اخبار آلتکوین

صدور ۴ میلیارد دلار USDT در عرض ۱ ماه؛ ماجرا از چه قرار است؟

شرکت تتر در طول یک ماه اخیر ۴ میلیارد واحد استیبل کوین USDT صادر کرده است. بر اساس داده‌های ویل الرت (Whale Alert)، ابتدا ۲ میلیارد دلار USDT در تاریخ ۳ و ۱۹ اکتبر (۱۱ و ۲۷ مهر) در بستر بلاکچین ترون عرضه شده و پس از آن در تاریخ ۹ نوامبر (۱۸ آبان) ۱ میلیارد دلار در بلاکچین اتریوم و روز بعد ۱ میلیارد واحد USDT دیگر در شبکه ترون صادر شده است.

به نقل از کریپتو پالیتن و به گفته پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری تتر و مدیر عامل جدید این شرکت، این تراکنش‌ها مجاز هستند؛ اما هنوز صادر نشده‌اند و به عنوان موجودی برای درخواست‌های صدور بعدی و سواپ‌های بین زنجیره‌ای استفاده خواهند شد.

افزایش صدور USDT در روزهای اخیر توجه جامعه رمزارزها را به خود جلب کرده است. کارشناسان می‌گویند افزایش عرضه استیبل کوین تتر از لحاظ تاریخی با اتفاقات مهم بازار همزمان بوده است. به گفته یکی از آن‌ها، آخرین باری که تتر چنین مقدار قابل توجهی استیبل کوین را در عرض یک هفته صادر کرد، به مارس سال ۲۰۲۳ (اسفند ۱۴۰۱) برمی‌گردد که در آن زمان چندین بانک مختلف از جمله سیلیکون ولی (Silicon Valley)، سیلورگیت (Silvergate) و سیگنیچر (Signature) دچار بحران شده بودند.

در آن زمان گمانه‌زنی‌های مختلفی از تاثیر ورشکستگی بانک سیگنیچر روی فعالیت شرکت تتر مطرح شد. با این حال، این شرکت به سرعت شایعات را تکذیب و تاکید کرد هیچ ارتباطی با سیلورگیت، سیلیکون ولی یا بانک سیگنیچر ندارد.

شرکت تتر در یک سال اخیر مقدار قابل توجهی استیبل کوین جدید صادر کرده است. این شرکت در ماه مارس ۹ میلیارد دلار USDT جدید صادر کرد. این در حالی است که ماه قبل از آن ۳ میلیارد واحد دیگر به عرضه در گردش تتر اضافه کرده بود. علاوه بر این، تتر بین ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) تا ۱۲ جولای (۲۱ تیر) در مجموع ۳.۷۵ میلیارد واحد دیگر استیبل کوین صادر کرده است.

البته شرکت تتر دفعات متعددی در این بازه توکن‌سوزی هم داشته است. به‌عنوان مثال، این شرکت در تاریخ ۲۲ آگوست (۳۱ مرداد) ۱.۲ میلیارد واحد USDT را در بلاکچین ترون سوزاند و از گردش خارج کرد. در ماه ژوئن (خرداد) نیز ۳.۱ میلیارد واحد USDT مبتنی بر شبکه ترون و در ماه فوریه (بهمن) نیز ۲ میلیارد واحد دیگر از گردش خارج شد.

علیرغم این اتفاقات، شرکت تتر به صورت فعالانه در حال گسترش اکوسیستم خود است. به گفته آردوینو، این شرکت در حال آماده شدن برای معرفی ۵ پروژه جدید در سال ۲۰۲۴ است. وی خاطر نشان کرد برخی از این پروژه‌ها می‌توانند تاثیر قابل توجهی بر انتقال خدمات متمرکز محبوب از وب ۲ به وب ۳ داشته باشند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا