اخبار بیت کوین

صرافی Mt.Gox بیش از ۵ میلیارد دلار بیت کوین را منتقل کرد؛ کاهش قیمت BTC

شب گذشته، بیت کوین موفق شد از ۷۰٬۰۰۰ دلار عبور کند اما این صعود دوام چندانی نداشت. بنا بر گزارش‌ها، میلیاردها دلار بیت کوین متعلق به صرافی Mt. Gox به یک کیف پول ناشناخته منتقل شده است. این خبر باعث ریزش قیمت بیت کوین شد و در زمان نگارش این مقاله تا ۶۷٬۹۱۹ دلار کاهش یافته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت بیت کوین در ۲۸ می (۸ خرداد) پس از آنکه کیف پول‌های متعلق به صرافی منحل شده Mt. Gox مقدار ۷۵٬۲۰۱ بیت کوین را به ارزش حدود ۵ میلیارد دلار به یک کیف پول ناشناخته منتقل کردند، بیش از ۲٪ کاهش یافت.

انتقال دارایی‌های Mt.Gox پس از ۵ سال

این اقدام پیش از برنامه این صرافی برای بازگرداندن دارایی‌های بیت کوین به طلبکاران انجام شده که قرار است تا قبل از ماه اکتبر صورت گیرد. این اولین بار در پنج سال گذشته بود که Mt. Gox دارایی‌ها را از کیف پول خود خارج کرده است.

حساب کاربری ردیاب آنچین ویل الرت (Whale Alert) در پلتفرم X مجموعه‌ای از به روز رسانی‌ها را در پست‌های خود در ۲۸ می منتشر کرد. در این پست‌ها به چهار تراکنش آنچین بین ۳٬۹۹۹ بیت کوین تا بیش از ۱۶٬۵۰۰ بیت کوین در عرض یک ساعت اشاره شده است.

منبع: Whale Alert

آرکهام اینتلیجنس (Arkham Intelligence)، کاوشگر بلاکچین نیز چهار هش تراکنش را در ۲۸ می از ساعت ۱:۴۱ تا ۲:۵۴ بامداد به وقت UTC (حدودا ۵:۱۰ تا ۶:۳۰ صبح به وقت تهران) نشان می‌دهد که در مجموع ۲۱ انتقال از چندین کیف پول سرد Mt. Gox انجام شده است که اکثر آنها در هر نوبت ۲٬۰۰۰ بیت کوین را انتقال داده‌اند.

Mt. Gox مقدار ۳۲٬۱۳۷ بیت کوین دیکر را در ساعت ۴:۱۱ صبح به وقت UTC (حدود ۷:۳۰ صبح به وقت تهران) به همان آدرس منتقل کرد و مجموع دارایی‌های انتقالی خود را به بیش از ۵ میلیارد دلار بیت کوین رساند.

همه تراکنش‌ها به یک آدرس بدون برچسب (تگ) منتقل شدند. داده‌های آرکهام نشان می‌دهد Mt. Gox هنوز نزدیک به ۱۳۸٬۰۰۰ بیت کوین به ارزش بیش از ۹.۳۶ میلیارد دلار دارد.

Nagashima Ohno and Tsunematsu شرکت متولی Mt. Gox به سؤالی مبنی بر اینکه این بیت کوین‌ها به کجا و چرا منتقل شده‌اند هنوز پاسخ نداده است.

به گزارش کوین مارکت کپ، قیمت بیت کوین پس از این انتقالات حدود ۲٪ کاهش یافت. در مقایسه با قیمت ۶۹٬۳۷۴ دلار در زمان اولین انتقال، اکنون با قیمت ۶۷٬۹۷۵ دلار معامله می‌شود.

ماه گذشته، تحلیلگران K33 Research هشدار داده بودند که بازپرداخت بدهی Mt. Gox، بازار را به وحشت می‌اندازد و قیمت این ارز دیجیتال را تحت فشار قرار می‌دهد.

این صرافی بیش از ۹.۴ میلیارد دلار بیت کوین به حدود ۱۲۷٬۰۰۰ نفر بدهکار است که قرار است بیش از ده سال پس از فروپاشی این صرافی در سال ۲۰۱۴ بخاطر هک‌های متعدد پرداخت شود.

آخرین مهلت بازپرداخت Mt. Gox تاریخ ۳۱ اکتبر (۱۰ آبان) است. متولی این صرافی در ماه ژانویه شروع به تماس با طلبکاران برای تایید هویت و حساب‌ آن‌ها در صرافی برای بازپرداخت کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا