شکسته شده است و اکنون این شاخص ناحیه ۶۰ را نیز رد کرده است که این مهم یک نشانه صعودی است. در اندیکاتور مکدی (Macd) نیز شاهد یک کراس مثبت هستیم که خود گویای یک سیگنال مثبت به نفع خریداران است.

با این اوصاف جو حاکم بر بازار در روزهای آتی، حرکت‌های صعودی یا نزولی قیمت بیت کوین و شاخص‌های مهم بازار می‌توانند بر تحقق هر دوسناریو صعودی و نزولی اثر بگذارند؛ اما با توجه به فاکتورهای تکنیکالی در نمودار چین لینک می‌توان قدرت خریداران را به خوبی مشاهده کرد.

تحلیل تکنیکال چین لینک

تحلیل تکنیکال لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین در اشل بلندمدتی بین یک خط روند نزولی بلندمدت و یک خط روند صعودی اسیر شده و اکنون در تلاش است بار دیگر به خط روند نزولی خود برسد و از آن عبور کند. در تایم فریم ۴ ساعت لایت کوین می‌توان یک الگوی کلاسیک را در قالب الگوی سروشانه صعودی مشاهده کرد که خط گردن آن مقارن است با ناحیه مقاومتی ۱۸۹ دلار، که اگر خریداران موفق به عبور از این ناحیه شوند، می‌توان به شکست خط روند نزولی و دستیابی به اهداف ۲۳۸ دلار بسیار امیدوار بود.

همچنین در تایم فریم ۴ ساعته، قیمت بعد از حمایت شدن توسط میانگین متحرک نمایی (Ema) ۲۰۰ از سد میانگین متحرک نمایی (Ema) ۵۰ نیز عبور کرده است و اکنون در حال آماده شدن برای مقابله با مقاومت ۱۸۹ دلار است. اگر خریداران بتوانند این مقاومت شکسته شود، خط روند نزولی بلند مدتی مقاومت داینامیک بعدی است؛ مقاومت‌های استاتیک ۲۳۸ – ۲۸۴ و ۳۳۶ دلار نواحی مقاومتی بعدی است.

اگر خریداران نتوانند از سد مقاومت ۱۸۹ دلار یا خط روند نزولی بلند مدتی عبور کنند، می‌توان انتظار افزایش فروش را داشت. در صورت ایجاد فشار فروش و نزولی قیمت میانگین‌های متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و  ۲۰۰ حمایت‌های قدرتمندی هستند. علاوه بر این دو ناحیه حمایتی داینامیک نواحی ۱۶۳ و ۱۴۴ دلار حمایت‌های مهمی برای لایت کوین هستند.

شاخص قدرت نسبی (Rsi)  درگیر یک خط روند نزولی است که شکست آن می‌تواند نشانگر روند افزایشی مومنتوم صعود ی است. در حال حاضر این شاخص بر روی ۵۶ است و اگر بتواند با شکست خط روند نزولی خود به سمت اعداد بالای ۶۰ حرکت کند، نشانه بسیار خوبی برای خریداران است. در صورتی که این شاخص نتواند از سد راه خط روند نزولی عبور کند کار برای خریداران دشوار  می‌شود. یک کراس مثبت هم در اندیکاتور مکدی (Macd) قابل مشاهده است و درصوتی که خط سیگنال نیز بتواند به بالای خط صفر برسد مومنتوم صعودی افزایش خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال لایت‌ کوین

تحلیل تکنیکال مونرو

نمودار قیمتی مونرو همانند بسیاری از آلتکوین‌ها مابین خط روند نزولی بلند مدتی و خط روند صعودی کوتاه مدتی خود در حال نوسان است و این دو خط تشکیل یک کانال همگرا در قالب الگوی مثلث را تشکیل می‌دهند و شکست این کانال به هر طرفی می‌تواند تعیین کننده روند آتی قیمت باشد.

در حال حاضر قیمت مونرو در تایم فریم ۴ ساعت بر روی خط روند نزولی بلند مدتی خود در حال نوسان است و به نظر یک الگوی پرچم را در گام اخیر اصلاحی خود نیز تشکیل داده است که احتمال شکست خط روند نزولی را افزایش می‌دهد. در صورتی که قیمت بتواند خط روند نزولی را بشکند، مهم‌ترین مقاومت‌های استاتیک پیشروی خریداران به ترتیب در نواحی ۲۹۱ – ۳۲۶ و ۳۷۸ دلار قرار دارد.

در حال حاضر قیمت مابین میانگین‌های متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و ۲۰۰ گیر کرده است و میانگین دوره ۵۰ تایم فریم ۴ ساعت بالای قیمت قرار دارد و مانع از صعود قیمت شده است. همچنین میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ در  زیر قیمت قرار دارد  و حمایتی خوبی را در ناحیه ۲۵۸ دلار تشکیل داده است.

اگر قیمت قادر نباشد از سد میانگین متحرک نمایی دوره ۵۰ تایم فریم ۴ ساعت و خط روند نزولی بلند مدت خود عبور کند، انتظار اصلاح بیشتر تا حمایت‌های بعدی که به ترتیب در نواحی ۲۷۲ – ۲۴۵ و ۲۲۳ دلار قرار دارند را داریم. البته خط روند صعودی کوتاه مدت نیز می‌تواند مانع از نزول قیمت گردد.

در شاخص قدرت نسبی (Rsi) شاهد یک واگرایی مثبت هستیم که می‌تواند به اتمام حرکت اصلاحی کمک کند. در حال حاضر این شاخص در تایم فریم ۴ ساعت بر روی عدد ۵۰ قرار دارد و عبور از ناحیه ۵۰ می‌تواند نشان از شکل‌گیری مومنتوم صعودی باشد. اندیکاتور مکدی (Macd) اما در وضعیت نزولی قرار دارد و در حال حاضر در منطقه خط صفر مکدی قرار گرفته است؛ ایجاد یک کراس مثبت در روزهای آتی می‌تواند به افزایش احتمال روند صعودی کمک شایانی بکند.

تحلیل تکنیکال مونرو

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا