مبتدی مقالات

۳ نکته که باید قبل از راه اندازی استارت آپ کریپتویی بدانیم

 تکنولوژی بلاک چین، به عنوان بزرگ‌ترین تکنولوژی این عصر شناخته می‌شود، به همین دلیل شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهای زیادی با عجله در حال ورود به این صنعت هستند. از بین تشابهات بی‌شماری که در کارآفرینی وجود دارد، شاید سوار بر ترن هایی بودن، بهترین تشبیه فراز و نشیب‌های اداره یک کسب‌وکار باشد. حال اگر این تشبیه را برای کارآفرینی در حوزه رمزارزها استفاده کنیم، ترن تندتر و مسیرها درست در لحظه حرکت در مقابل شما ساخته می‌شوند و شما را از سقوط در آخرین لحظه نجات می‌دهند. با این حال، آیا این سختی‌ها لذت را از بین می‌برد؟ قطعا نه. سال گذشته شاهد کسب رکورد ۲۵ میلیارد دلاری استارت آپ‌های کریپتویی و بلاک‌چینی بودیم. اعدادی چشم‌گیر آن هم برای صنعتی که به تازگی در حال رشد است. به‌علاوه داده‌ها نشان می‌دهند که سال ۲۰۲۲ حتی بهتر هم خواهد شد. در این مقاله از میهن بلاکچین می‌خواهیم نکات لازم برای راه اندازی استارت آپ کریپتویی را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

۱. مرزها را مشخص کنید و اصلا آن‌ها را جابه‌جا نکنید

نکات لازم راه اندازی استارت آپ کریپتویی

حوزه ارزهای دیجیتال یک صنعت سریع است و مردم اغلب انتظار دارند که همه چیز سریعتر از آنچه که در توان انسان است راه‌اندازی و اجرا شود. در این صنعت شما با سرمایه‌گذاران معمولی سر و کار ندارید، بلکه مقابل شما نسل کاملا جدیدی از سرمایه‌گذاران هستند که بر این باورند که می‌توانند یک شبه میلیونر شوند و برای رسیدن به آن روی شما و استارت‌آپ شما حساب می‌کنند.

برخی کارآفرینان با مردمی سر و کار داشته‌اند که می‌گفتند سه روز فرصت دارید تا همه چیز را بسازید، در غیر این صورت پول خود را به جای دیگری می‌بریم. فرهنگ بسیار متفاوتی در کریپتو وجود دارد. کسی که آینده را می‌خواهد باید بداند که «رم یک شبه ساخته نشده ‌است». برای کارآفرین حیاتی است که به سرمایه‌گذاران و عموم مردم بیاموزد که برای موفقیت محصول خود به زمان و صبر نیاز دارد.

از آنجایی که کریپتو خیلی زود اوج گرفت، همه می خواهند «اولین» باشند. با این حال، فروپاشی بسیاری از پروژه‌ها را دیده‌ایم؛ زیرا آن‌ها برای تسریع روند خود یا انجام کارهایی که بعضا برای کسب‌وکارشان مفید نبود، تحت فشار بودند. برای مثال، بسیاری از پروژه‌های خارج از کشور، مبالغ هنگفتی از سرمایه خود را صرف بازاریابی می‌کنند، نه ساختن. نتیجه چه می‌شود ؟ آنها حتی قبل از اینکه محصولشان تمام شود، پولشان تمام می‌شود.

اجازه ندهید بازاریابان رمزارز به شما نزدیک شوند و به شما دروغ بگویند. در عوض، خودتان افرادتان را پیدا کنید؛ زیرا این احتمال وجود دارد کسانی که به سراغ شما می آیند، آنچه را که به دنبالش هستید، ارائه ندهند و آنهایی که توانایی دارند آنقدر مشغول باشند که خودشان نتوانند به دنبال شما بیایند. موضع خود را حفظ کنید و تحت تاثیر کسانی که می‌خواهند نظر خود را به شما تحمیل کنند تا درآمد سریعی کسب کنند قرار نگیرید. آنها به اهداف بلند مدت پروژه شما اهمیت نمی‌دهند.

۲. مثل گربه چابک باشید

۳ نکته درباره راه اندازی استارت آپ کریپتویی

بر اساس تجارب برخی کارآفرینان، بدون توجه به موضوع، کسب اطلاعات کم و بیش یکسان است؛ درواقع همیشه می‌توانید از انبوهی از اطلاعات آنلاین و آفلاین برای تصمیم‌گیری‌هایتان بهره ببرید. با این حال کریپتو هنوز نسبتا جدید و ناشناخته است، به این معنی که گاهی اوقات ممکن است احساس گیجی داشته باشید و کمکی نداشته باشید.

تحول قوانین و مقررات کریپتو مثالی عالی است. فرض کنید حین خواندن این مقاله قوانین جدیدی تنظیم شود و هیچ کس واقعا نداند باید چه کاری انجام دهد. بنابراین باید بدون ترس، به سرعت تحولات عادت کنید.

ظرافت و چابکی بسیار مهم هستند. گاهی اوقات، یک بنیان‌گذار انفرادی تنها به ویژه در رمزارزها، مضطرب و نامطمئن است. گاهی ضربه‌هایی می‌خورید که حتی نمی‌توانید آن‌ها را با تیمتان در میان بگذارید تا روحیه‌شان متزلزل نشود. اما با این حال پیش بروید. ممکن است خودتان را در حال سقوط ببینید و در حالی که مثل گربه ۷ جان ندارید، باید از بین کلی گزینه انتخاب کنید.

در ابتدا، ممکن است بخواهید نتیجه هر کاری را که انجام می‌دهید کنترل کنید؛ اما این کار غیر ممکن است و ممکن است خیلی چیزها از دستتان خارج شود؛ بنابراین بر چیزی که می‌توانید بیشترین تاثیر را داشته‌باشید، تمرکز کنید و برای ارتقای پروژه خود از افرادی که به آنها اعتماد دارید استفاده کنید.

۳. امنیت را اولویت قرار دهید

مساله امنیت در استارت آپ کریپتویی

تمرکززدایی در کریپتو به این معنی است که به محض وقوع یک هک یا کلاهبرداری، مطمئن هستید که پولتان از دست رفته است و هیچ واسطه‌ای برای کمک وجود ندارد. این ترس هنگام سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی که ساختار امنیتی ضعیفی دارند، برای سرمایه‌گذاران بیشتر می‌شود. به عنوان یک کارآفرین ارز دیجیتال، باید امنیت را در اولویت‌های خود قرار دهید و هدف خود را نه تنها برای برآورده کردن این نیاز، بلکه فراتر از انتظارات مخاطبان خود قرار دهید.

متاسفانه، فرصت‌های بی‌پایان کریپتو، فضا را برای کلاهبرداری‌ها یا راگ پول آماده می‌کند (افرادی که با پول سرمایه‌گذاران فرار می‌کنند)؛ بنابراین باید با ایجاد امنیت و شفافیت اعتماد سرمایه‌گذاران خود را جلب کنید تا احتمال موفقیت آستارت‌آپ خود را نیز بیشتر کنید.

سخن پایانی

کارآفرینی رمزارز به ایجاد تبلیغات برای یک پروژه ختم نمی‌شود بلکه باید بر شفافیت و اعتبار تمرکز کنید و سریع و درست عمل کنید. همچنین با ایجاد مشارکت با سهامداران قابل اعتماد می‌توانید به موفقیت خود کمک کنید. در این مقاله سعی کردیم نکات لازم برای راه اندازی استارت آپ کریپتویی را به شما گوش زد کنیم. بنظر شما چه موارد دیگری را باید پیش از راه‌اندازی یک کسب و کار کریپتویی بدانیم؟ تجربه شما در این مسیر چگونه بوده‌است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
entrepreneur.com

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا