اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

سرانجام هاردفورک واسیل کاردانو در شبکه آزمایشی یولونت اجرا شد

دیروز گام بلندی در مسیر به‌روزرسانی واسیل کاردانو برداشته شد و با آپدیت شدن ۷۵٪ از نودهای شبکه آزمایشی کاردانو به نسخه ۱.۳۵.۳؛ هاردفورک واسیل در شبکه آزمایشی یولونت (YoloNet) با ساخت اولین بلاک اجرا شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوگلوب، در تاریخ ۱۹ آگوست (۲۸ مرداد) شبکه آزمایشی جدیدی توسط شرکت فناوری بلاکچین IOG و مسئول تحقیق و توسعه کاردانو ایجاد شد. اسم این شبکه آزمایشی در ابتدا میکسد (Mixed) بود اما سپس به یولونت (YoloNet) تغییر کرد. اپراتورهای استخرهای استیک (SPOها) در این شبکه آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، باگ موجود در نسخه ۱.۳۵.۲ نرم افزار نودهای کاردانو موجب شده بود تا شبکه اصلی آزمایشی کاردانو از کار بیفتد. به دنبال این قضیه بنیاد کاردانو نسخه ۱.۳۵.۳ را منتشر کرد و شبکه‌ آزمایشی جدید کاردانو را نیز راه‌اندازی کرد. هرچند که ایراد مورد اشاره بعد از این وقایع اصلاح شد.

 قوانین شبکه کاردانو بدین صورت است که باید ۷۵٪ از اپراتورهای استخر سهام‌گذاری (SPO) نسخه جدید نرم افزار نودها مهاجرت کنند تا امکان شبیه‌سازی رویداد Combinator هارد فورک واسیل فراهم شود.

به هر حال، روز گذشته آدام دین (Adam Dean) SPO سابق کاردانو و هم‌بنیانگذار Buffy Bot Publishing گزارش داد که هاردفورک واسیل در شبکه آزمایشی یولونت انجام شده است. این خبر به معنای آن است که بیش از ۷۵٪ نودها در این شبکه نسخه ۱.۳۵.۳ را اجرا کرده‌اند. در غیر این صورت، رویداد Combinator هاردفورک واسیل (HFC) برنامه‌ریزی و اجرا نشده بود.

توییت آدام دین در خصوص به‌روزرسانی هاردفورک واسیل
منبع: Twitter

این خبر برای شبکه اصلی کاردانو به چه معنا است؟

آدام دین گفته است از آنجایی که ۷۵٪ نودهای شبکه اصلی در حال اجرای نسخه ۱.۳۵.۳ هستند، آزمایش نهایی HFC در شبکه آزمایشی انجام خواهد شد و پس از آن، می‌توان رویداد HFC را در شبکه اصلی برنامه‌ریزی و زمانبندی کرد. آدام دین پیش‌بینی می‌کند که این رویداد در اوایل الی اواسط ماه سپتامبر (سپتامبر) انجام شود.

توییت superbamoeba
منبع: Twitter

در حال حاضر، طبق اطلاعات صفحه «سلامت شبکه» PoolTool، تقریبا ۳۶٪ از نودهای شبکه اصلی در حال اجرای نسخه ۱.۳۵.۳ هستند.

درصد اجرای نودهای شبکه اصلی
منبع: cryptoglobe

همانطور که ریک مک‌کراکن (Rick McCracken) اپراتور استخر سهام‌گذاری Digital Fortress و موسس کانال یوتیوب Digital Fortress توضیح داده است، به جای بررسی نمودار «نسخه پروتکل بلاک‌ها» باید به نمودار «نسخه نودهای گزارش‌دهنده» توجه کنیم.

توییت Rick در خصوص به‌روزرسانی هاردفورک واسیل
منبع: Twitter

البته آدام دین بر پیش‌نیاز به‌روزرسانی نرم‌افزار نود HFC واسیل معطوف شده بود. طبق توضیحات IOG در تاریخ ۱۲ آگوست (۲۱ مرداد)، ۲ پیش‌نیاز دیگر نیز وجود دارد. IOG در توییتر نوشته است:

سه معیار مهم در خصوص فعالسازی به‌روزرسانی شبکه اصلی وجود دارند که عبارتند از:

۱- ۷۵٪ از بلاک‌های شبکه اصلی توسط کاندیدای نهایی نسخه نود واسیل ایجاد شده باشد.

۲- برنامه‌های غیرمتمرکز مهم شبکه اصلی تایید کنند که به نسخه ۱.۳۵.۳ به‌روزرسانی شده‌اند.

۳- حداقل ۲۵ صرافی بزرگ معادل حدود ۸۰٪ نقدینگی شبکه کاردانو کیف پول‌های خود را به زنجیره جدید ارتقا دهند.

توییت IOG در خصوص به‌روزرسانی هاردفورک واسیل

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا