اخبار بیت کوین

کوچ مدیر عامل توییتر به آفریقا برای راه اندازی بازار بیت کوین در این قاره !

جک دورسی (Jack Dorsey) مدیر عامل تویتر، همزمان با رشد بازار بیت کوین (bitcoin) در آفریقا، ملاقات با کارآفرینان آفریقایی در زمینه فناوری را شروع کرده است. دورسی هم اکنون در غنا است و این در حالی است که چند روز پیش در نیجریه، ملاقاتی با کارآفرینان حیطه فناوری داشت. بخشی از این ملاقات شامل جلساتی با توسعه دهندگان و بنیان گذاران استارتاپ ها می باشد تا با کمک آنها، استفاده از بیت کوین در این دو کشور توسعه داده شود.

داده های بدست آمده از جستجو ها در گوگل (google) نشان داده که نیجریه دارای بیشترین جستجو در زمینه بیت کوین در ۱۲ ماه گذشته بوده است. دو کشور آفریقایی دیگر یعنی غنا و آفریقای جنوبی نیز دارای آمار قابل توجه ای در این زمینه بوده اند و در میان پنج کشور اول از لحاظ جستجو در زمینه بیت کوین می باشند. اما این سطح از علاقه هنوز منجر به پذیرش بیت کوین در آفریقا نشده است.

از نظر دورسی، این خلا بین علاقه و استفاده واقعی از بیت کوین، فرصت مناسبی برای نفوذ در بازار بیت کوین آفریقا فراهم می آورد. او در این زمینه ابراز داشته که:

من می خواهم چالش های راه اندازی یک شرکت را در اینجا درک کنم و روشی برای حمایت پیدا کنم. من قصد دارم سال آینده برای سه تا شش ماه به صورت تمام وقت در اینجا زندگی کنم.

بعضی از مفسران بر این باورند که این رویکرد دورسی بر جنبه های مهمی از پذیرش کریپتو و شکوفایی بازار بیت کوین تاکید دارد و هدف او دنبال کردن اپلیکیشن های بلاک چینی بی ارزش و ETF ها نمی باشد.

بازار پول موبایلی آفریقا برای پذیرش بیت کوین آماده است 

بازار بیت کوین

بنا بر آمار بانک جهانی، بسیاری از افراد در آفریقا محروم از خدمات بانکی هستند و این در حالی است که این قاره شاهد نفوذ گسترده فناوری موبایل و ارتباطات بوده است. استارتاپ ها هم قادر بوده اند که از این انفجار فناوری ارتباطات در آفریقا استفاده بهینه کنند و سرویس های پول موبایلی را حتی در نواحی روستایی و بدون داشتن زیرساخت های فیزیکی بانکی ایجاد نمایند. با وجود این بازار سرزنده موبایلی، پذیرش پرداختی های بیت کوینی و شکوفایی بازار بیت کوین بسیار محتمل به نظر می رسد.

بر خلاف حکومت های آسیایی و غربی، حکومت های آفریقایی موانعی اجرایی برای پذیرش ارز دیجیتال ایجاد نکرده اند. استارتاپ های حوزه کریپتو در این فضا می توانند با شفافیت بیشتری عملکرد داشته باشند. برخی از جوامع کریپتویی در جستجوی روش هایی برای استفاده بهینه از پتانسیل بازار بیت کوین آفریقا هستند؛ به عنوان مثال بایننس (Binance) ارز ملی نیجریه را به عنوان یک جفت ترید فیات به پلتفرم خود اضافه کرده است.

نظر شما چیست؟ پتانسیل بازار بیت کوین آفریقا را چگونه می بینید؟ آیا بیت کوین در آفریقا به پذیرش عام خواهد رسید. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا