اخبار عمومیتحلیل اقتصادی

شاخص PCE آمریکا جمعه ۱۱ فروردین منتشر می‌شود

برخلاف هفته گذشته، روزهای پایانی ماه مارس قرار نیست غافلگیری خاصی از حوزه اقتصاد کلان را به همراه داشته باشد. البته این به این معنا نیست که داده‌هایی که از وضعیت اقتصاد کلان منتشر خواهند شد، همگی وضعیت خوبی خواهند داشت، با این حال، نسبت به هفته‌های گذشته انتظار می‌رود واکنش آرامتری را تجربه کنیم.

به گزارش کوین تلگراف، شاخص هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) که برای اندازه‌گیری و ارزیابی تورم مورد استفاده قرار می‌گیرد، در روز جمعه ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) منتشر خواهد شد و ممکن است بر بازارها تاثیر بگذارد.

همچنین آمار تولید ناخالص داخلی (GDP) و آمار تقاضا برای بیمه بیکاری در روز پنجشنبه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) منتشر می‌شود.

تدتاکس‌ماکرو (Tedtalksmacro) تحلیلگر بازار در این رابطه می‌گوید:

شاخص هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) آمریکا این هفته منتشر خواهد شد. ماه گذشته، این داده‌ها باعث کاهش قیمت‌ها شد. با این حال، انتظار می‌رود Core PCE سال به سال نسبت به ۴.۷٪ ماه قبلی به ۴.۴٪ کاهش یابد.

در صورتی که بیت کوین به داده‌های PCE واکنش نشان دهد، احتمالا آخر هفته نوسانی را درست یک روز قبل از بسته شدن کندل ماهیانه تجربه خواهیم کرد.

تاریخ انتشار داده‌های اقتصادی در آمریکا
منبع: توییتر

همچنین، هرگونه اخبار جدید از بحران بانکی کنونی، به وضعیت فعلی احساس بی‌اعتمادی و عدم اطمینان اضافه خواهد کرد. نگرانی در این رابطه در اروپا وجود دارد و همانطور که گزارش دادیم نیز، بانک ورشکسته سیلیکون ولی به بانک فرست سیتیزنز فروخته شد.

با وجود بحران کنونی، فدرال رزرو همچنان به دنبال افزایش نرخ بهره است. به گفته این آژانس، افزایش بیشتر نرخ بهره محتمل است. این در حالی است که بازارها با توجه به مشکلاتی که افزایش نرخ بهره در گذشته ایجاد کرده است نظر مخالفی دارند.

پلتفرم تحلیلی Mosaic Asset در گزارشی در بلاگ خود نوشت:

شرایط مالی بسیار سخت‌تر و نشانه‌های مداوم از بحران بانکی دلایل اصلی است که بازار فکر می‌کند فدرال رزرو مجبور به کنار گذاشتن سیاست‌های خود خواهد شد.

این پلتفرم تحلیلی همچنین هشدار داد از نظر تاریخی، دارایی‌های پرریسک بلافاصله به اخبار مربوط به تغییر سیاست افزایش نرخ بهره، واکنش منفی نشان داده‌اند:

اگر فدرال رزرو برنامه افزایش نرخ بهره را متوقف کند، نشانه‌ای بر نگرانی گسترده‌ای از فعالیت‌های بانک مرکزی در بازار سرمایه است. البته این را باید در نظر گرفت که فدرال رزرو گاهی زمانی که خیلی دیر شده است تازه سیاست‌های جدید خود را اجرا می‌کند.

در ادامه این گزارش آمده است:

در نتیجه، در بازارهای نزولی گذشته، شدیدترین افت در بازار سهام پس از تغییر سیاست فدرال رزرو به سمت توقف و یا کاهش کامل نرخ بهره رخ داد.

در حال حاضر بیت کوین در حوالی ۲۷،۹۹۱ دلار معامله می‌شود و با توجه به تحلیل تکنیکال آن در تایم فریم ماهیانه در حال شکستن خط روند نزولی است که از زمان اوج قیمتی سال ۲۰۲۱ تاکنون رسم شده است. به عقیده یکی از تحلیلگران مطرح بازار، در صورتی که کلوز ماهیانه بیت کوین بالاتر از این خط روند بسته شود، می‌توان گفت بازار خرسی به پایان خود رسیده است.

  • این هفته چه داده‌های اقتصادی در آمریکا منتشر خواهد شد؟

شاخص هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) که برای اندازه‌گیری و ارزیابی تورم مورد استفاده قرار می‌گیرد، در روز جمعه ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) منتشر خواهد شد. آمار تولید ناخالص داخلی (GDP) و آمار تقاضا برای بیمه بیکاری در روز پنجشنبه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) منتشر می‌شود.

  • با انتشار آمار PCE چه چیزی در انتظار قیمت بیت کوین خواهد بود؟

در صورتی که بیت کوین به داده‌های PCE واکنش نشان دهد، احتمالا آخر هفته نوسانی را درست یک روز قبل از بسته شدن کندل ماهیانه تجربه خواهیم کرد.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا