مقالات عمومی

معرفی ۱۰ ارز دیجیتال که در سال ۲۰۱۸ بیشترین ضرر را کردند!

سایت ردیابی ارزهای دیجیتالی OnChainFX به کاربران امکان می دهد تا اطلاعات مربوط به قیمت  تمامی ارزها را مورد بررسی قرار داده و همچنین معامله گران می توانند از طریق این سایت  متوجه شوند که کدام یک از ارزهای دیجیتالی  از بالاترین حد قیمت خود سقوط کرده اند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

در زیر لیستی تهیه شده است که از طریق آن اطلاعات لازم در رابطه با ارزهای سقوط کرده، نتایج این کاهش شدید و همچنین احتمال بازگشت و یا به تعبیری دیگر افزایش یک ارز دیجیتالی به بالاترین حد قیمت خود ارائه شده است.

در این مرحله، شما ممکن است بپرسید که چه عاملی باعث افت شدید قیمت این کوین ها شده است. با ZCL و BTCP  که هر دو قربانی فورک هستند، آغاز می کنیم. زمانی که توسعه دهندگان BTCP اعلام کردند که BTCP را به ZCL و دارندگان بیت کوین ایردراپ کنند، قیمت ZCL به به طور نجومی افزایش یافت. هنگامی که فورک اتفاق افتاد، قیمت های این دو کوین رفته رفته کاهش یافت.

بیت کوین دایموند نیز چنین داستان مشابه ای را تجربه کرده است. این کوین در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد و قرار بود که نسخه ای ارزانتر و سریع تر از بیت کوین باشد. همانطور که در نمودارقابل رویت است، این هدف محقق نشد و ارزی که زمانی ۵۹ دلار قیمت داشت اکنون کمتر از ۲ دلار معامله می شود.

 در رابطه با دیگر ارزهای دیجیتالی دشوار است که علل اصلی چنین اتفاقی را بررسی کنیم. بعضی از آنها تیم های قوی نداشتند، بعضی از دستکاری در قیمت ها لطمه خوردند و بعضی جامعه ی کاربران غیر مشتاقی داشتند. در هر صورت،  اهمیت بررسی سرنوشت چنین کوینهایی فرصت مناسبی است تا سرمایه گذاران مسائل اساسی را یاد بگیرند.

اولا باید روشن شود که میزان کاهش یک کوین اهمیت ندارد. تا زمانی که قیمت به معنای واقعی به صفر نرسد، مانند بیت کانکت(به نمودار زیر مراجعه کنید)، هیچ کدام از این قیمت ها را نمی توان به مثابه پایین ترین حد قیمت یک کوین قلمداد کرد و اساسا مهم نیست که نمودار چه عددی را نشان می دهد. احتمال هرگونه تغییری وجود دارد.

سپس این  مساله باید یک هشدار برای دوری جستن از سرمایه گذاری های غیر نقدی استنباط شود. در بسیاری از کوین ها، فعالیت های خرید و فروش بسیار کمتر اتفاق می افتد، خصوصا به دلیل کاهش قیمت ها. این بدان معنی است که بدون حمایت خرید، سرمایه گذاران ممکن است قادر به خروج از موقعیت خود بدون  کاستن قیمت دارایی خود نباشند.

در نهایت، این نمودار نشان می دهد که اصطلاح “آرام باش و صبر کن!” (HODL) ممکن است بهترین استراتژی سرمایه گذاری نباشد. کاهش ۹۹درصدی سرمایه گذاری کاملا مسخره واحمقانه است و باعث تلفات و ضرر و زیان وحشتناک برای کاربران جامعه  ارزهای دیجیتالی می شود.

برای پایان بندی بجث با نگاهی مثبت تر در این بخش می خواهیم به کوینهایی که بهترین عملکرد را در طول بازار کاهشی داشته اند به پردازیم.

براساس تفاوت درصدهای مندرج در نمودار ممکن است در نگاه اول برتری بین این کوین ها مشاهده نکنید. برای مثال، بیایید تصور کنیم که کسی ۱۰۰۰ دلار در بیت کوین و ZCL سرمایه گذاری کرده است. در حال حاضر ۱۰۰۰ دلار در بیت کوین ارزش ۳۱۰ دلار دارد، در حالیکه همین میزان در ZCL  اکنون ۱۴ دلار ارزش دارد. این یک تفاوت بزرگ است.

این تفاوت را می توان در حالتی دیگر نیز درک کرد. ZCL باید برای رسیدن به نقطه اوج قیمتی که در گذشته تجربه کرده است ۷۳ برابر رشد کند در حالی که بیت کوین برای رسیدن به نقطه اوج تنها نیازمند افزایشی ۳.۲ برابری است. این یکی دیگر از تفاوتهای اساسی است که سرمایه گذاران باید مد نظر داشته باشند.

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا