اخبار آلتکوین

رالی صعودی قیمت توکن‌ های RWA از جمله POLYX به دنبال ورود بلک راک به این حوزه

ورود بلک راک (BlackRock) به عرصه توکنیزه کردن دارایی‌های دنیای واقعی (RWA) باعث به راه افتادن یک رالی صعودی در تمام توکن‌های این حوزه شده است. برای مثال، قیمت پلی‌مش (POLYX) طی سه روز حدود ۱۵۰٪ افزایش یافته و بیش از ۲۵۰ میلیون دلار به ارزش بازار آن اضافه شده است.

به گزارش میهن بلاکچین، POLYX، CFG و ONDO برخی از برترین توکن‌های RWA هستند که بیش از ۵۰٪ افزایش یافته‌اند. POLYX رمزارز بومی بلاکچین پلی‌مش (Polymesh) است که اخیرا در سه روز گذشته و پس از اعلام خبر ورود بلک راک به عرصه توکن‌سازی RWA حدود ۱۵۰٪ افزایش قیمت داشته است. قیمت POLYX تا حدود ۰.۵۰ دلار افزایش یافته و ارزش بازار آن به حدود ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است.

علت رالی صعودی قیمت POLYX چیست؟

پس از آغاز به کار صندوق توکنیزه شرکت بلک راک در بلاکچین اتریوم، افزایش قابل توجهی در توکن‌های RWA در سراسر بازار ارزهای دیجیتال مشاهده شد. توکن‌های با رشد قابل توجه شامل Polymesh (POLYX)، سانتریفیوژ (CFG) و Ondo (ONDO) بودند که هر کدام به طور متوسط بیش از ۳۰٪ سود قابل توجهی را تجربه کردند.

در این میان، توکن POLYX توجه خاصی را به خود جلب کرد. پلی مش که به عنوان یک بلاکچین برای اوراق بهادار قانونی طراحی شده است، به عنوان مسیری برای تراکنش‌های مربوط به دارایی‌های توکنیزه شده عمل می‌کند.
پلی مش با حل مسائل مربوط به زیرساخت‌های عمومی پیرامون حاکمیت، هویت، انطباق با قوانین، محرمانه بودن و غیره راه را برای عملیات ساده و فرصت‌های نوآورانه هموار می‌کند.

Graeme Moore
Graeme Moore؛ منبع: تریدینگ ویو

توکن POLYX هسته اصلی پروتکل Polymesh است. این توکن اهداف متعددی را در این شبکه انجام می‌دهد، از جمله امنیت شبکه، پوشش هزینه‌های تراکنش و مشارکت در تصمیم‌گیری‌های حاکمیتی.

یکی از ویژگی‌های متمایز Polymesh ویژگی یکپارچه‌سازی امور مالی داخلی آن است که عملیات بلاکچین را با حداقل هزینه‌های ثابت امکان‌پذیر می‌سازد. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان می‌توانند از این پلتفرم برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps)، تقویت نوآوری و گسترش اکوسیستم استفاده کنند.

این پروژه روز دوشنبه Polymesh Private را معرفی کرد. در این پروژه کسب‌وکارها می‌توانند در ابتدا از شبکه دارای مجوز خصوصی استفاده کنند و در صورتی که تمایل داشته باشند به شبکه عمومی منتقل شوند.

به گفته گریم مور (Graeme Moore)، رییس بخش توکن‌سازی در جامعه Polymesh، این بلاکچین خصوصی جدید امکان انتقال آرام به حوزه عمومی را فراهم می‌کند. مور گفت:

اکثریت قریب به اتفاق توکن‌سازی RWA توسط بانک‌ها و موسسات مالی بزرگ هنوز در بلاکچین‌های خصوصی انجام می‌شود. Polymesh Private امکان انتقال به بلاکچین عمومی را فراهم می‌کند.

غول مالی بلک راک در جدیدترین تلاش خود در حوزه ارزهای دیجیتال، اولین صندوق توکنیزه خود را بر بستر بلاکچین اتریوم راه‌اندازی کرد. این صندوق نقدینگی دیجیتال نهادی BlackRock USD که به عنوان BUIDL شناخته می‌شود، به طور کامل توسط پول نقد، اسناد خزانه‌داری ایالات متحده و قراردادهای بازخرید وثیقه می‌شود. این امر فرصتی را برای سرمایه‌گذاران واجد شرایط فراهم می‌کند تا بازدهی دلار آمریکا را به دست آورند.

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا