اخبار خارجی

پروتکل بیت تورنت‌چین، ارتباط بین ترون و سایر بلاکچین‌ها را فراهم می‌کند

شبکه ترون با همکاری بیت‌تورنت پروتکلی با نام BTTC (بیت تورنت چین) را برای اتصال بلاکچین‌های مختلف عرضه خواهند کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Coinquara شرکت ترون و بیت تورنت برای ساخت پروژه‌ای جدید و فوق‌العاده گرد هم خواهند آمد و قصد دارند تا پروتکلی با قابلیت همکاری بین شبکه‌های مختلف را راه‌اندازی کنند. بیت تورنت در پیامی توییتری اعلام کرد که این پروژه بیت تورنت چین (BTTC) نام خواهد داشت.

همکاری ترون و بیت تورنت برای ساخت بیت تورنت چین (BTTC)

به طور قطع می‌توان نسبت به شگفت‌انگیز بودن این پروژه اظهارنظر کرد. به طور دقیق، BTTC قرار است اولین پروتکل مقیاس‌پذیر ناهمگون باقابلیت همکاری میان زنجیره‌ای در حوزه بلاکچین باشد.

هدف این پروژه قدرت بخشیدن به زنجیره‌های به‌هم‌پیوسته است. به طور خاص، BTTC قرار است به عنوان یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ عمل کند و مشکلات میان زنجیره‌ای ترون اعم از مسائل مربوط به برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) و توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) را برطرف نماید. این پروتکل در تاریخ ۳۰ اکتبر عرضه خواهد شد.

ترون در تاریخ عرضه این پروتکل یک حلقه بسته از شبکه‌های لایه ۱ و لایه ۲ با اتصال قوی میان زنجیره‌ای تشکیل خواهد داد. جاستین سان، مدیرعامل ترون نیز در نامه‌ای به جامعه ترون، با افتخار در رابطه با این پروژه و اهداف آن توضیح داده است.

وی در این نامه در رابطه با اهمیت فراگیر بودن این فناوری در این برهه از زمان صحبت کرده و نوشته است با افزایش استفاده از فناوری زنجیره بلوکی، ایجاد ارتباط میان زنجیره‌ای و افزایش همکاری میان شبکه‌های مختلف ضروری به نظر می‌رسد.

بر این اساس، بیت تورنت‌چین قرار است در ابتدا شبکه ترون، اتریوم و بایننس اسمارت چین را به یکدیگر متصل کند. با این کار، کاربران در تمامی این شبکه‌ها می‌توانند دارایی‌ها را بدون هزینه و با حداقل زمان ممکن به‌صورت یکپارچه منتقل کنند. در نهایت، قرار است این پروژه به بسیاری از بلاکچین‌های عمومی دیگر نیز متصل شود.

BTTC با ماشین مجازی اتریوم (EVM) کاملاً سازگار است. جالب است بدانید این پروتکل قرار است کاملاً غیرمتمرکز باشد و به زودی انتخابات نماینده‌های آن آغاز خواهد شد. کاربرانی که به عنوان نماینده در این انتخابات برگزیده می‌شوند، با مشارکت در اداره جامعه، به‌عنوان پاداش توکن بیت تورنت (BTT) دریافت خواهند کرد.

نظر شما در خصوص ارائه این پرواکل چیست؟ آیا این پروتکل همانند پروژه ورم هول سولانا می‌تواند بر قیمت رمز ارز TRX و BTT اثرگذار باشد؟

منبع
coinquora

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا