تحلیل تکنیکالاخبار آلتکویناخبار بیت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، مونرو، OKB و RPL

نوسانات بازار ارز دیجیتال در این هفته رو به کاهش بوده و قیمت بیت کوین نیز در حال تشکیل یک الگوی اینساید بار (inside-bar) در نمودار هفتگی است. اگرچه خریداران برای عبور از ناحیه مقاومتی ۳۰،۰۰۰ تا ۳۱،۰۰۰ دلار کار سختی در پیش دارند، نکته مثبت اینجاست که هنوز تسلیم فروشندگان بازار نشده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین تلگراف، البته این شرایط فقط مختص بازار ارزهای دیجیتال نیست، چرا که شاخص S&P500 نیز در چند روز گذشته در یک دامنه محدود در حال نوسان بوده است. این نشان می‌دهد که بازارها منتظر یک محرک برای شروع حرکت بعدی خود هستند.

هرچند نحوه عملکرد قیمت در کوتاه مدت نامشخص است، تحلیلگران نسبت به روند بلندمدت دیدگاهی صعودی دارند. برای مثال، تریدر بازار ارز دیجیتال Titan of Crypto به یک سیگنال صعودی بالقوه در اندیکاتور باند بولینگر اشاره کرده که حاکی از صعود بیت کوین به ۶۳۵۰۰ دلار تا یک سال آینده است. متن کامل این تحلیل را در اینجا می‌توانید مطالعه کنید.

در حالی که اکثر ارزهای دیجیتال بزرگ در هفته گذشته با افت قیمت مواجه شدند، هنوز هم نشانه‌هایی از صعود وجود دارد. با توجه به اینکه بیت کوین و اتریوم در حال جذب خریداران در سطوح پایین‌تر قیمت‌ هستند، این امر می‌تواند نشانه‌ای مثبت برای توکن‌های XMR، OKB و RPL باشد. در ادامه این مطلب، کوین تلگراف نمودار پنج ارز دیجیتالی که ممکن است در کوتاه مدت قوی‌تر ظاهر شوند را بررسی کرده است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در تاریخ ۶ مه (۱۶ اردیبهشت) به شدت به سقف الگوی مثلث خود واکنش منفی نشان داد که حاکی از آن است که خرس‌ها نمی‌گذارند گاوها به راحتی از این سطح عبور کنند. اما یک نکته مثبت جزئی وجود دارد و آن اینکه گاوها در حال خرید در سطح حمایت مثلث هستند، چنانکه از سایه بلند کندل روزانه پیداست.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین؛ منبع: تریدینگ ویو

مسطح شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸،۸۱۹ دلار) و قرارگیری اندیکاتور RSI در نزدیکی محور میانی نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان بازار است.

اگر قیمت به زیر مثلث سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل بازار را به دست گرفته‌اند؛ و در ادامه نیز قیمت ممکن است ابتدا به ۲۶،۹۴۲ دلار و سپس به ۲۵،۲۵۰ دلار سقوط کند.

در سوی مقابل، شکسته شدن سقف مثلث و بسته شدن کندل روزانه بالای این سطح حاکی از آن خواهد بود که خریداران بر بازار سلطه پیدا کرده و فشار فروش را جذب کرده‌اند. این حرکت می‌تواند آغازگر یک رالی صعودی تا سطح مقاومت ۳۲،۴۰۰ دلار باشد، سطحی که انتظار می‌رود فروشندگان از آن با قدرت دفاع کنند.

خریداران در نمودار چهار ساعته قیمت را به بالای مثلث رساندند، اما سایه بلند کندل چهار ساعته به ما نشان داد که این بریک اوت (Breakout) چیزی جز یک تله گاوی نبود؛ و در ادامه نیز قیمت بیت کوین به شدت کاهش یافت و به خط حمایت مثلث سقوط کرد.

نمودار چهار ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

اما بیت کوین با جهش از این سطح به میانگین‌های متحرک خود رسیده است که یک سطح کلیدی کوتاه مدت به شمار می‌رود و باید مراقب آن بود. گفتنی است،‌ اگر بیت کوین از سطح فعلی کاهش یابد، احتمال از دست رفتن حمایت مثلث افزایش می‌یابد.

برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین‌های متحرک برسانند، می‌توانیم شاهد صعود بیت کوین تا سقف مثلث باشیم. ضمن اینکه برای شروع یک حرکت صعودی جدید، خریداران باید قیمت را بالای این سطح نگه دارند.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در تاریخ در ۷ می (۱۷ اردیبهشت) با یک ریزش شدید از مقاومت روانی ۲۰۰۰ دلار مواجه شد که این حرکت نشان می‌دهد که خرس‌ها تسلیم نشده‌اند و به محافظت از سطوح مقاومت ادامه می‌دهند.

نمودار روزانه ETH/USDT

مسطح شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۹۰۳ دلار) و نوسان اندیکاتور RSI در نزدیکی محور میانی نشان می‌دهد که اتر برای مدت کوتاهی درگیر یک دامنه‌ معاملاتی محدود خواهد بود. مرزهای این دامنه معاملاتی نیز می‌تواند بین ۲۰۰۰ تا ۱۷۸۵ دلار باشد.

تثبیت قیمت درست زیر سقف قیمت محلی یک علامت مثبت است. این نشان می‌دهد که خریداران عجله‌ای برای برداشت سودهای خود ندارند و این احتمال شکست سطح ۲۲۰۰ دلار را افزایش می‌دهد.

در مقابل، اگر قیمت به زیر ۱۷۸۵ دلار سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل را در دست گرفته‌اند و این می‌تواند شروعی برای سقوط قیمت تا ۱۶۱۹ دلار باشد.

نمودار چهار ساعته ETH/USDT

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها نمی‌توانند میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای را بشکنند. این نشان می‌دهد که فشار فروش در سطوح پایین‌تر رو به کاهش است. گاوها در تلاش‌اند تا با حفظ قیمت بالای EMA20، حرکت صعودی را آغاز کنند. اگر آنها بتوانند در انجام این کار موفق ظاهر شوند، اتریوم دوباره سعی خواهد کرد مقاومت حیاتی ۲۰۰۰ دلار را آزمایش کند.

برعکس، اگر قیمت اتریوم از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 50-SMA برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها بر معاملات کنترل دارند. امری که می‌تواند قیمت را تا سطح حمایت پایین بیاورد.

تحلیل تکنیکال قیمت مونرو (XMR)

ارز دیجیتال مونرو  (XMR) در حال تلاش برای حفظ میانگین‌های متحرک خود است که این نشان می‌دهد گاوها به دنبال سلطه بر بازار هستند.

نمودار روزانه XMR/USDT.

مسطح شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰روزه (۱۵۶ دلار) و قرارگیری RSI درست بالای محور میانی خود نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر خریداران بتوانند قیمت XMR را به بالای خط گردن الگوی سر و شانه معکوس برسانند، برتری خود را دوباره به دست خواهند آورد.

پس از آن XMR ممکن است یک حرکت صعودی جدید را آغاز کند. یک مقاومت جزئی در ۱۸۱ دلار وجود دارد اما در صورت عبور از آن، قیمت می‌تواند به ۱۸۷ دلار برسد.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط گردن الگو کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فشار زیادی اعمال می‌کنند. سپس فروشندگان سعی خواهند کرد قیمت را به زیر حمایت ۱۴۹ دلار برسانند و راه را برای سقوط به ۱۳۰ دلار باز کنند.

نمودار چهار ساعته XMR/USDT

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که قیمت از 50-SMA برگشته، اما گاوها نتوانستند به خط مقاومت نفوذ کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال فروش در سقف‌ها هستند. اگر قیمت از 20-EMA عقب‌نشینی کند، نشان می‌دهد که احساسات بازار مثبت شده و تریدرها در حال خرید در کف‌ها هستند.

سپس گاوها باری دیگر تلاش می‌کنند تا از مانع بالای سر خود عبور کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، قیمت XMR می‌تواند ابتدا تا ۱۶۲ دلار و سپس تا ۱۶۴ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 50-SMA برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل بازار را به دست گرفته‌اند. امری که احتمال تست مجدد خط حمایت را افزایش می‌دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت OKB

ارز دیجیتال OKB در داخل یک الگوی مثلث متقارن بزرگ در حال نوسان است. به طور کلی، در این الگو، تریدرها در نزدیکی خط حمایت خرید می‌کنند و نزدیک به مقاومت می‌فروشند.

نمودار روزانه OKB/USDT

خرس‌ها در تلاش‌اند تا قیمت OKB را زیر SMA50 (۴۵.۵۷ دلار) نگه دارند در حالی که گاوها در تلاش برای پس گرفتن این سطح هستند. قابل به ذکر است که جهش قیمت از سطح فعلی یا از سطح حمایت مثلث، بیانگر تقاضا در سطوح پایین‌تر قیمت خواهد بود.

ضمن اینکه اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۶.۸۷ دلار) برسانند، OKB احتمالا مدت زمان بیشتری را در داخل مثلث سپری خواهد کرد.

برخلاف این فرض، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر الگوی مثلث برسانند، این می‌تواند یک روند نزولی جدید را آغاز کند که احتمالا قیمت را به ۳۷ دلار می‌رساند.

نمودار چهار ساعته OKB/USDT

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای دفاع از حمایت افقی نزدیک به ۴۴.۳۵ دلار هستند، اما نتوانسته‌اند قیمت را به بالای میانگین‌های متحرک افزایش دهند. این امر نشان می‌دهد که فروشندگان با هر افزایشی، به دنبال فرصتی برای فروش در سقف قیمت هستند. همچنین اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۴۴.۳۵ دلار برسد، OKB ممکن است به قیمت ۴۱.۷۰ دلار سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت به بالای میانگین‌های متحرک افزایش یابد، نشان دهنده انباشت OKB در سطوح پایین‌تر خواهد بود. در ادامه نیز OKB می‌تواند ابتدا تا ۴۹.۵۰ دلار و در مرحله بعد تا ۵۳ دلار افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت RPL

با توجه به نوسان قیمت RPL بالاتر از میانگین‌های متحرک، این ارز دیجیتال روی نمودار قیمت قوی به نظر می‌رسد. خریداران RPL باید قیمت را به بالای مقاومت سربار ۵۳.۴۵ دلار برسانند تا بتوانیم پایان فاز اصلاحی را تایید کنیم. ضمنا RPL ممکن است پس از آن تا قیمت ۵۸ دلار صعود کند.

نمودار روزانه RPL/USDT

احتمال دیگر این است که قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۸.۳۶ دلار) جهش کند اما نسبت به سطح ۵۳.۴۵ دلار واکنش منفی نشان دهد؛ که در این صورت قیمت برای مدتی درگیر دامنه معاملاتی بین SMA 50 (۴۶.۱۳ دلار) و ۵۳.۴۵ دلار خواهد بود.

در مقابل، شکست شدن SMA50 و بسته شدن کندل روزانه زیر آن نشانه‌ای از سلطه یافتن فروشندگان بر بازار خواهد بود. ضمن اینکه این حرکت راه را برای افت احتمالی تا سطح ۳۷دلار هموار می‌کند.

نمودار چهار ساعته RPL/USDT.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش می‌کنند قیمت را زیر 20-EMA نگه دارند در حالی که گاوها در تلاش هستند قیمت را به بالای این سطح برسانند. اگر خریداران در انجام این کار موفق شوند، RPL می‌تواند به خط روند نزولی خود صعود کند. این سطح کلیدی کوتاه مدتی است که باید آن را زیر نظر داشت. چراکه در صورت غلبه بر این مقاومت، قیمت ممکن است تا سطح ۵۳.۴۵ دلار نیز افزایش پیدا کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 50-SMA برسد، خطر سقوط به خط حمایت وجود دارد. ضمن اینکه گاوها احتمالا از این سطح با قدرت دفاع می‌کنند.

این مطلب صرفا ترجمه تحلیل منبع خبر است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا