اخبار بیت کوینتحلیل تکنیکال

تحلیل قیمت بیت کوین و ۴ آلت‌ کوین با پتانسیل رشد از دید تکنیکال؛ ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

بیت کوین (BTC) در سه هفته گذشته الگوی کندل استیک دوجی را در نمودار هفتگی خود تشکیل داد اما این هفته را بدون ضرر به اتمام رساند و کندل هفتگی آن صعودی بسته شد. این مسئله نشان می‌دهد تا حدی عدم اطمینان بین خرس‌ها و گاوها حل شده و قیمت BTC احتمالا افزایش می‌یابد. از سوی دیگر، با رشد نسبی بیت کوین توکن‌هایی مانند میکر (MKR)، تورچین (RUNE)، آوه (AAVE) و رندر (RNDR) هم سیگنال‌های مثبتی صادر کرده‌اند و ممکن است در کوتاه‌مدت به رشد خود ادامه دهند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین‌ تلگراف، هرچند روند صعودی بیت کوین همچنان در مراحل اولیه خود قرار دارد، نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) می‌تواند نوسانات بازار کریپتو را افزایش دهد. اکثر فعالان بازار معتقدند فدرال رزرو نرخ بهره را تغییر نمی‌دهد، اما احتمال دارد جروم پاول (Jerome Powell)، رییس فدرال رزرو، در سخنرانی خود بازار را شگفت‌زده کند.

نمای کلی بازار ارزهای دیجیتال
نمای کلی بازار ارزهای دیجیتال- منبع: Coin360

بهبود نسبی بیت کوین بعد از برخورد به حمایت قوی و مهم ۲۴,۸۰۰ دلار باعث شد توجه معامله‌گران به چند آلت کوین‌ جلب شود که گزینه نسبتا خوبی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند. البته برای اینکه این آلت کوین‌ها به رشد خود ادامه دهند، باید موقعیت بیت کوین بالای ۲۶,۵۰۰ دلار حفظ شود.

حال سوال این جا است که آیا بیت کوین می‌تواند همچنان رشد کند و فشار خرید آلت کوین‌های مذکور را افزایش دهد؟ در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم نمودار بیت کوین و ۴ آلت کوین‌ را بررسی کنیم که آینده آن‌ها در کوتاه‌مدت امیدوارکننده به نظر می‌رسد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

BTC در ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار پایین، ۲۶,۳۰۳ دلار) رسید و نشان داد که فشار فروش آن کاهش یافته است. از آن زمان تاکنون خرس‌ها چند بار تلاش کردند تا قیمت بیت کوین را به زیر این میانگین متحرک برسانند، اما گاوها مانع شده‌اند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین به دلار
نمودار روزانه قیمت بیت کوین به دلار – منبع: TradingView

خریداران بیت کوین همچنان در تلاش‌ هستند از قدرتشان استفاده کرده و این رمزارز را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (خط قرمز در نمودار بالا، ۲۷,۲۹۵ دلار) برسانند. این سطح ممکن است مانعی برای رشد بیت کوین باشد اما اگر BTC بتواند بر آن غلبه کند، به احتمال زیاد می‌تواند خود را به هدف ۲۸,۱۴۳ دلار برساند. البته خرس‌ها به احتمال زیاد با قدرت از این سطح دفاع خواهند کرد.

اگر خرس‌ها بخواهند کنترل بازار را در دست بگیرند، باید قیمت BTC را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. در این صورت آن‌ها می‌توانند خریداران را به دام انداخته و قیمت بیت کوین را به سمت حمایت مهم ۲۴,۸۰۰ سوق دهند.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین به دلار
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین به دلار – منبع: TradingView

قیمت بیت کوین در نمودار ۴ ساعته بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای قرار دارد و نشان می‌دهد گاوها با کاهش قیمت در حال خرید هستند. این مسئله نشان می‌دهد معامله‌گران معتقدند بازیابی و صعود قیمت ادامه دارد. اگر خریداران بیت کوین بتوانند از مانع ۲۶,۹۰۰ دلار عبور کنند، قیمت آن می‌تواند در ابتدا به ۲۷,۶۰۰ دلار و در نهایت به ۲۸,۱۴۳ دلار برسد.

اگر خرس‌ها بخواهند دوباره کنترل بازار را در دست بگیرند، باید قیمت BTC را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای برسانند. چنین حرکتی می‌تواند راه را برای سقوط بیشتر بیت کوین باز کند و آن را در ابتدا به میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای و سپس به حمایت قوی بین ۲۵,۶۰۰ تا ۲۵,۳۰۰ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال قیمت میکر (Maker)

خریداران میکر در ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) این رمزارز را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (خط قرمز در نمودار پایین، ۱,۱۶۲ دلار) رساندند و نشان دادند به تلاش خود برای کنترل بازار ادامه خواهند داد.

به نظر می‌رسد قیمت MKR در مسیر رسیدن به هدف ۱,۳۷۰ دلار قرار گرفته است. در این سطح احتمالا نبرد سنگینی بین گاوها و خرس‌ها رخ می‌دهد و اگر گاوها شکست نخورند، میکر می‌تواند به رشد خود ادامه داده و به سمت ۱,۷۵۹ دلار حرکت کند.

سرمایه‌گذاران MKR باید میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۱,۱۶۲ دلار) را تحت نظر داشته باشند. اگر این سطح به سمت پایین شکسته شود، قیمت میکر ممکن است برای مدتی در محدوده بین ۹۸۰ تا ۱,۳۷۰ دلار در نوسان باشد.

نمودار ۴ ساعته قیمت میکر به دلار
نمودار ۴ ساعته قیمت میکر به دلار- منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته میکر نشان می‌دهد گاوها همچنان قدرت بیشتری دارند، اما موقعیت شاخص قدرت نسبی (RSI) میکر در نزدیکی محدوده اشباع خرید نشان می‌دهد این رمزارز در کوتاه‌مدت ممکن است با یک اصلاح قیمت یا تثبیت جزئی مواجه شود. میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای MKR اهمیت زیادی در کاهش قیمت آن دارد. اگر MKR به زیر این سطح برسد، ممکن است با اصلاح عمیق‌تری مواجه شده و به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای حرکت کند.

با این حال، اگر قیمت MKR از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای عبور کند، نشان‌ می‌دهد خرید گاوها ادامه دارد. در این صورت، میکر ممکن است به سمت مقاومت بالاسری خود در ۱,۳۷۰ دلار حرکت کند.

تحلیل تکنیکال قیمت آوه (Aave)

قیمت آوه در ۱۶ سپتامبر (۲۵ شهریور) به بالای میانگین‌های متحرک رسید و نشان داد گاوها حرکت خود را آغاز کرده‌اند. با این حال، فتیله (Wick) بلند کندل روزانه آوه نشان داد فشار فروش AAVE با رشد قیمت آن افزایش می‌یابد.

نمودار روزانه قیمت آوه به دلار
نمودار روزانه قیمت آوه به دلار- منبع: TradingView

البته گاوها اجازه ندادند خرس‌ها کنترل آوه را در دست بگیرند و همچنان در تلاش‌ هستند موقعیت آن را در بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (خط قرمز در نمودار بالا، ۵۹ دلار) حفظ کنند. اگر گاوها موفق شوند، AAVE می‌تواند ابتدا به سمت ۷۰ دلار و سپس به سمت ۷۶ دلار حرکت کند.

سرمایه‌گذاران آوه در کوتاه‌مدت باید حمایت موجود در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۵۶ دلار) را تحت نظر داشته باشند. اگر قیمت AAVE به زیر این سطح برسد، نشان می‌دهد خرس‌ها فعال شده‌اند. در این صورت، آوه ممکن است به سمت حمایت مهم ۴۸ دلار حرکت کند.

نمودار ۴ ساعته قیمت آوه به دلار
نمودار ۴ ساعته قیمت آوه به دلار- منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته آوه نشان می‌دهد با عقب‌نشینی آن به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای، گاوها فعال شده‌اند و احساسات مثبتی دارند. خریداران AAVE سعی می‌کنند قیمت آن را به بالای مقاومت ۶۳ دلار برسانند و اگر موفق شوند، این رمزارز ممکن است تا قیمت ۷۰ دلار رشد کند.

برعکس، اگر قیمت آوه سقوط کند و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای برسد، نشان می‌دهد تقاضای آن در سطوح بالاتر کاهش می‌یابد. در این صورت، AAVE ممکن است به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای حرکت کرده و در آن جا خریداران بیشتری را جذب نماید.

تحلیل تکنیکال قیمت تورچین (THORChain)

قیمت تورچین در چند روز گذشته بهبود یافته و نشان داده که خریداران در تلاش‌‌ هستند کنترل بازار را در دست بگیرند.

نمودار روزانه قیمت تورچین به دلار
نمودار روزانه قیمت تورچین به دلار- منبع: TradingView

این روند صعودی RUNE به مقاومت قوی ۲ دلار نزدیک شده که می‌تواند مانع مهمی بر سر راه آن باشد. اگر قیمت تورچین بعد از برخورد به مقاومت ۲ دلار کاهش یابد، نشان می‌دهد خریداران آن می‌خواهند از بازار خارج شوند. در این صورت× قیمت تورچین ممکن است کاهش یافته و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۱.۶۲ دلار) برسد.

برعکس، اگر قیمت RUNE خیلی کاهش نیابد، نشان می‌دهد خریداران آن می‌خواهند پوزیشن‌های خود را حفظ کنند؛ زیرا معتقدند تورچین همچنان به رشدش ادامه می‌دهد. اگر RUNE بتواند از مقاومت ۲ دلار عبور کند، ممکن است ابتدا به هدف ۲.۳۰ دلار و سپس به هدف ۲.۸۰ دلار برسد.

نمودار ۴ ساعته قیمت ثورچین به دلار
نمودار ۴ ساعته قیمت ثورچین به دلار – منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته تورچین نشان می‌دهد سطح ۲ دلار به عنوان یک مقاومت عمل می‌کند. اگر RUNE نتواند از این سطح عبور کند، ممکن است به حمایت قوی موجود در میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای برسد. اگر تورچین دوباره با قدرت به بالای این میانگین متحرک برسد، گاوها می‌توانند یک بار دیگر تلاش خود را برای عبور از مقاومت ۲ دلار آغاز کنند. در صورت موفقیت آن‌ها، قیمت RUNE ممکن است به ۲.۳۰ دلار برسد.

علاوه بر این، اگر تورچین میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای خود را به سمت پایین بشکند و کندل آن در زیر این محدوده بسته شود؛ اولین سیگنال نزولی این رمزارز صادر می‌شود. در این صورت، معامله‌گران کوتاه‌مدت ممکن است برای برداشت سودشان توکن‌های خود را بفروشند. در نتیجه، RUNE ممکن است به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای خود حرکت کند.

تحلیل تکنیکال قیمت رندر (Render)

قیمت رندر در ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) کمی رشد کرد و کندل آن در بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه آن (۱.۵۸ دلار) بسته شد. این حرکت نشان داد فشار فروش RNDR ممکن است کاهش یافته باشد.

نمودار روزانه قیمت رندر به دلار
نمودار روزانه قیمت رندر به دلار- منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک رندر در آستانه یک تقاطع صعودی قرار دارند و RSI نیز در محدوده مثبت قرار دارد. این مسئله نشان می‌دهد قدرت خریداران RNDR کمی بیش از فروشندگان است. اگر قیمت رندر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۱.۵۰ دلار) عبور کند، نشان می‌دهد احساسات فروش سرمایه‌گذاران تغییر کرده و آن‌ها می‌خواهند با کاهش قیمت این رمزارز خرید کنند. در این صورت قیمت RNDR ممکن است بیش از پیش رشد کند و ابتدا به ۱.۸۳ دلار و سپس به ۲.۲۰ دلار برسد.

اگر قیمت رندر در کوتاه‌مدت کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک‌های آن برسد، این دیدگاه صعودی باطل می‌شود. در این صورت، رندر ممکن است ابتدا تا ۱.۳۸ دلار و سپس تا ۱.۲۹ دلار سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته قیمت رندر به دلار
نمودار ۴ ساعته قیمت رندر به دلار- منبع: TradingView

شیب میانگین‌های متحرک رندر در نمودار ۴ ساعته آن صعودی است و RSI نیز به نفع خریدران در محدوده مثبت قرار دارد. در صورت کاهش قیمت RNDR اولین حمایت آن میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای است. اگر قیمت رندر بعد از برخورد به این محدوده رشد کند، نشان می‌دهد گاوها می‌خواهند از کاهش قیمت آن به عنوان فرصت خرید استفاده کنند. در این صورت، رندر ممکن است وارد یک روند صعودی جدید شده و به ۱.۷۷ دلار برسد.

برعکس، اگر RNDR میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای خود را از دست بدهد، این رمزارز می‌تواند به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای حرکت کند. گاوها باید شدیدا از این سطح دفاع کنند، زیرا با از دست رفتن آن رندر ممکن است تا قیمت ۱.۳۹ دلار سقوط کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا