مقالات عمومی

در سال ۲۰۱۹ چه اتفاقی برای صنعت کریپتو می افتد؟

اگر سال ۲۰۱۷ را سال شکوفایی کریپتو قلمداد کنیم، سال ۲۰۱۸ سالی بود که جهان شروع به درک این پدیده نوین کرد. اکنون سوالی که ذهن افراد بسیاری را به خود مشغول کرده، این است که سال ۲۰۱۹ چه اتفاقاتی به همراه خواهد داشت.

رفع مشکلات بلاک چین

بخش عمده از رکود و کاهشی که دنیای کریپتو با آن مواجه است ریشه در فناوری آن دارد. سایت ICObox معتقد است بزرگترین موانع فنی پیش روی دنیای کریپتو عبارتند از مقیاس پذیری ضعیف، کند بودن تراکنش ها و عدم پذیرش گسترده آن توسط عموم مردم. بعید است که این مشکلات در سال ۲۰۱۹ حل شود، اما قابل پیش بینی است که در سال آتی شاهد رقابت بیشتر در میان توسعه دهندگان این حوزه باشیم.

افزایش علاقه به معنای تزریق پول بیشتر توسط سرمایه گذارانی است که امیدوارند از خلاقانه ترین و سودآورترین راهکارها حمایت کنند تا سرانجام باعث تغییر روند بازار شوند. مشکل دیگر حوزه کریپتو، نوسانات بسیار شدید آن می‌باشد.

 بسیاری از سرمایه گذاران پس از مشاهده و مواجه با کاهش شدید ارزش بازار در ابتدای سال جاری و شکست بسیاری از ICO ها و وجود کلاهبرداری ها، تمایل کمتری به حضور در بازار و پذیرش چنین ریسک هایی دارند. اما ممکن است این شرایط در سال ۲۰۱۹ تغییر کند.

طبق گزارش مرکز تحقیقات بلاک چین ICObox، از زمان سقوط شدید بازار، بیت کوین نسبتا در یک رکود قرار دارد. رکود بازار به معنی عدم فرصت برای کسب درآمد و سود آوری است. اما اگر بازار بتواند به ثبات خود ادامه دهد می‌توان این ثبات را نشانگر آن دانست که بازار دوران بلوغ خود را طی می‌کند و ذینفعان این حوزه در حال ایجاد اساس و بستری مناسب برای رشد آینده می‌باشند.

به گفته ICOBox، پیشرفت های فناوری و بازاری با ثبات در سال ۲۰۱۹ دقیقا همان چیزی است که سرمایه گذاران برای ایجاد یک روند صعودی دیگر در آینده به آن نیاز دارند. سال ۲۰۱۹ هرچه آرام تر سپری شود برای حوزه کریپتو در بلند مدت بهتر است.

توکنیزه کردن همه چیز

نیروی محرک رشد ناگهانی بیت کوین، شوق مردم برای سرمایه گذاری در حوزه جدید بود. ارزهای دیجیتال متفاوت، پیچیده و برای بسیاری از سرمایه گذاران امری نامفهوم بود. احتکار افسار گسیخته کریپتو در نهایت موجب ایجاد یک حباب غول پیکر شد و از آن زمان تا کنون کریپتو برای دستیابی به آرامش و ثبات تلاش کرده است. اما در سال ۲۰۱۹ ممکن است به دلیل توکنیزه شدن، شاهد حجم بالای تزریق سرمایه باشیم. سرمایه گذاران مدت هاست مزایای سرمایه گذاری های فیزیکی را درک کرده اند. املاک و مستغلات، کالاها و هنرهای زیبا همه سرمایه گذاری های سودآور و پایدار بوده اند، اما تاریخ و تجربه نشان داده است که برای ورود به این حوزه به سرمایه کلان نیاز است.

 IRBC پیش بینی می کند که امر توکنیزه کردن اتفاقی است که به سال ۲۰۱۹ معنا می بخشد، زیرا اقدامات اولیه و زیرساخت ها برای بخش معاملات و سرمایه گذاری های جدید ایجاد شده است. بر خلاف گزینه های دیگر، توکنیزه کردن به صاحبان توکن ها اجازه می دهد تا دارایی خود را همانند سهام داد و ستد کنند، بنابراین سرمایه موجود تا زمان فروختن دارایی فیزیکی مسدود نمی‌ماند.

در سال ۲۰۱۹ از آنجایی که بسیاری از شرکت ها در تلاش برای جذب سرمایه گذاران و صاحبان کالا هستند، این احتمال بسیار وجود دارد که شاهد رقابتی گسترده در میان بخش ها و نهاد های گوناگون اقتصادی بر سر توکنیزه کردن کالاهای فیزیکی باشیم. انتظار نداشته باشید با انفجاری فوری مانند آنچه برای بیت کوین در سال ۲۰۱۷ رخ داد، مواجه شوید. به دلیل حجم‌گسترده ای از داده ها که باید جمع آوری شوند تا بتوانند باعث حرکت رو به رشد بازار شوند، توکنیزه کردن زمان بر خواهد بود و سال ۲۰۱۹ شاهد حرکت ناگهانی به سمت این هدف خواهد بود. رونق و پیشرفت نهایی باید ارزش این حجم از صبر و شکیبایی را داشته باشد. توکنیزه کردن نه تنها پول زیادی را به فضای کریپتو تزریق می کند، بلکه سرمایه خود صاحبان کالا را از طریق فروش سهام آزاد خواهد کرد.

تامین امنیت اطلاعات شخصی

در سال ۲۰۱۸ افراد بسیار زیادی در صدد یافتن راهی برای درک و پذیرش بلاک چین بودند. هم چنین در این سال عموم مردم دریافتند که تا چه میزان اطلاعات شخصی آن ها توسط شرکت ها مورد استفاده قرار گرفته، به سرقت رفته و یا دستکاری شده است. در این زمینه ICObox پیش بینی می‌کند که در سال ۲۰۱۹ عموم مردم جوانب تمام امور را بررسی کرده و به منظور کنترل هویت های دیجیتالی خود اقدام خواهند کرد.

مشتاقان حوزه کریپتو همچون مبلغان مذهبی سال هاست که غیرمتمرکزسازی را موعظه و تبلیغ کرده اند اما به گوش افراد خارج از جامعه کریپتو کارساز نبوده است. IBRC بیان می‌کند افرادی که درک بهتری از بلاک چین دارند، منفعت بیشتری از آن می‌برند.

به دلیل پیچیدگی این تکنولوژی، میزان پذیرش کاربران نسبت به سایر شبکه های اجتماعی پایین تر است، اما در سال ۲۰۱۹ زیرساخت های بیشتری برای حضور بیشتر کاربران ایجاد خواهد شد. در این سال با وجود رشد آهسته و طبیعی تازه واردان به حوزه کریپتو و توسعه استارت آپ ها برای افرادی با دانش فنی کمتر، انتظار می‌رود تا این افراد نیز بدون سروکار داشتن مستقیم با این فناوری از مزیت های آن بهره مند شوند.

اکنون نیز این تفکر بین کاربران وجود دارد که کنترل اطلاعات شخصی خود را در دست بگیرند و در این خصوص شروع به جست و‌ جو برای راهکارهای مناسب کرده اند. بلاک چین و کریپتو راه حل های قابل اعتنادی ارائه می دهند. اگرچه حل این مساله امری زمان بر است، اما IBRC پیش بینی می کند که در سال ۲۰۱۹ افراد سراسر جهان اطلاعات شخصی خود را از دست شرکت ها گرفته و به کنترل خود در خواهد آورد.

آینده روشن به نظر می رسد

طبق گزارش IBRC، سال ۲۰۱۹ یک سال بنیادی برای کریپتو خواهد بود و بازار در طی این سال رشد ثابت خواهد داشت. رشد چشمگیر بعدی برای احتکار کنندگانی که ضرر آن ها برای حوزه کریپتو بیش از منفعتشان می‌باشد هیجان انگیز خواهد بود. کریپتو به یک سال «خسته کننده» برای اثبات بلوغ خود، توسعه زیر ساخت ها و ایجاد زمینه برای توکنیزه کردن نیاز گسترده دارد.

در سال ۲۰۱۹، ICOBox امیدوار است که ما به پاسخ سوالات خود در رابطه با مساله قانون گذاری این حوزه از سوی دولت ها دست یابیم. بازار با ثبات، نقش اساسی در ایجاد فضایی مناسب برای قانون گذاری ایفا می کند و بازار آرام به معنی حضور و دخالت کمتر عوامل دولتی در این حوزه است.

با علاقه مندی بانک های بزرگ و ایجاد نیمی از ۲۰ حساب با ارزش بیت کوین طی چند ماه گذشته، علاقه به کریپتو بیش از هر زمان دیگری است اما نباید انتظار انفجار و رشد بیش از حد این حوزه در سال ۲۰۱۹ را داشت. ICObox بیان می‌کند که وجود یک سال خسته کننده برای بلند مدت بسیار خوب است. با وجود راهکارهای بلاک چین بسیار زیادی که برای عرضه در سال جدید برنامه ریزی شده اند، برای تحقیق در خصوص شرکت ها وقت بگذارید، در سرویس ها و خدماتی که مناسب علاقه شما می‌باشد ثبت نام کنید و درباره توکنیزه کردن جست و جو و تحقیق کنید.

منبع
cryptovest

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا