پنج پلتفرم قرارداد هوشمند مهم در سال ۲۰۲۰

امروزه تعداد پلتفرم های توسعه دهنده قرارداد هوشمند رمزنگاری شده مبتنی بر بلاک چین، نسبت به هر زمان دیگری بیشتر شده است. تحول عظیمی که در پلتفرم های قرارداد هوشمند در طول ۱۸ ماه گذشته اتفاق افتاده است، منجر به این شده است که به سختی می‌توان بین پلتفرم های مختلف یکی را انتخاب نمود.

دیگر پروژه های رمزنگاری مجبور نیستند بین تأثیرات شبکه (Ethereum) و انطباق پذیری (EOS) یکی را انتخاب کنند. به لطف یک دو لایه ای از راه حل ها، راه های زیادی برای ساخت و توسعه برنامه‌های غیر متمرکز (dApp)، تبادلات، قراردادهای اعطای وام و دیگر تولیدات رمزنگاری شده وجود دارند که باعث قدرت قراردادهای هوشمند در جهت پردازش خودکار و ایجاد برنامه های غیر قابل دستکاری شده اند. اگر شما به دنبال پیدا کردن و انتخاب یک پلتفرم برای ایجاد قرارداد هوشمند هستید، در در ادامه ۵ تا از بهترین آن‌ها معرفی شده‌اند.

RSK

RSK یک راه حل از لایه دوم است که برای توسعه و اجرای قراردادهای هوشمند که از بلاک چین بیت کوین استفاده می‌کنند، ساخته شده است. این قراردادها کدگذاری شده اند و به صورت دیجیتال و زنجیره ای به شیوه‌ای غیرقابل پیش بینی، خودکار، مستقل و با اتکای کامل به خود ثبت شده‌اند. با اضافه کردن مقدار و عملکرد به وسیله معرفی قرارداد هوشمند به محیط بیت کوین، RSK تا ۱۰۰ معامله بر ثانیه را پوشش می‌دهد که این مقدار بیشتر از نیاز برای اغلب برنامه ها می‌باشد. همچنین با استفاده از روش‌های تشخیص تقلب و صحت سنجی های احتمالی، فضای ذخیره و پهنای باند مورد نیاز کاهش پیدا می‌کند.

RSK سال گذشته توسط آزمایشگاه‌های RIF ارائه شد و از آن زمان تا کنون ارتقاء زیادی پیدا کرده است که ارتقاء فضای ذخیره و افزایش امنیت آن بر اساس آپدیت Wasabi در ماه جولای از جمله موارد مهم توسعه یافته می‌باشند. نشانه بومی RBTC که به عنوان بیت کوین هوشمند شناخته می‌شود، بیت کوین را روی شبکه RSK ارائه می‌کند که شامل چارچوب استاندارد زیرساخت (RSK (RIF OS می‌باشد. RIFOS فراتر از قراردادهای هوشمند عمل کرده و شامل کانال های پرداخت وجه، قابلیت‌های ذخیره سازی و ارتباطات نیز می‌باشد. RSK را روی یک پلتفرم اتریوم که به عنوان اولین و امن ترین بلاک چین جهان سود بسیار زیادی می‌برد را در نظر بگیرید. RSK، بیت کوین و اتریوم که در زمینه تخصصی خود بهترین هستند را با هم ادغام کرده و در یک پلتفرم قرارداد هوشمند به شکلی که با نیازهای مشتریان و شرکت ها همسو باشد، ارائه کرده است.

LiquidApps

در اوایل سال ۲۰۱۹ با شعار: “بدون توجه به اینکه دامین شما ابزار رمزنگاری، برنامه های کمکی، برنامه های غیرمتمرکز، تولیدات، خدمات و یا تقریباً هر چیز دیگری باشد، به شما کمک می‌کند تا آن را بسازید”، راه اندازی شد. متخصصین قرارداد هوشمند در LiquidApps روش های مهندسی شده به خصوصی ایجاد کردند که توسعه زنجیره‌ای را سریع تر، آسان تر و ارزان تر انجام می‎دهد. یک تیم بسیار قوی پشت آن قرار دارد. Beni Hakak بنیانگذار و مدیرعامل آن پیشینه قوی و اثبات شده‌ای دارد و به عنوان سرپرست عملیاتی Bancore و همینطور مدیر مشاور استراتژیک در Ernst & Young فعالیت داشته است.

با نشانه بومی شبکه DAPP، LiquidApp به توسعه دهندگان برنامه های غیر متمرکز کمک می‌کند تا هنگام بهره گیری از عملکرد بهتر، بدون صرف هزینه زیاد پردازنده و رم، برنامه را از بلاک چین EOS خارج نمایند. جدیدترین محصول این شرکت یعنی LiquidLink، بلاک چین های EOS و Ethereum را با ساخت چارچوبی برای اجرای برنامه های غیرمتمرکز به صورت همزمان روی هر دو زنجیره به هم متصل می‌کند. ساخت متصل کننده ها بین دو زنجیر جدا از هم، از اولین درایورهای LiquidApps بوده است که به آن به عنوان وسیله ای برای اجرای موج بعدی برنامه های غیرمتمرکز و بهره بری از مزایای Web3 بدون مبادلاتی که تا کنون لازم داشته است، نگاه می‌شود. محصولات دیگری توسط متخصصان قرارداد هوشمند تهیه شده اند، از جمله Oracles که برای بررسی داده های خارج از زنجیره توسعه یافته است و Zeus که یک SDK برای توسعه دهندگان برنامه های غیر متمرکز است که روند ساخت و توسعه را تسهیل می‌نماید.

Matic

Matic یکی دیگر از روش‌های توسعه قرارداد هوشمند است که پیرامون آن صحبت های زیادی شنیده می‌شود. این محصول در اوایل امسال توسط Biance Lunchpad IEO ارائه شده است. مشارکت Coinbase Ventures که در ابتدا روی این پروژه سرمایه گذاری کرد حاکی از آینده امیدوار کننده Network Matic می‌باشد و می‌تواند نشان دهنده موفقیت محصول در بازار باشد. روش منطبق بر لایه دو که زنجیره های کناری با استفاده از امنیت چارچوب Plasma تقویت شده اند، تلاش می‌کند تا مشکلات معمول کاربرد و انطباق پذیری را بدون تغییر در عدم تمرکز مشخص نماید.

توان عملکردی بالا تا ۱۰۰۰۰ TPS با UX و مجموعه ای از ابزارهایی برای توسعه دهندگان موجود است. با توجه به مجموعه پلتفرم های ایجاد قرارداد هوشمند در بازار، توسعه دهندگان خود را بین تعداد زیادی از محصولات مقرون به صرفه می‌بینند. عملکرد Matic Network شامل یک SDK کامل با پشتیبانی از اتصال کیف پول و ابزاری برای کاهش پیچیدگی، توسعه در جهت تمرکز روی برنامه های غیرمتمرکز ضد کدگذاری بدون نگرانی زیاد در مورد اینکه پشت پرده چه اتفاقاتی می‌افتد، می‌باشد.

در حال حاضر اتریوم پلتفرم مورد استفاده آن است. Matic در حال کار بر روی پیاده سازی پلتفرم Kovan Testnet است. هرچند هدف نهایی تیم، فراهم کردن راه حل‌هایی برای استفاده سراسری از بلاک چین است. نهایت تلاش Matic برای تهیه محصولات با پرداخت APIs و SDKs و شناخت راه هایی که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های غیرمتمرکز ساخته شده از پروتکل های پایه را طراحی، پیاده سازی و منتقل کنند، می‌باشد.

Echo

Echo یکی دیگر از روش های ایجاد قرارداد هوشمند مبتنی بر بیت کوین است. مانند RSK به دنبال افزایش امنیت و تأثیرات شبکه از زنجیر اصلی بیت کوین است تا از آن برای ساخت یک چارچوب جهت اجرای برنامه های شدیداً غیرمتمرکز استفاده می‌کند. موارد استفاده پیش بینی شده شامل سرمایه غیرمتمرکز بدون نیاز به داشتن نشان بومی است. یکی از ادعاهای اصلی Echo این است که توسعه دهندگان را محدود به یک زبان برنامه نویسی نمی‌کند و تعداد زیادی از برنامه ها از قبیل Solidity, C++, Go, Python و Rust را پشتیبانی می‌نماید و قرارداد هوشمند می تواند در چند دقیقه از اتریوم منتقل شود.

Echo به عنوان یک مرورگر بلاک در حال کار، کیف پول موبایل و سیستم رو میزی، یک ماشین مجازی 64x و EVM و یک روش کار منسجم مبتنی بر BFT که از چیزی که به عنوان اثبات تصادف وزن دهی شده (PoWR) شناخته می‌شود. موارد استفاده پیش بینی شده برای برنامه های غیر متمرکز که توسط Echo ساخته شده و توسط بلاک چین ایمن سازی شده است، رشامل بازارهای جانبی، اعطای وام و مبادلات غیرمتمرکز می‌باشد.

Loom

 خیلی از پلتفرم های ایجاد قرارداد هوشمند که در طول ۱۸ ماه گذشته معرفی شدند، روی استفاده بیش از اندازه و رفع نقص های اتریوم تمرکز داشته اند. Loom مثال مناسبی برای آنها است. به عنوان لایه دوم با یک DpoS، توان عملکردی بالای شبکه برنامه های غیر متمرکز خود را افزایش می‌دهد. موفقیت چشمگیری در انجام پروژه‌ای که اتریوم نتوانسته بود آن را تطبیق دهد از آن مشاهده شده است و اکنون برنامه های غیر متمرکزی مثل Neon District, Axie Infinity و Battle Racers را به رخ می‌کشد. انجام بازی در بلاک چین فقط یکی از چندین مورد استفاده Loom به حساب می‌آید که اکنون با Tron و EOS ادغام شده است.

به دلیل توان رقابت با تمامی نقاط قوت ERC20 و ERC721، Loom برنامه های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم را فعال کرد تا با اختلال‌های جزئی جا به جا شوند و به یک روش آماده تولید قرارداد هوشمند بسیار سریع، ایمن و همراه با UX عالی برای تسهیل اجرا دست یابند. به لطف تلاش های Loom، RSK، Matic و شرکت های خستگی ناپذیر بی شمار دیگر، اجرای برنامه های تولید قرارداد هوشمند با امنیت بالا و ساده تر از همیشه انجام می‌پذیرد. انتظار می‌رود در آینده شاهد تعداد زیادی از محصولات جدید با موارد استفاده جدید با بلوغ روز افزون قرارداهای هوشمند باشیم.


54321
امتیاز 4.5 از 2 رای

منبع bitcoinist
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
علی

سلام ببخشید liquid apps،matic،loomهر کدام بلاکچین مخصوص به خود را دارند؟

ادمین سایت

سلام
شما به راحتی میتونین وارد سایت رسمی هر کدوم از مواردی که ذکر کردین برین و از این قضیه مطلع بشین