اخبار خارجی

بنیاد ترون ۱۰۰ میلیون تتر را برای خرید بیت کوین و TRX به بایننس انتقال داد

اخیرا آدرسی ناشناس مقدار ۱۰۰ میلیون دلار تتر را به صرافی بایننس منتقل کرد. این تراکنش، نگرانی بسیاری را در میان جامعه رمزارز برانگیخت و بسیاری به دنبال هویت فرد یا افراد پشت این انتقال بزرگ افتادند. با این حال، مشخص شد که بنیاد ترون پشت پرده این تراکنش بزرگ بوده است و هدف آن از این انتقال خرید بیت کوین برای پشتوانه‌سازی استیبل کوین USDD بوده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، جاستین سان، خالق ترون اعلام کرد این ۱۰۰ میلیون دلار برای خرید بیت کوین و ترون پشتوانه استیبل کوین USDD استفاده خواهد شد. مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، این استیبل کوین الگوریتمی غیرمتمرکز (USDD) اخیرا توسط ترون راه‌اندازی شده است.

طرح ترون مستلزم خرید و فروش دارایی‌های نوسانی برای کنترل ارزش استیبل کوین الگوریتمی USDD است. همچنین برای جذب حجم بیشتر خرید از سوی سرمایه‌گذاران و معامله‌گران، USDD برای تامین‌کنندگان نقدینگی، بازدهی بالایی ارائه می‌دهد.

پس از فاجعه ترا و سقوط استیبل کوین UST جاستین سان با انتقاد سرمایه‌گذاران در جامعه ارزهای دیجیتال مواجه شد. این انتقادات به ویژه زمانی شدت گرفت که سان اعلام کرد پشتوانه USDD را دارایی‌های مشابه با پشتوانه‌های UST تشکیل می‌دهند.

مشکل اصلی در پشتوانه بودن بیت کوین و ترون، ماهیت نوسانی آن‌ها است که ممکن است ۵۰٪ از ارزش خود را طی چند روز یا حتی چند ساعت از دست بدهند. به عبارت دیگر، برای حفظ ارزش دلاری، استیبل کوین ترون باید پشتوانه‌ای از دارایی‌های کم نوسان داشته باشد.

در زمان نگارش این خبر، ۷۰۳ میلیون دلار استیبل کوین USDD در گردش وجود دارد که بدون هیچ مشکلی توسط ذخایر دائو ترون پشتیبانی می‌شود. در صورتی که این رقم از ۵ میلیارد دلار فراتر برود، بنیاد ترون پشتوانه را افزایش خواهد داد تا سرنوشت مشابه ترا، گریبان‌گیر USDD نشود.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا