اخبار خارجی

در دنیای کریپتو، نداشتن دانش کافی ضربه بیشتری نسبت به هک شدن می زند!

آندریاس آنتونوپولس که یکی از حامیان معروف بیت کوین و نویسنده کتاب مسترینگ بیت کوین (Mastering Bitcoin) است در مورد یکی از موضوع های مهم و حیاتی صحبت کرد. وی در یوتیوب در مورد ذخیره سازی ایمن بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال و همچنین امنیت و خطر از دست رفتن ارزهای دیجیتال کاربران آماتور سخن گفت.

آندریاس بیانیه تریس میر (Trace Meyer) را اینگونه توضیح داد که کاربران برای تایید شبکه به بیت کوین کور، برای مدیریت کلیدهای خصوصی به آرموری (Armory)، برای اجرای استاندارد روندها به پروتکل گلسیر (Glacier Protocol) و برای سخت افزار به پوریسم (Purism) نیاز دارند. وی هم چنین درباره استاندارد طلایی برای ذخیره ارز دیجیتال صحبت کرد که برای سرمایه گذاران غیرفنی نیز کاربرد دارد.

در خصوص پیش شرط های تریس میر (Trace Meyer)، آندریاس مدعی شد که گروه های مختلف، مدل های ریسک خود را برای پیچیدگی فنی دارند. وی افزود که معیار مهم این است که پیچیدگی فنی، بخشی از مدل ریسک می‌باشد و کاربرانی که پیچیدگی فنی بالاتر از سطح مهارت خود را آزمایش می‌کنند، در معرض خطر جدی از دست دادن ارز دیجیتال خود می‌باشند. وی در ادامه دلایل این امر را بیان کرد:

نه به آن دلیل که دزیده شده است بلکه بلندپروازی های شما برای برتری فنی از سطح مهارت فعلی شما پیشی گرفته است و در خصوص اجرای آن خرابکاری کردید. این موضوع در تمام سطوح متخصصان فنی صادق است. همیشه با افزودن کمی پیچیدگی، سطح بالاتری از امنیت قابل دستیابی است. امنیت چیزی نیست که بتوان آن را فعال و غیرفعال کرد. بلکه یا از امنیت برخوردار است یا خیر.

وی سپس تایید کرد که هیچ استاندارد طلایی برای هیچکس وجود ندارد. با این حال، کاربران می‌توانند خطرات موجود در خصوص شناسایی افرادی که به دنبال کریپتوی آنها می‌باشند را کاهش دهند. وی افزود فرقی ندارد چه مدل ریسکی وجود دارد، بلکه باید بین مدل و مهارت های فنی خود تعادل ایجاد کنید. دریابید که کدام یک از این ریسک ها و خطرات را می‌توانید از بین ببرید تا در صورتی که اتفاقی برای شما بیافتد، عزیزان شما بتوانند بدون نقص کریپتو را بازیابی کنند. این حالت بسیار دلنشینی است.

آندریاس آنتونوپولس در ادامه بیان کرد که این موضوع باعث پیدایش تریس میر برای تایید شبکه در بیت کوین کور، آرموری برای مدیریت کلیدها، پروتکل گلسیر برای اجرای اقدامات و روندها و پوریسم برای سخت افزار شده است. اندریاس در ادامه بیان کرد که سایرین استانداردهای بهتر و بالاتری دارند. برای مثال کوین بیس از محافظ فارادی (Faraday) برای کیف پول های سرد خود استفاده می‌کند. این محفظه، با محافظ های الکترومغناطیس پوشیده شده است تا از خروج امواج رادیویی جلوگیری شود. هرچند سایر شرکت ها چنین فناوری برای محافظت از کیف پول سرد خود ندارند. وی گفت:

تریس در حال شناسایی مهارت های خود بر اساس سطح تخصص فنی می‌باشد. در خصوص ۹۹ درصد کاربران این موضوع صادق نیست زیرا ۹۹ درصد کاربران تخصص فنی برای اجرای برنامه هایی به این پیچیدگی ندارند. در نتیجه، کاری که انجام می‌دهند در زمینه اجرای فنی، بسیار گسترده و دست نیافتنی است و در این موارد، احتمال از دست دادن کریپتو به دلیل از دست دادن کلیدهای خصوصی بسیار بیشتر از به سرقت رفتن کریپتو می‌باشد.

وی در ادامه گفت به جای آنکه هکر اقدام به سرقت کریپتوی این کاربران کند، نداشتن تخصص فنی کاربران و بلندپروازی های بیش از حد در اجرای برنامه ها می‌تواند منجر به از دست دادن کریپتوهای آن ها شود.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا