آموزشیترید و تحلیل تکنیکال

آموزش وام گرفتن توکن دای (Dai) از طریق پلتفرم میکر (Maker) + ویدیو

شاید برای بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال پیش آمده که مقداری ارز دیجیتال یا مقداری اتر دارند و به آینده قیمتی اتر امیدوارند و حدس می زنند که در آینده ای نه چندان دور افزایش قیمت پیدا می کند اما در عین حال نیاز مالی برایشان ایجاد شده که بر خلاف میل باطنی مجبورند تا اتر خود را بفروشند. پلتفرم میکر (Maker) امکانی را ایجاد کرده است که می توان از طریق آن وام (به صورت توکن دای (Dai)) گرفت.

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

به این صورت که حداقل معادل ۱۵۰ درصد میزانی که می خواهید وام دریافت کنید، می بایست اتر وثیقه بگذارید. اما قبل از این توضیح مختصری در رابطه با توکن دای بدهیم، دای یک استیبل کوین است که ارزشی معادل با ۱ دلار دارد. به عنوان مثال اگر قیمت اتر را ۱۰۰ دلار در نظر بگیریم شما می توانید به ازای وثیقه ی ۱.۵ اتر، حداکثر میزان ۱۰۰ دای که معادل با ۱۰۰ دلار می باشد دریافت کنید.

اما ضروری است که نکات مهمی را در این مورد ذکر کنیم که در ویدیو بیشتر به آن پرداخته شده است:

  • میزان وثیقه ای که قرار می دهید می بایست حداقل ۱۵۰ درصد میزان وامی باشد که می خواهید دریافت کنید.
  • اگر دقیقا ۱۵۰ درصد وامتان وثیقه گذاشتید در منطقه ی ریسکی هستید زیرا طبق شرایط وام این پلتفرم اگر قیمت اتر از میزان مشخصی کمتر شود ۱۳ درصد وثیقه تان به حراج گذاشته می شود. (نکته: بنابراین سعی کنید بیشتر از ۱۵۰ درصد وامتان وثیقه بگذارید تا حاشیه امنیت ایجاد شود)
  • مقدار وثیقه خود را می توانید شارژ کنید.
  • با توجه به میزان وثیقه و میزان وام، مقداری برای قیمت اتر مشخص می شود که اگر از آن کمتر شود ۱۳ درصد وثیقه تان حراج گذاشته می شود بنابراین حتما قیمت اتر را دنبال کنید.
  • نرخ بهره وام دریافتی طبق نظرسنجی سهامداران میکر شکل میگیرد و متغیر است اما در حال حاضر روی سالی ۱۰ درصد توافق شده است.

جزییات بیشتر در رابطه با این پلتفرم و وام گرفتن از آن طی یک پست در قالب زیر ذره بین منتشر خواهد شد زیرا شاید برایتان جالب باشد که علاوه بر وام گرفتن در این پلتفرم می توانید کسب درآمد نیز داشته باشید.

پس با ما همراه باشید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

13 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا