اطلاعیه صرافی

هشدار برای دلار جمینای؛ حسابتان می‌تواند مسدود شود!

طبق مطالعه ای توسط الکس لبد، پژوهشکر بلاک چین و الکسی آخونوف مشاور کریپتو، نحوه اجرا استیبل کوین دلار جمینای (GUSD) می‌تواند هر ۴۸ ساعت توسط متصدی جمینای تغییر یابد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

در این تحقیق، کدهای قرارداد هوشمند جمینای بررسی شده است و نشان می‌دهد که اجرا دلار جمینای می‌تواند در هر زمانی بدون انتقال باقی بماند یا مسدود شود و در مقاله سفید (وایت پیپر) دلار جمینای به آن اشاره شده است. بر اساس مقاله سفید آنها، گزینه متوقف ساختن، مسدود کردن و برگرداندن انتقالات و تراکنش های (GUSD) یکی از اصول اولیه فنی این استیبل کوین جدید می‌باشد.

مقاله سفید دلار جمینای این ویژگی را به همراه سه اصل طراحی بلاک چین (GUSD) معرفی می‌کند. در این مقاله با اشاره به نیاز برای توانایی که با آن بتوان انتقال توکن را در شرایط پیش بینی نشده مدیریت کند بیان شده است:

جمینای در پاسخ به موارد امنیتی (مانند رویداد فاجعه بار) می‌تواند انتقال توکن را متوقف، مسدود یا معکوس کند.

این بررسی به طور خاص به قرارداد هوشمند دلار جمینای می‌پردازد که به عنوان توکن ERC۲۰ بر بستر بلاک چین اتریوم اجرا شده است. هدف این بررسی نشان دادن این نکته است که کاربران چگونه می‌توانند مستقلا ویژگی آن را تشخیص دهند.

این تحقیق بر اساس آدرس جمینای می‌باشد که در انجمن های سایت رددیت و بیت کوین تاک یافت شده است، درحالی که محققین مدعی بودند، هم چنان هیچگونه روشی غیر مطمئنی برای این نکته وجود ندارد که این آدرس، تنها آدرس جمینای است.

طبق یافته های این مطالعه، جمینای قادر است تا میزان نامحدودی دلار جمینای تولید کند و طی ۴۸ ساعت می‌تواند نحوه اجرا را کاملا تغییر دهد و کوین ها را غیرقابل انتقال کند.

پس از تایید دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS)، برادران وینکلووس در تاریخ ۱۰ سپتامبر، استیبل کوین متمرکز دلار جمینای را عرضه کردند. دلار جمینای (GUSD) با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود که در یکی از بانک های ایالات متحده نگهداری می‌شود و واجد شرایط فیدیک است.

دلار جمینای معرف اولین دارایی مرتبط با کریپتو از جانب برادران وینکلووس است. چندی پیش تلاش این دو شخص برای عرضه ETF بیت کوین در ماه جولای برای دومین بار توسط قانونگذاران شکست خورد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا