تحلیل آنچین

افت تاریخی ارزش بازار استیبل کوین‌ها در 3 ماه گذشته؛ تاثیر آن در بازار چیست؟

گزارش موسسه تحقیقاتی آرکین نشان می‌دهد عرضه کل تمام استیبل کوین در پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ حدود ۱۸.۸٪ در مقایسه با سه‌ماهه قبلی کاهش یافته است. به نظر می‌رسد با توجه به تلاطمات در اقتصاد کلان و بازارهای جهانی سرمایه‌گذاران دارایی خود را از بازارهای پرخطر بیرون کشیده‌اند و در شرایط فعلی پول نقد را امن‌ترین پناهگاه برای دارایی‌های خود یافته‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از اتریوم ورلدنیوز، موسسه تحقیقاتی آرکین (Arcane Research) در گزارش اخیر خود عرضه در گردش استیبل‌کوین‌های اصلی از جمله USTC، MIM، DAI، BUSD، BUSD، USDC و مهم‌ترین استیبل کوین باراز، USDT، را مورد مطالعه قرار داده است.

عرضه در گردش استیبل کوین‌ها
عرضه در گردش استیبل کوین‌های مختلف؛ منبع: Arcane Research

داده‌های آرکین ریسرچ نشان می‌دهد کل ارزش بازار استیبل کوین‌ها که در می ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱) به ۱۸۰ میلیارد دلار رسیده بود، تا پایان سه ماهه دوم به ۱۵۱.۳ میلیارد دلار کاهش یافته است که معادل ۱۸.۸٪ نزول است. این افت شدید تقریبا ۳۵.۱ میلیارد دلاری، بزرگترین کاهش عرضه سه ماهه در تاریخ استیبل کوین‌ها است.

نکته قابل توجه این که گزارش آرکین برای ارزش بازار استیبل کوین USDC انتظار جهش دارد. نویسندگان این گزارش معتقدند USDC حدودا تا اکتبر ۲۰۲۲ (مهر ۱۴۰۱) از نظر ارزش بازار، USDT را پشت سر خواهد گذاشت.

در حال حاضر، USDT و USDC دو استیبل کوین برتر بازار رمزارزها هستند. ارزش بازار این دو استیبل کوین در زمان نگارش خبر به ترتیب ۶۵.۹ و ۵۵.۱ میلیارد دلار (اختلاف کمتر از ۱۱ میلیارد دلار) است. نزدیکترین رقیب این دو، استیبل کوین BUSD است که با ارزش بازار ۱۷.۸۳ میلیارد دلار با اختلاف زیاد در جایگاه سوم است.

  • چرا کم شدن میزان عرضه در گردش استیبل کوین‌ها برای بازار رمزارز مهم است؟

کم شدن این میزان دارایی نشان‌دهنده خارج شدن سرمایه از بازار رمزارزها است. این موضوع با فروش بیت کوین یا سایر آلتکوین‌ها و تبدیل آن به استیبل کوین متفاوت است. در این حالت دوم سرمایه همچنان در بازار رمزارزها قرار دارد، اما حالت اول به معنای خارج شدن نقدینگی از بازار کریپتو است. ذکر این نکته ضروری است که شروع این واقعه همزمان با سقوط استیبل کوین UST و شبکه ترا رقم خورده است.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا