اخبار خارجی

استیبل کوین USDC چهارمین رمزارز برتر از نظر ارزش بازار شد

پس از سقوط پروژه ترا و استیبل کوین الگوریتمی آن، که اعتماد به استیبل‌کوین‌ها را خدشه‌دار کرد، ارزش بازار استیبل کوین USDC رشد چشمگیری داشته است؛ به نحوی که آن را به جایگاه چهارم از نظر ارزش بازار رسانده است. همچنین همزمان با افزایش استقبال از USDC، امکان انتقال آن از اتریوم به کاردانو با پل یاگون فراهم شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، استیبل کوین USDC پس از سقوط پروژه ترا و لغزیدن برابری USDT با دلار، که بسیاری از فعالان بازار را وحشت‌زده کرد، رشد چشمگیری داشته است و توانسته است به رده‌ چهارم رمزارزها از نظر ارزش بازار برسد.

از ویژگی‌های بازار خرسی این است که عموم معامله‌گران به استیبل کوین‌ها پناه می‌برند. وضعیت بازار رمزارزها به گونه‌ای است که اکنون رمزارزهای سوم و چهارم از نظر ارزش بازار استیبل کوین‌های تتر و USDC به ترتیب با مارکت‌کپ ۷۲.۵ و ۵۳.۶ میلیارد دلار هستند.

اما در این بین، رشد استیبل کوین USDC به طور ویژه جلب توجه می‌کند؛ چرا که ارزش بازار آن از زمان سقوط اکوسیستم ترا و نابودی استیبل کوین الگوریتمی آن، حدود ۵.۲۴ میلیارد دلار افزایش یافته است.

افزایش مارکت کپ USDC
رشد چشمگیر ارزش بازار USDC؛ منبع: کوین‌مارکت‌کپ

این در حالی‌ است که ارزش بازار استیبل کوین USDT، که در زمان سقوط ترا با اندکی لغزش مواجه شد، در مدت مشابه حدود ۱۰.۶۷ میلیارد دلار کاهش یافته است و از حدود ۸۳.۱۵ میلیارد دلار به حدود ۷۲.۴۸ میلیارد دلار در زمان نگارش خبر رسیده است.

کاهش ارزش بازار USDT
کاهش شدید ارزش بازار USDT؛ منبع: کوین‌مارکت‌کپ

جابجایی UDSC بین اتریوم و کاردانو

همزمان با افزایش استقبال از USDC، امکان انتقال این استیبل کوین از شبکه اتریوم به شبکه کاردانو فراهم شد. برای این کار، کاربران باید USDC خود را از شبکه اتریوم به زنجیره جانبی میلکومدا منتقل کنند سپس آن را به شبکه کاردانو انتقال دهند.

برای انتقال USDC از شبکه اتریوم به شبکه کاردانو، کاربران باید حداقل ۴ توکن میلک آدا (milkAda) در کیف پول خود داشته باشند. در صورتی که کاربران در کیف پول خود به اندازه کافی milkAda نداشته باشند، می‌توانند از توکن کاردانو را از هرکدام از کیف‌پول‌های کاردانو به انتخاب خود، به milkAda تبدیل کنند.

پل iagon
صفحه اصلی وبسایت پل یاگون؛ منبع: bridge.iagon.com

پس از طی مراحل فوق، کاربران باید به صفحه اصلی این پل میان‌زنجیره‌ای بروند و کیف پول کاردانو خود را با کیف پول‌های نامی (Nami) یا فلینت (Flint) متصل نمایند. سپس باید Milkomeda C1 را انتخاب کنند و ADA خود را به آدرس‌های ارائه شده ارسال نمایند.

پل یاگون (iagon Token Bridge) در حال حاضر در نسخه آزمایشی بتا خود قرار دارد اما می‌تواند برای رپ و آنرپ کردن توکن‌ها در بلاکچین‌های اتریوم و کاردانو مورد استفاده قرار گیرد. این راه‌حل امکان مبادله دو طرفه توکن‌های ERC-20 و توکن‌های بومی شبکه کاردانو را فراهم می‌کند و برای تحقق این امر از زنجیره جانبی میلکومدا بهره می‌برد.

راه‌اندازی پل یاگون بدون شک نقطه عطفی برای تعامل‌پذیری شبکه کاردانو محسوب می‌شود. این پل لایه ۲ با ماشین مجازی اتریوم سازگار است و استقرار برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم در شبکه کاردانو را ممکن می‌کند. علاوه بر این، جامعه کاردانو منتظر راه‌اندازی مبدل ADA-AGIX هستند که امکان تبدیل AGIX رمزارز بومی singularityNET با ADA را فراهم می‌کند.

علیرغم توسعه زیاد شبکه کاردانو در ماه‌های اخیر، عملکرد قیمت رمزارز ADA چندان قابل قبول نیست به طوری که از ابتدای ماه می (اردیبهشت ۱۴۰۰)، حدود ۴۱٪ از قیمت خود را از دست داده است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا