اخبار خارجی

پاسخ وویجر به پروپوزال FTX و آلامدا: این پیشنهاد شامل ادعاهای گمراه‌کننده است

شرکت وویجر (Voyager) به پروپوزال صرافی FTX و آلامدا (Alameda) پاسخ داده و مدعی شده است که این پروپوزال شامل ادعاهای گمراه‌کننده یا کاملا اشتباه است. این شرکت اذعان داشته است که طرح ارائه نقدینگی به مشتریان به ازای قفل کردن سرمایه آنها، به ضرر مشتریان و به نفع AlamedaFTX است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از The Block، نمایندگان شرکت وویجر در اسناد حقوقی که روز یک‌شنبه ارائه داده‌اند، پروپوزال صرافی FTX و شرکت آلامدا در خصوص ارائه نقدینگی به مشتریان وویجر را کاملا اشتباه و گمراه‌کننده خوانده‌اند.

در این اسناد، وکلای شرکت‌های Kirkland & Ellis LLP گفته‌اند که این پروپوزال «یک پیشنهاد بی‌ارزش در لباس شوالیه نجات‌بخش» است.

در این اسناد نوشته شده است:

شرکت AlamedaFTZX با انتشار عمومی این پروپوزال که سرشار از ادعاهای کاملا اشتباه و گمراه‌کننده است، بسیاری از تعهدات به بدهکاران و دادگاه ورشکستگی را نقض کرده است. تمام حقوق و اقدامات علیه AlamedaFTX در خصوص تحریف مشخص و عمدی فرایند ورشکستگی توسط این شرکت نزد شرکت وویجر محفوظ است.

سم بنکمن فراید مدیرعامل FTX در واکنش به این اسناد، به دفاع از پروپوزال مذکور پرداخته و اذعان داشته است از آنجایی که وویجر در فرآیندهای پیچیده اعلام ورشکستگی قرار دارد، شرکت FTX در صدد ارائه فرصت‌هایی به مشتریان وویجر است تا بتوانند به سرمایه‌هایی که در این شرکت قفل کرده‌اند دسترسی پیدا کنند. البته این پروپوزال به نفع FTX نیز خواهد بود، زیرا مشتریان را ملزم به افتتاح حساب در FTX می‌کند.

در عین حال، سم بنکمن فراید گفته است که واکنش وویجر به این پروپوزال بیانگر منفعت شخصی مشاوران حقوقی این شرکت است که طولانی شدن این فرایند به نفع آنها است.

بنکمن فراید در توییتر نوشته است:

به منظور شفافسازی باید بگویم که پیشنهاد ما امکان بازگشت کل دارایی‌های باقی‌مانده که در اختیار وویجر است را برای مشتریان وویجر امکان‌پذیر می‌سازد. این دارایی‌ها شامل حق برداشت هرچیزی است که در آینده بازیابی خواهد شد.

رامنیک آرورا (Ramnik Arora) از شرکت FTX اذعان داشته که این پروپوزال بسیار ساده است. وی گفت:

ما در FMW، دارایی‌های شرکت ورشکسته را خریداری کرده و آن را به مشتریان توزیع می‌کنیم.

او در ادامه افزود:

فرض کنید که شرکت مذکور ۱۰ ETH داشته باشد و سمت تنها یک ETH سپرده‌گذاری کرده باشید. شما اساسا باید ۱۰٪ از دارایی‌های بازیابی‌شده را داشته باشید. هرچند، نحوه عملکرد ورشکستگی این طور است که هرگز نمی‌توانید بیش از آنچه که مدعی شده‌اید به دست آورید. بنابراین اگر این فرایند ۵ سال طول بکشد و قیمت اتر به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد، شما حداکثر ۱٬۱۵۰ دلار دریافت خواهید کرد.

پس از ورشکستگی صندوق پوشش ریسک Three Arrows Capital، شرکت‌های آلامدا و وویجر به هدایت بازار می‌پردازند. شرکت 3AC نتوانسته است وامی به ارزش بیش از ۶۷۰ میلیون دلار که از وویجر دریافت کرده است را برگرداند.

شرکت آلامدا که توسط بنکمن فراید تاسیس شده است، ۳۷۶.۸ میلیون دلار رمزارز از شرکت وویجر قرض گرفته است. در عوض، وویجر ۷۵ میلیون دلار وام از آلامدا دریافت کرده تا به مدیریت نقدینگی خود بپردازد.

سپس وویجر مدعی شده است که این پروپوزال، مقدار قابل توجهی را به AlamedaFTX انتقال می‌دهد و ارزش دارایی‌هایی که هیچگونه سودی برای AlamedaFTX ندارند را از بین می‌برد.

این شرکت ادعاهایی مبنی بر این موضوع بیان کرده است که این پروپوزال چگونه می‌تواند به ضرر مشتریان و به نفع AlamedaFTX باشد.

این شرکت هم‌چنین اذعان داشته است که در این پروپوزال از پیامدهای مالیاتی تبدیل و پرداخت رمزارزها به دلار چشم‌پوشی شده است و هم‌چنین به نابودی کامل توکن VGX و ضرر بیش از ۱۰۰ میلیون دلاری منجر خواهد شد. وویجر گفته است که هرگونه پروپوزال که به نفع مشتریان و بهتر از برنامه‌های این شرکت باشد را مدنظر قرار خواهد داد.

به نظر شما پیشنهاد سم بنکمن فرید به منظور کمک به بحران شرکت ورشکست شده است یا قصد دارد از این فرصت، به سود خود استفاده کند؟

منبع
theblock

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا