اخبار خارجی

مقامات آمریکایی به دنبال وضع قوانین سختگیرانه برای استیبل کوین‌ها هستند

هستر پیرس (Hester Peirce) از مقامات SEC در پی اتفاقاتی که برای استیبل کوین شبکه ترا (UST) افتاد،‌ حوزه رمزارزها به خصوص استیبل کوین‌ها را نیازمند وضع قوانین نظارتی سختگیرانه‌تر دانست.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از news.bitcoin، خانم پیرس در پی اتفاقاتی که در مورد شبکه ترا افتاد و ارزش استیبل کوین UST آن بیش از ۹۰٪ افت کرد، این سخنان را به زبان آورده است. این مقام SEC افزود:

مبحثی که احتمالا در مورد آن تغییرات قانونی اتفاق بیفتد مربوط به استیبل کوین‌ها است. این موضوعی است که در هفته‌ای که گذشت توجهات زیادی را به خود جلب کرد.

بسیاری از قانون‌گذاران ایالات متحده همواره بر لزوم قانون‌گذاری در حوزه استیبل کوین‌ها تاکید کرده‌اند. جنت یلن (Janet Yellen) وزیر خزانه‌داری آمریکا در روز چهارشنبه در جلسه با نمایندگان سنا از قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها تحت عنوان مسئله‌ای مهم و فوری نام برد که باید در کنگره مطرح شود. خانم یلن در این خصوص افزود:

من خطر استیبل کوین‌ها را در این حد وسیع نمی‌دانم که ثبات اقتصادی را به خطر اندازند اما باید توجه داشت که به سرعت در حال رشد کردن هستند. آن‌ها همان‌گونه از ریسک‌هایی را به دنبال دارند که ما قرن‌ها در خصوص پدیده بی اعتمادی مردم به بانک‌ها و بیرون کشیدن تمام سرمایه به صورت ناگهانی از آن‌ها، دیده بودیم.

شورای نظارت بر ثبات مالی (FSOC) و فدرال رزرو نیز در گذشته در خصوص خطرات استیبل کوین‌ها برای ثبات مالی آمریکا هشدارهایی داده بودند.

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا