مقالات عمومیویدیو

نگاه تیم دراپر به ارزهای دیجیتال و بلاکچین (متن کامل مصاحبه + ویدئو)

تیم دراپر یکی از افراد سرمایه گذار در صنعت ارز دیجیتال و یکی از حامیان بیت کوین طی مصاحبه ای با کوین تلگراف (cointelegraph) بیان کرد در واقع ارزش بیت کوین همان یک بیت کوین است و تا به حال تغییری نکرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

وی در ابتدای صحبت های خود به موضوع قانون گذاری اشاره کرد و گفت بیت کوین و صنعت ارز دیجیتال مشاغل زیادی را برای افراد جوان به وجود می آورند که مقامات قانونگذار با تلاش در قانون گذاری و منع افراد به حضور در این صنعت این فرصت ها را از جوانان و افرادی که در این زمینه دانش دارند می گیرند.

هر کشوری که در این زمینه قانون گذاری سختگیرانه تری کند خود را فقیرتر خواهد کرد. زیرا با سخت گیری و یا اعمال قوانین زیاد و محدودیت ها در این زمینه مانع از رشد این صنعت و فعالیت افراد در این زمینه می شوند.

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

تیم دراپر همچنین خاطر نشان کرد از آنجایی که صنعت ارز دیجیتال نوپاست و تنها ۱۰ سال از ظهور بیت کوین می گذرد قانون گذاران با اعمال قوانین سخت باعث خارج شدن سرمایه از آن کشور می شوند و افرادی که در این زمینه تلاش می کنند سرمایه خود را به کشورهایی می برند که قوانینی نرم تری نسبت به ارزهای دیجیتال دارند و البته کشورهایی که ارزهای دیجیتال را می پذیرند با این کار زمینه ای را برای فرصت های شغلی و رشد جامعه خود فراهم می کنند.

در خصوص اقدامات بعدی قانون گذاری در آمریکا وی اینگونه شرح داد:

توصیه من به SEC این است که هر چیزی که در این زمینه هست را قانون گذاری کند! اما مسیر را برای افراد در این صنعت دشوار نکند که برای ثبت شرکت یا کار در این زمینه مجبور به کسب هزاران تاییدیه باشند. اجازه بدهید مسیر برای افراد هموار و قانونی باشد.

کشور چین فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را در کشور خود ممنون کرده و تنها امکان انجام فعالیت هایی در زمینه بلاک چین را صادر کرده است. وی در این زمینه خاطر نشان کرد چین با اینکه در حال حاضر کشور پیشرفته ای است اما شرایط را برای مردم سخت کرده و آنها را محدود کرده است و موفقیت و امکان پیشرفت را از خود و مردم این کشور سلب کرده است. زیرا وقتی شما از بلاک چین استفاده می کنید به استفاده از بیت کوین نیز نیاز دارید. وقتی از بیت کوین استفاده می کنید بلاک چین هم باید وجود داشته باشد. این دو همانند دو قطب جدایی ناپذیر هستند.

اخیرا ادوارد اسنودن یکی از کارمندان سابق سازمان اطلاعات آمریکا (CIA) و کسی که عملیات جاسوسی آمریکا را فاش کرد در مورد بلاک چین گفته بود که این تکنولوژی به طور ویرانگرانه ای عمومی است. تیم دراپر در خصوص حرف های وی اذعان داشت:

واقعا کسی به حرف های او گوش می دهد! او کسی بود که اطلاعات را عمومی کرد و به اطلاع تمام مردم رساند. به نظرم بیت کوین و غیرمتمرکز بودن آن برای او بسیار کارساز است. صحبت های او همانند بانکداری است که بیان می کند بیت کوین خوب نیست تا مردم با پول های خود بیت کوین نخرند و از سود بانک او کم نشود.

تیم دراپر همچنین بیان کرد بیت کوین هیچ وقت صفر نمی شود. روزی خواهد رسید که ارزهای دیجیتال جای پول های رایج و سنتی را خواهند گرفت زیرا کریپتو پول بهتری است و در حال حاضر بهترین مهندسین و افراد خبره در این حوزه کار می کنند تا ارزهای دیجیتال را برای استفاده عموم مناسب تر کنند. در حالی که کسی این کار را برای ارزهای سنتی نمی کند.

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی است که توسط ساتوشی ناکاموتو عرضه و به جهان معرفی شد. وی همچنین به این موضوع اشاره کرد که فضای رقابتی برای ارزهای دیجیتال بسیار مناسب است. با اینکه بیت کوین سردمدار ارزهای دیجیتال دیگر است، اما همانطور که گوگل توانست در رقابت با یاهو برنده شود ممکن است این اتفاق نیز برای بیت کوین بیافتد و این امر اصلا مسئله بدی نیست.

در آخر تیم دراپر در خصوص نوسان بیت کوین نیز بیان کرد:

وقتی من با سوالاتی در مورد نوسان بیت کوین مواجه می شوم به آن از این دید نگاه می کنم که یک بیت کوین همیشه یک بیت کوین است. در واقع بیت کوین همیشه ثابت است اما وقتی شما آن را با پول های رایج و سنتی خریداری می کنید این ارزهای سنتی هستند که دچار نوسان می شوند. پس در واقع بیت کوین دچار نوسان نیست.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا