اخبار خارجی

لونا با رشد چشمگیر قیمت جایگاه پولکادات را تصاحب کرد

قیمت لونا رمز ارز شبکه ترا به عملکرد چشمگیر خود ادامه داده و با ۲۲٪ افزایش همراه بوده است. بدین ترتیب، رمزارز LUNA به ۱۰ رمزارز برتر راه یافت و پولکادات را از این فهرست خارج کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، قیمت بیت کوین پس از کاهش به کمتر از ۴۶,۰۰۰ دلار توانست اندکی رشد کند و اکنون بالاتر از ۴۷,۰۰۰ دلار قرار دارد. آلتکوین‌ها نیز اندکی رشد داشتند، به طوری که عملکرد ترا با رشد دو رقمی بهتر از سایر رمزارزها بوده است.

افزایش قیمت ترا و عبور لونا از پولکادات

قیمت آلتکوین‌ها از ابتدای ماه دسامبر و به ویژه پس از ریزش دو هفته قبل بازار تاکنون کاهش بسیار زیادی داشته است. قیمت اتریوم از سطح قیمت ۴۷۰۰ دلار تا ۳۵۰۰ دلار کاهش داشته و علی‌رغم بازیابی بسیار زیاد از آن زمان تاکنون، باز هم کمتر از سطح ۴۰۰۰ دلار باقی مانده است.

نمودار قیمت ارزهای دیجیتال
نمودار قیمت ارزهای دیجیتال

هرچند در بازه زمانی روزانه، شرایط تا حدودی برای اکثر رمزارزها مثبت بوده است. قیمت بایننس کوین پس از رشد ۲.۲٪ به ۵۴۰ دلار رسید. سولانا با ۴.۵٪، کاردانو با ۳٪، ریپل با ۱٪، دوج کوین با ۱٪، پولکادات با ۱٪ و شیبا با ۱٪ رشد، اندکی در محدوده سبز رنگ و صعودی قرار گرفتند.

قیمت ترا بیشترین رشد و افزایش را در بین آلتکوین‌های برتر داشته است. قیمت LUNA نسبت به روز گذشته ۵٪ و نسبت به هفته گذشته ۲۲٪ افزایش یافته است و به ۷۵ دلار نزدیک شد. بدین ترتیب، این رمزارز به فهرست ۱۰ رمزارز برتر بازار راه یافت و جایگزین پولکادات شد. بالاترین قیمت ثبت شده LUNA در سطح ۷۸.۱۹ دلار قرار دارد و بدین ترتیب لونا تا رکورد قیمتی خود راهی زیادی در پیش ندارد.

نمودار قیمت لونا Luna
نمودار قیمت لونا، تایم‌فریم روزانه

بیشترین افزایش قیمت در ۲۴ ساعت گذشته متعلق به Decred با ۱۴٪، Hedera با ۱۲٪، Arweave با ۱۱٪، هارمونی با ۱۰٪ و کازموس با ۹٪ بوده است.

حفظ قیمت بیت کوین بالاتر از ۴۷,۰۰۰ دلار

رمزارز برتر بازار نیز اخیرا نوسان قیمت زیادی داشته است. قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۲ دسامبر نتوانست از ۵۱,۰۰۰ دلار عبور کند و خرس‌ها طی چند روز پس از آن توانستند قیمت بیت کوین را چند هزار دلار کاهش دهند.

این کاهش قیمت با دو ریزش پی‌درپی به اوج خود رسید و بیت کوین را به کمتر از ۴۶,۰۰۰ دلار رساند. رمزارز اول بازار پس از آن توانست واکنش خوبی نشان دهد و طی ۲۴ ساعت گذشته به ۴۸,۰۰۰ دلار رسید و اکنون در محدوده قیمت ۴۷،۰۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود.

هرچند، قیمت بیت کوین نتوانست به روند خود ادامه دهد و پس از آن تقریبا ۱۰۰۰ دلار کاهش یافت. بدین ترتیب، ارزش بازار بیت کوین هم‌چنان کمتر از ۹۰۰ میلیارد دلار باقی مانده است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا