تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت یونی سواپ (UNI) و آربیتروم (ARB)؛ ۷ خرداد ۱۴۰۳

پس از افزایش نوسانات هفته گذشته، گروهی از آلت کوین‌ها امروز پس از رشد چند روز پیش ‌اصلاح داشتند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حالی که برخی از رمزارزها در وضعیت مثبتی معامله می‌شوند، اما بخش اعظم بازار قرمز است. در ادامه این مطلب به تحلیل و بررسی نمودارهای قیمت یونی سواپ و آربیتروم در تایم فریم‌های روزانه و ۴ ساعته می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال قیمت یونی سواپ

ریکاوری یونی سواپ پس از اینکه خریداران قیمت را در تاریخ ۲۰ می (۳۱ اردیبهشت) به بالاتر از میانگین‌های متحرک افزایش دادند، شتاب بیشتری گرفت.

نمودار روزانه UNI/USDT. منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه یونی سواپ. منبع: تریدینگ ویو

UNI در تاریخ ۲۶ می (۶ خرداد) از مقاومت ۱۱.۸۱ دلار به سمت پایین ریجکت شد، اما اگر خریداران فضای زیادی را به خرس‌ها واگذار نکنند، احتمال شکست رو به بالای ۱۱.۸۱ دلار افزایش پیدا می‌کند. اگر این اتفاق رخ دهد، یونی سواپ می‌تواند به سمت ۱۳.۳۴ دلار و سپس ۱۵ دلار حرکت کند.

برعکس این فرضیه، اگر قیمت یونی سواپ کاهش یابد و به زیر ۱۰ دلار برسد، نشان می‌دهد گاوها به شدت در حال برداشت سود هستند. این امر می‌تواند قیمت UNI را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹.۰۵ دلار) برساند و شروع مرحله بعدی حرکت صعودی را به تاخیر بیندازد.

نمودار 4 ساعته UNI/USDT. منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته یونی سواپ. منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته قیمت نشان می‌دهد قیمت از ۱۱.۸۱ دلار کاهش یافته و خرس‌ها به شدت از سطوح خود دفاع می‌کنند. اولین حمایتی که باید ‌آن را زیر نظر داشته باشیم میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است. یک بازگشت قدرتمند از این سطح نشان می‌دهد که احساسات معامله‌گران مثبت باقی مانده و آن‌ها این اصلاح را به‌عنوان یک فرصت خرید می‌بینند. این امر می‌تواند احتمال شکست رو به بالای ۱۱.۸۱ دلار را افزایش دهد.

اما اگر قیمت کاهش یافته و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، بدان معناست که گاوها کنترل بازار را از دست داده‌اند و قیمت ممکن است ‌پس از آن به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند.

تحلیل تکنیکال قیمت آربیتروم

آربیتروم (ARB) طی چند روز گذشته تلاش کرده تا از مقاومت ۱.۲۷ دلار عبور کند، اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کرده‌اند.

نمودار روزانه ARB/USDT. منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه آربیتروم. منبع: تریدینگ ویو

با این حال، گاوها اجازه نداده‌اند که قیمت آربیتروم به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۱ دلار) برسد و این امر احتمال شکست رو به بالای مقاومت فوق را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق رخ دهد، قیمت ARB احتمالا شتاب خود را افزایش داده و به سمت ۱.۶۰ دلار و در نهایت ‌۱.۷۵ دلار حرکت می‌کند.

اگر قیمت به شدت کاهش یابد و به زیر ۱.۱۰ دلار سقوط کند، این دیدگاه خوش‌بینانه در کوتاه‌مدت نفی خواهد شد. این امر می‌تواند قیمت را به حمایت قدرتمندی در نزدیکی ۰.۹۰ دلار کاهش دهد.

نمودار 4 ساعته ARB/USDT. منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته آربیتروم. منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته قیمت نشان می‌دهد قیمت آربیتروم از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به سمت بالا بازگشته و به مقاومت ‌۱.۲۷ دلار رسیده است. انتظار می‌رود خرس‌ها از این سطح دفاع کنند، اما اگر گاوها پیروز شوند، قیمت ممکن است به سمت ۱.۴۰ دلار شتاب بگیرد.

اگر خرس‌ها قصد دارند که جلوی رشد قیمت را بگیرند، باید‌ از سطح ۱.۲۷ دلار دفاع کنند و ARB را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آن‌ها این کار را با موفقیت انجام دهند، قیمت ممکن است به حمایت خود در ۱.۱۰ دلار سقوط کند؛ جایی که خریداران احتمالا وارد عمل خواهند شد.

منبع
کوین‌تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا