اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

ورج برای بار دوم مورد حمله ۵۱٪ قرار گرفت!

حدود ۱۷ ساعت پیش اتفاقی عجیب افتاد. آلتکوین معروف، ورج ، برای دومین بار مورد حمله ماینینگ قرار گرفت. حدود یک ماه پیش بود که این کوین مورد حمله ۵۱٪ قرار گرفت. با توجه به این اتفاق، احتمال می‌رود این حمله‌ها به دلیل پایین بودن هش‌ریت در الگوریتم PoW این کوین باشد.

این خبر اولین بار در توییتر Suprvona، یکی از بزرگترین استخرهای ماینینگ، اعلام شد. آن‌ها در توییتر به ۱۹۰۰۰ کاربر خود خبر دادند که تمام بلوک‌های بلاکچین ورج رد می‌شود و برای بار دوم مورد حمله ۵۱٪ قرار گرفته است. این حمله دقیقا توسط فردی اعلام شد که بار قبل هم متوجه این اتک شده بود. شخصی به نام ocminer در فروم Bitcointalk forum یک پست گذاشت و اعلام کرد:

دفعه پیش که این اتک اتفاق افتاد، هیچ اقدام درستی انجام نشد (در حد پانسمان کردن یک زخم). کاملا مشخص بود این اتفاق باز هم می‌افتد و میلیون‌ها دلار مردم دزدیده می‌شود.

ورج

پیش بینی می‌شود در این حمله ۱.۷ میلیون دلار به سرقت رفته است. طرفداران این کوین اعتقاد دارند این حمله رفتاری از روی نفرت و به دلیل ایجاد FUD در بین جامعه ورج است. خیلی از طرفداران هم که توییتر خود ورج را دنبال می‌کردند، از آن جایی که تیم آنها چیزی از این حمله اعلام نکرد، زمانیکه سایت‌های خبری دیگر این خبر را اعلام کردند متوجه این اتفاق افتادند.

این کوین زمانیکه حمله اول هم رخ داد، افت شدیدی در قیمت کرد و کاربران زیادی توکن‌های XVG خود را فروختند. این اتفاق یادآور حمله دوبار خرج کردن که روی بیت کوین گلد انجام شد است. این حمله باعث شد تا توسعه دهندگان و تیم BTG به تمام اکسچنج‌ها اعلام کردند که برداشت‌های کاربران خود را چک کنند و مواظب حساب‌های مشکوک باشند.
شاید زمان آن رسیده که بیت کوین و تمام فورک‌های آن که از الگوریتم PoW استفاده می‌کنند، به سمت PoS حرکت کنند تا بتوان از حمله‌ها بخصوص حمله ۵۱٪ جلوگیری کرد.

منبع
news.bitcoin

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا