اخبار خارجی

کدام کشورها بیشترین جست و جو کلمه “بیت کوین” را دارند؟!

اگرچه رسانه های عمومی به مردم هشدار می‌دهند که بیت کوین نخرند، اما ارز دیجیتال شماره یک جهان به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹ رسیده است. تعداد جست و جوهای گوگل برای کلمه بیت کوین نیز در پنج کشور با رشد چشمگیری مواجه شده است.

  • نیجریه
  • هلند
  • آفریقای جنوبی
  • اتریش
  • سوییس

نیجریه

نگاه مختصر به روندهای بیت کوین در سراسر جهان به شما نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال استفاده بسیار خوبی در کشورهایی با تورم افسارگسیخته و دولت های فاسد دارد. مردم کشورهای ونزوئلا، ترکیه، کنیا و نیجریه در خصوص این موضوع آگاه شده اند که پول خود را به این کوین تبدیل کرده تا از کاهش ارزش سرمایه خود جلوگیری کنند.

شاید قیمت بیت کوین نوسان داشته باشد اما حتی سقوط ۸۰ درصدی قیمت آن در یک سال نیز در مقایسه با کاهش ارزش ۹۵ درصدی پول ونزوئلا تنها در ۲۴ ساعت با افت ناگهانی و غیرمنتظره پول نیجریه کم اهمیت جلوه می‌کند. هم چنین خرید با این ارز در نیجریه تقریبا آسان است و شهروندان این کشور گزینه های زیادی برای پرداخت با بیت کوین دارند.

در آخر، کنفرانس بلاک چین در شهر لاگوس نیجریه در تاریخ ۵ آوریل می‌تواند باعث افزایش جست و جوی این کلمه شود.

بیشترین سرچ بیت کوین در کشورها

هلند

هلندی ها علاقه شدیدی به بیت کوین دارند و با جمعیت ۱۷ میلیون نفری، از لحاظ جست و جوی کلمه بیت کوین در رتبه دوم کشورها قرار دارند.

چرا جست و جوی کلمه بیت کوین با افزایش چشمگیر مواجه است؟ یکی از عوامل احتمالی می‌تواند این باشد که این حوزه در کشور هلند در حال رشد است. رویدادها و نشست های پرشماری درباره بلاک چین برای توسعه دهندگان، سرمایه گذاران و عموم مردم برنامه‌ریزی شده است.

بروک پیرس برای خرید عمارت ۱.۲ میلیون دلاری در آمستردام به صورت پرداخت با این ارز دیجیتال در تمام خبرها حضور دارد.

نشست درگاه های پرداختی اروپایی در اواخر این ماه و کنفرانس TNW نیز در ماه می درباره پیگیری هارد فورک بلاک چین برگزار خواهد شد.

آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی در خصوص استفاده از بیت کوین پیشرو می‌باشد، به طوری که ۱۰ درصد مردم این کشور دارای یکی از ارزهای دیجیتال می‌باشند.

شهروندان این کشور خرید این ارز را روشی مناسب برای ارسال پول به خارج از کشور و دریافت پول با کارمزد کم می‌دانند. با وجود قانونگذاری های اندک درباره ارزهای دیجیتال در این کشور، مردم این کشور بیت کوین را واسطه سرمایه‌گذاری جذابی می‌بینند. این موضوع می‌تواند دلیل افزایش جست و جوی کلمه بیت کوین در‌ گوگل باشد.

اگرچه با شکل‌گیری گروه دارایی های کریپتو توسط SARB و با هدف پیاده سازی ملزومات احراز هویت و اقدامات ضد پولشویی در ماه جاری، ممکن است شهروندان این کشور به جست و جوی آینده بیت کوین در کشور آفریقای جنوبی بپردازند.

اتریش

پس از نشست بلاک چین اتریش در هفته گذشته که سخنرانان، سرمایه گذاران و نمایندگان را از سراسر جهان به خود جذب کرد، در آینده نیز کنفرانس وین را پیش رو داریم.

رویدادهای بزرگ در خصوص بلاک چین گاهی اوقات بر علاقه عمومی و گاهی اوقات دیگر نیز بر قیمت این کوین تاثیرگذار است. اما به نظر می‌رسد که در کشور اتریش، هر دو تاثیر را شاهد هستیم.

این نکته جالب خواهد بود که با برگزاری همایش بلاک چین پاریس در هفته بعد، آیا رتبه کشور فرانسه نیز از لحاظ جست و جوی کلمه بیت کوین در گوگل افزایش خواهد یافت یا خیر.

سوییس

می‌توان گفت که اکثر مردم کشور سوییس از بیت کوین به عنوان مقابله با ارز بی ثبات داخلی استفاده نمی‌کنند زیرا فرانک سوییس یکی از با ثبات ترین ارزهای سنتی جهان می‌باشد.

بنابراین، احتمالا این کشور دوستدار کریپتو و بزرگترین متصدی بیت کوین، بر اساس روند فعلی به خرید این ارز دیجیتال برتر روی آورده اند.

در این کشور، عموم مردم به طور مناسب درباره بیت کوین آموزش دیده‌اند. در این کشور در هر ایستگاه قطار می‌توانید این ارز دیجیتال را بخرید. حتی دستگاه های ATM فروش این کوین نیز وجود دارد. هتل لوکس دولدر گرند در شهر زوریخ اعلام کرده است که پرداخت های بیت کوین را به زودی پشتیبانی خواهد کرد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا