اخبار خارجی

بهبود احساسات معامله‌گران نسبت به بیت کوین، ریپل و BNB

شاخص وزن‌دار احساسات بازار (Weighted Sentiment) در مورد کوین‌های مطرح بازار در شرایط امیدوارکننده‌ای قرار گرفته است. این شاخص در مورد این رمزارزها یا در محدوده مثبت قرار گرفته است یا در نواحی نزدیک به صفر واقع شده است. این در حالی است که پس از ریزش بیت کوین از محدوده ۴۵,۰۰۰ دلار، شاخص وزن‌دار احساسات بازار در نواحی بسیار منفی قرار گرفته بود و این می‌تواند نشانه‌ای از تغییر موضع معامله‌گران نسبت به آینده بازار باشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از ای‌ام‌بی کریپتو، شاخص وزن‌دار احساسات بازار (Weighted Sentiment) در مورد رمزارزهای بیت‌کوین، BNB و ریپل در محدوده نزدیک به صفر قرار دارد. با مقایسه وضعیت این شاخص در زمان ریزش قیمت بیت کوین از محدوده ۴۵,۰۰۰ دلار و شرایط کنونی می‌توان نتیجه گرفت که خوش‌بینی بیشتری به بازار در میان معامله‌گران حاکم شده است. در این میان تنها پولکادات بوده است که از جمع رمزارزهای مهم بازار وضعیت مناسبی در این زمینه ندارد. نمودار زیر مقایسه بین وضعیت این شاخص در کوین‌های مطرح بازار است.

مقایسه شاخص وزن‌دار احساسات بازار برای کوین‌های مطرح بازار
مقایسه شاخص وزن‌دار احساسات بازار برای کوین‌های مطرح بازار

در مورد BNB این شاخص در محدوده ۱ قرار دارد. گذشته نشان داده است که تغییرات ناگهانی مثبت در شاخص Weighted Sentiment در مورد بایینس کوین به وفور مشاهده شده است. در مورد ریپل با اعلام خبر رد درخواست SEC از سمت دادگاه، شاهد جهش ۱۵٪ قیمت XRP بودیم. شاخص وزن‌دار احساسات بازار در مورد ریپل از تاریخ ۳ مارس (۱۲ اسفند) در ناحیه مثبت قرار داشته است. اما معامله‌گران ریپل علاوه بر در نظر داشتن احساسات بازار باید وضعیت دادگاه ریپل را نیز مدنظر داشته باشند.

اما در مورد پولکادات علی‌رغم افزایش قیمت شکل‌گرفته و شروع به کار برندگان مزایده‌های پاراچین‌های این شبکه، شاهد قرار گرفتن شاخص احساسات بازار در وضعیت عمیق منفی هستیم. این وضعیت از اواسط ماه دسامبر (دی) ادامه‌دار بوده است.

در مورد LUNA پس از سپری شدن رالی صعودی شکل گرفته اخیر، شاهد اصلاح قیمتی از روز جمعه بودیم که منجر به کاهش قابل توجه شاخص میانگین احساسات وزن‌دار این شبکه از ۴ به ۰.۱۰۴ شد. اما به نظر می‌رسد گاوهای لونا حاضر به تسلیم نیستند.

شاخص وزن‌دار احساسات بازار برای لونا
شاخص وزن‌دار احساسات بازار برای لونا

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

در روزهای اخیر قیمت بیت کوین بالاتر از حمایت ۳۸,۰۰۰ دلار و پایین‌تر از مقاومت ۴۰,۲۰۰ دلار در نوسان بوده است. با مشاهده نمودار قیمتی بیت کوین در تایم فریم ۳ روزه، شاهد برخورد قیمت به میانگین متحرک ۲۰۰ دوره‌ای (خط بنفش نمودار زیر) هستیم. این اولین بار است که پس از شروع همه‌گیری ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ این اتفاق رخ داده است. تحلیلگری با نام Material Indicators در توییتی نسبت به این قضیه هشدار داد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۳ روزه
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۳ روزه

اگر تایم فریم را بزرگتر کنیم و به هفتگی تغییر دهیم، میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای BTC را خواهیم دید که از سال ۲۰۱۶ در نقش حمایت مهم و حیاتی بیت کوین بوده است. این شاخص اکنون در نزدیکی ۲۰,۰۰۰ دلار قرار دارد و به سرعت در حال بالارفتن است. اگر در بدترین سناریو نمودار ۳ روزه BTC تداعی کننده وضعیت سال ۲۰۲۰ باشد، قیمت بیت کوین می‌تواند حدود ۵۰٪ از قیمت فعلی و نزدیک به ۷۰٪ از اوج قیمتی خود، ریزش داشته باشد. کما اینکه در ریزش بیت کوین در آغاز همه‌گیری کرونا نیز شاهد ریزش ۶۰٪ قیمت بیت کوین بودیم.

نمودار قیمتی بیت کوین تایم فریم هفتگی
نمودار قیمتی بیت کوین تایم فریم هفتگی

منبع
ambcryptocointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا