اخبار اتریوم

رمزگشایی ویتالیک بوترین از تراکنش‌های اخیر خود در صرافی‌ها

مدتی است که اخبار متعددی مبنی بر انتقال مقدار زیادی ارز دیجیتال از جمله اتریوم به صرافی‌ها توسط ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) منتشر شده و سروصدای زیادی به پا کرده است. اخیرا نیز بوترین ۱۵ میلیون دلار استیبل کوین USDC را به صرافی جمینای منتقل کرده است. اما در واکنش به انتقاد گسترده جامعه کریپتو، بوترین در پست جدیدی خاطر نشان کرد از سال ۲۰۱۸ هیچ اتری به فروش نرسانده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین گیپ، در حالی که جامعه ارزهای دیجیتال در مورد انگیزه پشت این تراکنش‌ها سردرگم است، بوترین در پست جدیدی دلیل اصلی این انتقال‌ها را کمک به موسسات خیریه عنوان کرده است و مدعی شد هیچ اتریومی برای نفع شخصی خود به فروش نرسانده است.

در این پست آمده است:

اگر خبری می‌بینید که می‌گوید ویتالیک XXX واحد اتر را به صرافی فرستاد، در واقع من در حال فروش نیستم و تقریبا همیشه این تراکنش‌ها مربوط به کمک مالی من به موسسات خیریه یا غیرانتفاعی و فروش ارزها توسط گیرنده است؛ چراکه آنها باید هزینه‌های خود را پوشش دهند. من از سال ۲۰۱۸ هیچ اتری برای نفع شخصی خود نفروخته‌ام.

معمولا پروژه‌های ارز دیجیتال جدیدی که در بستر شبکه اتریوم راه‌اندازی می‌شوند، مقداری از توکن‌های خود را در مراحل اولیه به کیف پول بوترین ارسال می‌کنند. بنیانگذار اتریوم بارها از این پروژه‌ها خواسته است توکنی برای وی ارسال نکنند و به همین خاطر به طور منظم هر بار تمام توکن‌های دریافتی را اهدا می‌کند. به عنوان مثال، وی در زمان شیوع ویروس کرونا میلیون‌ها دلار به موسسات خیریه اهدا کرد.

اما در طول یک ماه اخیر، فعالیت کیف پول بوترین و انتقال ارزهای آن به صرافی‌ها بسیار افزایش یافته است. جالب‌تر اینکه این بار این انتقالات در برهه‌ای اتفاق افتاد که بازار با فشار فروش سنگینی مواجه بود و در نتیجه ابهام زیادی برای جامعه کریپتو ایجاد شد. اوایل ماه اکتبر نیز بوترین در تراکنشی ۱.۶۴ میلیون دلار اتریوم را به صرافی بیت استمپ منتقل کرده بود.

استیکینگ غیرمتمرکز

جدای از دلیل تراکنش‌های اخیر، بوترین طبق معمول در این پست نکات مهمی را در رابطه با توسعه اکوسیستم اتریوم منتشر کرد. او در مورد آینده استیکینگ این شبکه بلاکچینی و مشکل متمرکز شدن این فرآیند، ایده‌های خود را به اشتراک گذاشت.

بنیانگذار اتریوم در این پست بر ضرورت تغییراتی که می‌تواند دوباره تعادل را به استیکینگ شبکه اتریوم برگرداند و تمرکززدایی را بهبود بخشد تاکید کرد. همچنین، وی با اشاره به میزان تمرکز در میان پلتفرم‌های لیکویید استیکینگ و با توجه به اینکه ۳۲٪ از عرضه اتر استیک‌شده در اختیار لیدو قرار دارد، خواستار بررسی راه‌حل‌های قوی‌تر برای مقابله با این چالش‌ها شد.

بوترین به جای تکیه بر تشویق سرمایه‌گذاران به تنوع‌بخشی در انتخاب پلتفرم‌های استیکینگ، معتقد است اعمال تغییرات در این پروتکل‌ها می‌تواند نقش بیشتری در تمرکززدایی استیکینگ شبکه اتریوم ایفا کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا