اخبار بیت کوین

تنها زمان قیمت بیت کوین را مشخص می کند!

یکی از بیشترین انتقاداتی که طی سالها در مورد بیت کوین مطرح می شود مربوط به نوسان قیمت آن است. با وجود نوسان قیمت چند درصدی در روز یا بیشتر چطور افراد می توانند از این دارایی دیجیتال به عنوان ارز واقعی در جهان استفاده کنند؟

از آنجایی که نظریه های مختلفی در مورد این موضوع بیان شده است که چگونه این ارز دیجیتال برتر در نهایت مانند یک پول با نوسان کمتر خواهد بود، واقعیت امر این است که تنها یک راه حل برای آن وجود دارد و آن زمان است.

قیمت بیت کوین در آینده محدوده گسترده ای دارد

افراد زیادی وجود دارند که در مورد چشم انداز بلند مدت کاربرد این کوین به طور جهانی و پول بدون مدیریت مرکزی خوش بین هستند اما این ایده که این ارز دیجیتال طی یک روز در کل جهان فراگیر شود در حال حاضر تنها یک رویاست. به همین دلیل ارزش واقعی بیت کوین چیزی مابین صفر تا میلیون ها دلار است. با چنین محدوده گسترده ای در پتانسیل بلندمدت قیمت این ارز تعجبی ندارد که چرا این دارایی دیجیتال چنین نوسان قیمتی داشته باشد.

عدم قطعیت آینده قیمت بیت کوین طی چندین حباب قیمتی که در تاریخ پول دیجیتال رخ داده است کاملا مشخص می‌باشد. هنگامی که صحبت از بیت کوین و جایگاه منحصر به فرد آن در بازار می‌شود، مردم متفق القول یک نظر دارند. اما ترس از دست دادن سود کلان، افرادی را به این حوزه سوق می دهد که هیچ ایده ای ندارند چه چیزی از این بازار می خرند.

بیشتر مردم طی این حباب های قیمتی با بیت کوین آشنا شده اند و این امر به ثبات قیمت آینده آن در بلند مدت کمک می کند زیرا هرچه عموم مردم بیشتر از آن مطلع شوند بیشتر تمایل دارند که بازار با ثبات تری ایجاد کنند. این امر طی روند نزولی در بازار به تصویر کشیده شد، چنانچه افرادی که بیشتر در مورد بیت کوین می دانند تمایل به نگهداشتن آن دارند و یا شاید به دلیل علاقه آنها به این فناوری باشد.

بیت کوین باید کسل کننده باشد

در این روند نزولی، بیت کوین خسته کننده و کسل بار شده است و این بدین معنی است که هودلرها (hodler) (افراد سرمایه دار) و افرادی که استفاده پر مخاطره ای از این دارایی دیجیتال نداشته اند تمایل دارند که درصد بیشتری از بازار را بدست آورند.

در بلند مدت، بیت کوین باید فرهنگی ایجاد کند تا افراد مختلف بدون تبلیغات و سر و صداهایی که افراد ثروتمند پیرامون آینده بیت کوین ایجاد کرده اند، بتوانند با آن آشنا شوند. زمانی می رسد که مردم تشخیص دهند و بهتر درک کنند که نقش بیت کوین در دنیا چیست و این امر با گذر زمان اتفاق خواهد افتاد.

قابل ذکر است نوسان قیمت برای افرادی که به دنبال ویژگی های خاص این کوین نظیر تراکنش های مقاوم در برابر سانسور یا ذخیره سازی غیر سیاسی ارزش می باشند مسئله مهمی نیست.

نظر شما چیست؟ آیا زمان حلال مشکلات نوسان قیمت ارزهای دیجیتال است؟

منبع
cryptodaily

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا