اخبار عمومی

ترامپ و حمایت از کریپتو؛ وعده «عفو بنیان‌گذار سیلک‌ رود» پس از پیروزی در انتخابات

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور سابق آمریکا، به جمعیت حاضر در مجمع ملی آزادی‌خواهان وعده داد در صورت انتخاب مجدد، راس اولبریکت (Ross Ulbricht)، بنیان‌گذار سیلک‌رود (Silk Road) را مورد عفو ریاست جمهوری قرار دهد. این وعده نشان می‌دهد که وی از مواضع قبلی خود فاصله گرفته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این اظهارات، همراه با حمایت صریح او از صنعت ارزهای دیجیتال، نشان‌دهنده یک تغییر چشمگیر در مسیر سیاسی ترامپ است.

لحظه‌ای تعیین‌کننده در مجمع ملی آزادی خواهان

دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا، در مجمع ملی آزادی‌خواهان در واشنگتن دی سی، موجی از غافلگیری به راه انداخت و متعهد شد در صورت انتخاب مجدد در مقام ریاست جمهوری، راس اولبریکت، بنیانگذار سیلک‌رود را عفو می‌کند. این وعده ترامپ که با تشویق پرشور شرکت‌کنندگان مواجه شد، نشان‌دهنده تغییر قابل توجهی در موضع او نسبت به اصلاحات عدالت کیفری و ارزهای دیجیتال است.

سخنرانی ترامپ در مجمع ملی آزادی‌خواهان - منبع: رامبل
سخنرانی ترامپ در مجمع ملی آزادی‌خواهان – منبع: رامبل

اولبریکت که در حال حاضر به دلیل مشارکت در راه‌اندازی سیلک‌رود، یک فروشگاه معروف دارک‌نت، دو حبس ابد متوالی به اضافه ۴۰ سال (بدون امکان آزادی مشروط) را می‌گذراند، حمایت بخش‌هایی از جامعه ارز دیجیتال و آزادی‌خواهان را به دست آورده است. آنها حکم او را بیش از حد و نقض حقوق قانون اساسی می‌دانند. سیلک‌رود که از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ عملیاتی شد، تراکنش‌های ناشناس را عمدتاً برای مواد مخدر تسهیل کرد و به عنوان یک نقطه عطف در پذیرش بیت کوین در نظر گرفته می‌شود.

ترامپ در سخنرانی خود بر حمایت خود از صنعت رو به رشد ارزهای دیجیتال تاکید کرد و این در تضاد شدید با موضع قبلی او بود. او متعهد شد که از توسعه کریپتو و بیت کوین در ایالات متحده حمایت کند و قول داد هرگونه تلاش رییس جمهور جو بایدن برای جلوگیری از افزایش پذیرش آن را مهار کند. موضع ترامپ به حمایت از ارزهای دیجیتال به محافظت از حقوق افراد برای نگهداری از دارایی‌های دیجیتالشان نیز رسید و وی قول داد که از آنها در برابر دخالت دولت محافظت کند.

استقبال ترامپ از ارزهای دیجیتال نشان‌دهنده تحول قابل توجهی از موضع قبلی وی است و او را به قهرمان غیرمتمرکزسازی تبدیل می‌کند. تعهد او به تضمین پیشرو بودن آمریکا در فضای کریپتو و حفاظت از آزادی‌های فردی در بین مخاطبان طنین‌انداز شد و منعکس‌کننده پذیرش رو به رشد ارزهای دیجیتال در جریان اصلی این گفتمان سیاسی بود.

اعلام قصد ترامپ برای تخفیف مجازات اولبریکت بر تمایل دولت او برای مقابله با مسائل بحث‌برانگیز پیرامون اصلاحات عدالت کیفری و مجازات‌های بیش از حد تاکید می‌کند. همانطور که چشم‌انداز سیاسی همچنان در حال تکامل است، موضع ترامپ در مورد ارزهای دیجیتال و وعده او برای عفو اولبریکت می‌تواند روایت منتهی به انتخابات آینده را شکل دهد و بر رای دهندگان با هر ایدئولوژی تأثیر بگذارد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا