مبتدی سیستم‌های کسب درآمد

معرفی ایردراپ های هفته؛ ایردراپ‌های ۱۹ و ۲۲ فروردین را چگونه دریافت کنیم؟

ایردراپ یا توزیع رایگان توکن‌ها در اصل به منظور تبلیغات و آگاهی‌رسانی به کاربران جدید درباره ایجاد یک پروژه جدید انجام می‌شود. بسیاری از پلتفرم‌های Defi، توکن‌های NFT و بازی‌های گیمفای از Airdropها استفاده می‌کنند؛ زیرا یک شیوه تبلیغاتی نسبتا ارزان‌قیمت، اما موثر است. همچنین کاربران نیز از این فرصت‌ها برای کسب درآمد استفاده می‌کنند. تیم Mihanblockchain در روزهای سه‌شنبه به معرفی تعدادی از ایردراپ‌های معتبر می‌پردازد تا کاربران ایرانی نیز بتوانند با استفاده از این روش به کسب درآمد بپردازند. در شماره ۲۵ از این سری مقالات، به معرفی ایردراپ بازی‌های ERTHA و Goons Of Balatroon می‌پردازیم. با میهن بلاکچین همراه باشید.

معرفی ایردراپ بازی ERTHA

معرفی ایردراپ بازی ERTHA

Ertha یک بازی متاورس MMO یا Massively Multiplayer Online به معنی بازی چندنفره انبوه آنلاین است، که در آن بازیکنان به جستجو در دنیای ارتا می‌پردازند، سطح خود را ارتقا می‌دهند، تخصص‌های خاصی را انتخاب می‌کنند و توانایی‌های کاراکتر، شرکت‌ها و ملت خود را افزایش می‌دهند. این بازی محیط دنیای واقعی را شبیه‌سازی می‌کند و عملکردهای مردم این بازی نیز درست شبیه به مردم واقعی است. در بازی ارتا شما باید با استفاده از آیتم‌ها و موارد مختلف شهرسازی کنید و از طریق مالیات گرفتن از شرکت‌ها و دیگر بخش‌های اقتصادی، کسب درآمد کنید.

داستان بازی: 

از ابتدای به‌وجود آمدن زمین، بشریت باید خود را در این سیاره حفظ می‌کرد و با دشمنان مختلفی مبارزه می‌کرد؛ اما خطرناک‌ترین آنها خودِ انسان‌ها بودند. بنابراین جنگ بر سر سرزمین‌ها و قدرت، دنیا را به مرز نابودی کشانده است. پس از مدتی، جنگ‌ها چهره خود را تغییر داده و به روش‌های مختلفی رخ دادند. اکنون به‌نظر می‌رسد که صلح و دوستی به کره زمین بازگشته و تبدیل به روتین شده است. در این مرحله به نظر می‌رسد که سیاست به سطحی تکامل یافته که انسان‌ها مجبور به کشتن یکدیگر نیستند؛ اما جنگ‌ها به‌صورت دیگری اتفاق می‌افتند. از آنجایی که روزنامه‌ها و رسانه‌ها متعلق به شرکت‌ها هستند، تمام اطلاعات مربوط به فجایع و اتفاقات مختلف در سرتاسر دنیا، به‌صورت غلط توسط این شرکت‌ها منتشر می‌شود، به دقت مدیریت می‌شود و در اختیار توده‌ها قرار می‌گیرد.

برخی از اخبار صحیح و واقعی هر از چندگاهی با تلاش گروه‌ها و فعالان مختلف منتشر می‌شوند و برخی حقایق نیز از طریق هکرها به بیرون درز می‌کند. اما به دلیل پرده‌برداری از دروغ‌های فجیع این شرکت‌ها، با این فعالان با بی احترامی کامل رفتار می‌شود، به عنوان دشمنان نوع بشر به تصویر کشیده می‌شوند و با استفاده از نهادهای مجری قانون فاسد که ظاهرا موظف به محافظت از شهروندان هستند، سرنگون می شوند؛ این موضوع به بخشی از یک ماشین کنترل انسانی عظیم تبدیل شده که هیچ‌کس تا به امروز ندیده است. این داستان بدون وقفه ادامه دارد و رنج مردم، داستانی بی‌پایان از تمدن بشری است.

نقش‌های بازی:

۳ نقش اصلی در بازی ERTHA وجود دارد: تاجران،‌ دانشمندان و جنگجویان. هر نقش در اقتصاد دنیا تغییری ایجاد می‌کند و به توسعه ملت خود کمک می‌کند. بازیکنان می‌توانند نقش‌های خود را هر زمان که خواستند، تغییر دهند. برای توضیحات تکمیلی درباره این سه نقش، می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

ملت‌ها 

رفاه یا فقر ملت‌ها نتیجه فعالیت‌های شهروندان در کشورشان است. این بازی طوری طراحی شده که هر فعالیتی که بازیکنان انجام می‌دهند، روی ملت آنها تاثیرگذار است. 

 • دانشمندان سطح فناوری صنایع مختلف را ارتقا می‌دهند؛ در نتیجه دسترسی تاجران به محصولات با ارزش بالاتر را فراهم می‌کنند.
 • تاجران غذا، ابزارها و لوازم پزشکی را تولید می‌کنند و باعث می‌شوند که زمان سایر شهروندان موثرتر مصرف شود.
 • جنگجویان تضمین‌کننده امنیت سرزمین و شهروندان هستند.

مکانیک این بازی دارای جزئیات بسیار زیادی است، که می‌توانید آنها را در اینجا مطالعه کنید. 

در بازی ارتا، بازیکنان می‌توانند لندهای NFT با نام HEX را بخرند. پس از خرید این زمین‌ها می‌توانید با ساخت شرکت‌ها و ساختمان‌های مختلف، از آنها مالیات دریافت کنید و با ایجاد رونق اقتصادی، دنیای بهتری برای زندگی شهروندان بسازید. می‌توانید دنیای ارتا و زمین‌ها را در این لینک مشاهده کنید و هکس‌ها را خریداری کنید. همچنین تریلر این بازی را می‌توانید در یوتیوب ارتا مشاهده کنید. 

توکن ERTHA

ERTHA توکن کاربردی بازی ارتاست، که برای تسهیل طراحی DAO پایدار برای اکوسیستم متاورس بازی استفاده می‌شود. کل عرضه این توکن ۲ میلیارد است و بر روی شبکه بایننس اسمارت چین قرار دارد. بازیکنان می‌توانند این توکن را سپرده‌گذاری (Stake) کنند و سود سالیانه دریافت کنند. کاربردهای توکن ارتا این موارد هستند: 

 • رای‌دهی به امکاناتی که می‌توانند در داخل بازی اضافه شوند.
 • پاداش‌های این پروژه و توسعه‌های آینده بازی.
 • خرید و فروش NFTهای ارتا.
 • پاداش برای بازیکنان فعال.

اطلاعات مربوط به ایردراپ ارتا

این ایردراپ با همکاری پلتفرم Spintop برگزار می‌شود و برندگان این ایردراپ، هر دو توکن ERTHA و SPIN را بدین صورت دریافت می‌کنند:

 • ۲۰,۰۰۰ توکن ارتا در بین ۱۰۰ نفر به‌صورت یکسان ایردراپ می‌شود؛ به هر کاربر ۲۰۰ توکن توزیع می‌شود.
 • ۲۰,۰۰۰ توکن اسپین در بین ۱۰۰ نفر به‌صورت یکسان توزیع می‌شود؛ به هر برنده ۲۰۰ توکن ایردراپ می‌شود. 

برندگان قرعه‌کشی در طی ۷ روز پس از پایان این کمپین اعلام خواهند شد و ایردراپ‌ها ۱۴ روز پس از آن به برندگان توزیع می‌شوند. پلتفرم به افرادی که برنده شده باشند، ایمیل ارسال می‌کند. این کمپین تا ۶ روز دیگر یعنی تا تاریخ ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ادامه دارد.

 برای شرکت در این ایردراپ، باید آدرس BSC ارائه دهید.

اطلاعات مربوط به ایردراپ ارتا

چگونه در ایردراپ بازی ERTHA شرکت کنیم؟

برای شروع، باید وارد این لینک شوید (باید VPN خود را خاموش کنید). سپس این تسک‌ها را انجام دهید. هر چه تعداد تسک‌های بیشتری انجام دهید، امتیاز شما بیشتر می‌شود و شانس برنده شدن شما در این کمپین بیشتر خواهد شد. 

 • کلیک روی لینک مربوطه برای تایید ورود خود (۱ امتیاز)
 • پست ایردراپ را ریتوییت کنید (۱ امتیاز)
 • اکانت بازی ERTHA را در توییتر فالو کنید (۲ امتیاز)
 • حساب Spintop را در توییتر فالو کنید (۲ امتیاز)
 • به سرور دیسکورد ارتا بپیوندید (۲ امتیاز)
 • در دیسکورد اسپین‌تاپ جوین شوید (۲ امتیاز)
 • در پلتفرم Twitch ارتا را فالو کنید (۲ امتیاز)
 • به گروه تلگرام بازی ERTHA بپیوندید (۲ امتیاز)
 • به گروه تلگرامی پلتفرم اسپین تاپ جوین شوید (۲ امتیاز)
 • ارتا را در واچ لیست کوین مارکت کپ خود قرار دهید (۳ امتیاز)
 • در صورت خرید یک لند در بازی ارتا ۱۰ امتیاز دریافت می‌کنید. 
 • در پلتفرم استیکینگ اسپین تاپ، توکن‌های ERTHA را استیک کنید و یا دو توکن SPIN و ارتا را فارم کنید. برای این کار وارد این لینک شوید (۱۰ امتیاز)
 • دوستان خود را به این ایردراپ دعوت کنید (هر نفر ۱ امتیاز)
نحوه شرکت در ایردراپ Ertha
نحوه شرکت در ایردراپ Ertha

معرفی ایردراپ بازی Goons Of Balatroon

معرفی ایردراپ بازی Goons Of Balatroon

Goons of Balatroon یک بازی کارتی است که بازیکنان می‌توانند پک‌های کارت Goon خریداری کنند و با استفاده از این کارت‌ها به مبارزات استراتژیک با دیگر بازیکنان بپردازند. با برنده شدن در هر بازی، توکن GOB جایزه می‌گیرید و می‌توانید این رمزارز را استیک کنید و سود سالیانه نیز دریافت کنید. 

توکن GOB رمزارز کاربردی این بازی است. بازیکنان می‌توانند با استفاده از این ارز دیجیتال کارت‌های NFT را خرید یا اجاره کنند. برای خرید کارت‌ها و پک‌ها، ساخت کارت‌های جدید و آیتم‌ها می‌توانید کوین اتر یا توکن گوب را انتخاب کنید؛ البته اگر توکن GOB را انتخاب کنید، از تخفیف نیز بهره‌مند می‌شوید. کوین اتر و GOB روی شبکه لایه دوم Immutable X راه‌اندازی شده‌اند و به همین دلیل کارمزد بسیار کمی (نزدیک به صفر) پرداخت می‌کنید و سرعت تایید تراکنش‌ها نیز بسیار بالاست.

شما در این بازی مالکیت کارت‌ها، کاراکترهای Goon و دیگر آیتم‌ها را دارید. این کاراکترها یا آواتارها، شخصیت‌هایی هستند که توسط بازیکنان خریداری می‌شوند و به جای آواتار عادی قرار می‌گیرند. پلیرها می‌توانند درآمد مازادی را با استفاده از این شخصیت‌ها به‌دست بیاورند و البته به افزونه‌هایی به نام Goon Bods دسترسی پیدا کنند. در بخش Factory بازی، از این آیتم‌ها می‌توان برای شخصی‌سازی بدنه یا Body آواتارها استفاده کرد. هر بادی یک انیمیشن منحصربه فرد مثل رقص یا حرکت Finishing دارد، که پس از برنده شدن در هر بازی، کاراکتر شما این حرکت را انجام می‌دهد. 

در ابتدای شروع بازی Goons Of Balatroon به شما تعدادی کارت رایگان داده می‌شود، که دارایی دیجیتال یا NFT نیستند؛ از این کارت‌ها می‌توانید برای یادگیری بازی و درک عملکرد کارت‌ها استفاده کنید. کارت‌های NFT که خریداری می‌کنید، قدرتمندتر هستند و تنوع بیشتری دارند. 

توکن GOB رمز ارز حاکمیتی و پاداش‌دهی این بازی است. کوین اتر نیز رمز ارز دیگر این بازی است. ارزش توکن GOB وابسته به توسعه و گسترش بازی است. همچنین باید اشاره کنیم که این بازی هنوز راه‌اندازی نشده و در فصل دوم سال ۲۰۲۲ لانچ می‌شود. 

برای شروع بازی باید متامسک خود را با شبکه اتریوم به بازی متصل کنید و در پروتکل Immutable لاگین شوید. پس از اتصال، موجودی GOB و پک‌های کارت رایگان به شما نمایش داده می‌شود. سپس می‌توانید پک‌های جنسیس را از اینجا و با استفاده از اتر یا GOB خریداری کنید. هر پک شامل ۵ کارت است که به‌صورت رندوم در پک قرار گرفته‌اند؛ ممکن است در یک پک کارت باارزشی دریافت نکنید، اما در یک پک دیگر، یک یا چند کارت Shiny به‌دست آورید که ارزش نسبتا بالایی دارند. پس از خرید، پک شما به صورت خودکار در اینونتوری Immutable X شما مینت می‌شود. چند روش برای کسب درآمد از این بازی، این موارد هستند:

 • برنده شدن در رقابت‌ها.
 • خرید عمده پک‌ها و فروش کارت‌ها به‌صورت جداگانه.
 • خرید و نگهداری پک‌ها و کارت‌ها و فروش در آینده (زیرا زمانی که فروش پک‌ها به پایان رسید، کارت جدید از نوع جنسیس تولید نمی‌شود و این باعث افزایش احتمالی قیمت کارت‌ها خواهد شد). 

اطلاعات مربوط به ایردراپ Goons of Balatroon

این کمپین از تاریخ ۱۱ تا ۱۷ آوریل (۲۲ تا ۲۸ فروردین ۱۴۰۱) برگزار می‌شود. در مجموع ۱۰۰,۰۰۰ توکن GOB به ارزش ۵۰۰۰ دلار در بین ۱۰۰۰ برنده توزیع می‌شود و به هر کدام از آنها ۱۰۰ توکن تعلق می‌گیرد. 

برای مشارکت در این کمپین، باید آدرس اتریوم خود را ارائه دهید.

اطلاعات مربوط به ایردراپ Goons of Balatroon

نحوه مشارکت در ایردراپ بازی Goons of Balatroon

ابتدا وی پی ان خود را خاموش کنید و سپس وارد این لینک شوید. سپس این کارها را انجام دهید:‌

 • پست ایردراپ را ریتوییت کنید (۳ امتیاز)
 • آدرس اتریوم متامسک خود را وارد کنید (۱ امتیاز)
 • اکانت Goonsnft را در توییتر فالو کنید (۲ امتیاز)
 • به سرور دیسکورد Goons of Balatroon بپیوندید (۴ امتیاز)
 • به سایت بازی سر بزنید و کیف پول خود را متصل کنید (۱ امتیاز)
 • به گروه تلگرامی Goons of Balatroon بپیوندید (۱ امتیاز)
 • پلتفرم توییچ بازی را فالو کنید (۱ امتیاز)
 • پیج اینستاگرام بازی را دنبال کنید (۱ امتیاز)
 • دوستان خود را به این ایردراپ دعوت کنید (هر نفر ۳ امتیاز)
نحوه مشارکت در ایردراپ بازی Goons of Balatroon
نحوه مشارکت در ایردراپ بازی Goons of Balatroon

آیا شرکت در ایردراپ‌ها برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر است؟

در ایردراپ‌هایی که این هفته معرفی کردیم، شما باید از طریق پلتفرم Gleam تسک‌ها را انجام دهید. وی پی ان خود را خاموش کنید و سپس کارهای مورد نیاز را انجام دهید تا امتیازهای خود را افزایش دهید. این پلتفرم تا امروز با کاربران ایرانی مشکلی نداشته است؛ پس می‌توانید با خیال راحت در این کمپین‌ها شرکت کنید.  

جمع‌بندی

ایردراپ‌ها در بین کاربران حوزه رمزارزها و پروژه‌های دیفای، بازی‌ها و NFTها بسیار محبوب است. پروژه‌ها از این طریق به تبلیغات می‌پردازند و کاربران نیز کسب درآمد می‌کنند. روزهای سه‌شنبه، تیم میهن بلاکچین به معرفی ایردراپ های معتبر می‌پردازد تا شما نیز بتوانید از این طریق درآمد کسب کنید. در این مقاله به معرفی Airdrop بازی‌های ERTHA و Goons of Balatroon پرداختیم. آیا تابحال ایردراپ دریافت کرده‌اید؟ آیا روش خوبی برای تبلیغات پروژه‌ها و کسب درآمد کاربران است؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا