اخبار خارجی

سرانجام دست تتر رو شد؛ حقایقی در مورد پشتوانه آن!

تتر شرکتی که پشت بزرگترین استیبل کوین در بازار می باشد موارد و شرایط وبسایت خود را آپدیت کرده است تا در خصوص عملکرد ذخایر خود شفاف سازی کند. با این حال این بروز رسانی کوچک نشان می دهد که توکن تتر (USDT) به طور ۱۰۰ درصد با دلار آمریکا پشتیبانی نمی شود و باعث شده بسیاری از افراد از این شرکت انتقاد کنند.

تتر بروز رسانی حیاتی را به وبسایت خود افزود

دنیای ارزهای دیجیتال معمولا با سر و صداهایی همراه است که ممکن است مواردی نظیر کلاهبرداری ها یا رسوایی جدید در بازار باشد. تتر که یکی از شرکت های بحث برانگیز در بازار ارزهای دیجیتال است از زمان ایجاد این استیبل کوین در سال ۲۰۱۴ با چالش هایی روبرو بوده است.

بسیاری از متخصصان و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در مورد اینکه آیا واقعا این شرکت ارز سنتی یا فیات کافی دارد که پشتوانه استیبل کوین خود باشد بحث هایی داشته اند. به ویژه اینکه این شرکت نتوانست دلیل و مدرک قطعی برای ذخایر خود ارائه دهد.

اکنون پس از گذشت ماه ها شک و شبه در این زمینه به این موضوع پاسخ داده است، اما نه آنگونه که مردم انتظار داشتند. در تاریخ ۱۴ مارس این شرکت بروز رسانی کوچک اما حیاتی را در وبسایت خود انجام داد.

این بروزرسانی به طور مستقیم با ادعای تتر مبنی بر اینکه استیبل کوین آنها ۱۰۰ درصد با دلار آمریکا پشتیبانی می شود، تناقض دارد. در حالی که این شرکت اظهار داشت که هر توکن USDT به طور کامل پشتیبانی می شود، افزود که این استیبل کوین تنها با پول فیات حمایت نمی شود.

شک و شبهاتی در اعتبار تتر

شرایط پیشین تتر بیان می کرد که هر توکن همیشه با پول سنتی در ذخایر پشتیبانی می شود و هر تتر با یک دلار آمریکا پشتیبانی می شود.

هرچند، شرایط به روز رسانی شده اخیر، با وجود اینکه شفاف نیستند، با ادعاهای قبلی در تضاد می‌باشند. در این وبسایت آمده است:

هر تتر همواره به طور ۱۰۰ درصد با ذخایر ما پشتیبانی شده است. ذخایر ما شامل ارزهای سنتی و پول نقد است و هر از چند گاهی ممکن است شامل دارایی های دیگر و وام های اعطا شده به اشخاص ثالث نظیر شرکت های واسطه باشد.

اخبار مرتبط با ذخایر تتر، توجه بسیاری از رسانه ها را به خود جلب کرده است اما درصد بالایی از کاربران کریپتو در خصوص این اطلاعات شگفت زده نشدند. بسیاری از کاربران سایت ردیت خاطر نشان کردند که اعتبار این شرکت از قبل نیز در معرض خطر بوده است، به ویژه بعد از آنکه تمایلی به انتشار حسابرسی امور مالی خود توسط شخص ثالث را نداشت.

این شرایط که طی آن، تتر یک ذخیره بانکی قانونگذاری نشده است، مدل تجاری این شرکت را بسیار پرخطر می‌کند. ارتباط و متصل کردن یک دارایی پر نوسان به دارایی پر نوسان دیگر منجر به فاجعه می‌شود. مثال این شرایط تتر است که کوین های خود را با سایر دارایی هایی نظیر نفت خام که در معرض نوسانات روزانه می‌باشند مورد پشتیبانی قرار داده است.

تتر همراه با شرکت خواهر خود صرافی بیتفینکس که به دلیل دستکاری قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ مورد نظارت است، شرایط متزلزلی دارد. در حال حاضر، نوسان زیادی در قیمت توکن USDT ثبت نشده است و ارزش بازار آن نیز کم و بیش ثابت است. هنوز مشخص نیست که این اتفاقات در بلند مدت چه تاثیراتی بر شرکت و اکوسیستم آن دارد.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا