اخبار آلتکوین

رد پای FTX و تری اروز کپیتال در ورلد کوین؛ رالی WLD تا کجا ادامه دارد؟

قیمت ورلد کوین (WLD) در هفته گذشته حدود ۲۰۰٪ رشد کرد. حال اخبار جدیدی درباره این توکن منتشر شده که نشان می‌دهد شرکت‌های ورشکسته‌شده‌ی تری اروز کپیتال (3AC)، آلامدا ریسرچ (Alameda Research) و صرافی FTX در آن سرمایه‌گذاری کرده بودند.

سرمایه‌گذاران ورلد کوین

به نقل از کوین دسک و کریپتواسلیت، سو ژو (Su Zhu)، بنیان‌گذار 3AC، در پلتفرم اکس (توییتر سابق) گفته است:

سال ۲۰۲۱ خیلی‌ها به خاطر ورلد کوین با من مخالفت کردند. یادم می‌آید اخبار مربوط به آن آنقدر بد بود که سرمایه‌گذارها حاضر نشدند برای حمایت از آن توییت کنند.

من از رشد WLD سودی نمی‌کنم اما خوشحالم که طلبکاران 3AC یکی از بزرگ‌ترین هولدرهای آن هستند.

توییت سو ژو
توییت سو ژو – منبع: پلتفرم اکس

طبق داده‌های موجود، شرکت 3AC در سال ۲۰۲۱ در طرح توسعه «Tools For Humanity» ورلد کوین، ۲۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده بود. تعداد دقیق ذخایر WLD این شرکت مشخص نیست و بنیان‌گذاران آن بر اساس پرونده‌های دادگاه بیش از ۱.۵ میلیارد دلار به طلبکاران خود بدهکار هستند.

یکی دیگر از سرمایه‌گذاران ورلد کوین در سل ۲۰۲۱، صرافی FTX و شرکت آلامدا ریسرچ بود. داده‌های پلتفرم آرکهام اینتلیجنس (Arkham Intelligence) نشان می‌دهد که آلامدا ریسرچ در حال حاضر ۲۵ میلیون توکن WLD به ارزش ۱۸۶ میلیون دلار هولد کرده و در روزهای گذشته بیش از ۵۰ میلیون دلار سود کرده است.

ذخایر آلامدا ریسرچ
ذخایر آلامدا ریسرچ – منبع: Arkham Intelligence

طی ماه‌های گذشته، آلامدا ریسرچ و صرافی FTX مقادیر قابل‌توجهی از دارایی‌های دیجیتال خود را به صرافی‌ها منتقل کرده‌اند. داده‌های پلتفرم اسپات آنچین (SpotonChain) نشان می‌دهد که این شرکت‌ها ۹۱ رمزارز مختلف (از جمله اتریوم و سولانا) به ارزش بیش از ۷۰۰ میلیون دلار را طی ۴ ماه گذشته به فروش رسانده‌اند.

با این حال به طور کامل مشخص نیست که آلامدا ریسرچ به هولد کردن WLD ادامه می‌دهد یا ذخایرش را به فروش می‌رساند. پورتفوی این شرکت برای مثال از ۱٬۵۰۰ بیت کوین (به ارزش ۷۸ میلیون دلار)، بیش از ۸٬۵۰۰ اتریوم (به ارزش ۲۵ میلیون دلار) و ۹ میلیون FTT (به ارزش ۱۶.۳ میلیون دلار) تشکیل شده و ارزش کل ذخایر آن به ۵۵۸ میلیون دلار می‌رسد.

رشد شبکه و قیمت ورلد کوین

رشد WLD ظاهرا بعد از راه‌اندازی مدل هوش مصنوعی تبدیلِ متن به ویدیو شرکت اوپن‌آی (OpenAI) به اسم سورا (Sora) شروع شده است. سم آلتمن (Sam Altman) بنیان‌گذار OpenAI و ورلد کوین محسوب می‌شود و به نظر می‌رسد پیشرفت OpenAI روی احساسات مثبت معامله‌گران WLD هم تاثیر گذاشته است. با این حال پروژه ورلد کوین هم اخیرا به رشد چشمگیری رسیده و تعداد کاربران برنامه آن به اسم ورلد‌ اپ (World App)، از ۱ میلیون نفر فراتر رفته است.

تعداد کاربران ورلد اپ
تعداد کاربران ورلد اپ – منبع: پلتفرم اکس

تحلیلگری به اسم علی مارتینز (Ali Martinez) با انتشار نمودار زیر اعلام کرد که قیمت ورلد کوین از کانال آن خارج شده و در ادامه می‌تواند تا ۱۵ دلار و حتی ۲۶ دلار رشد کند. انباشت شدید نهنگ‌ها هم می‌تواند به این امر کمک کند. طبق داده‌های موجود، یک نهنگ با آدرس کیف پول «0x0007» حدود ۲.۰۹ میلیون توکن WLD به ارزش ۵.۸۲ میلیون دلار را از بایننس خریداری کرده و تنها در چند روز بعد به سود زیادی رسیده است.

نمودار قیمت ورلد‌ کوین
نمودار قیمت ورلد‌ کوین – منبع: کوین‌ گیپ

با این حال، ورلد کوین ممکن است در رالی خود با موانع و مقاومت‌های زیادی مواجه شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا