اخبار آلتکوین

بازگشت نهنگ‌ها پس از اعلام همکاری چین لینک و کوین بیس؛ آیا قیمت LINK افزایش می‌یابد؟

قیمت چین لینک پس از پیروزی مهم ریپل در دادگاه علیه کمیسیون بورس و اعلام راه‌اندازی پروتکل CCIP، از ۸ دلار فراتر رفت. با این حال،‌ در ادامه قیمت دوباره به زیر ۸ دلار سقوط کرد و از آن زمان، بالاتر از حمایت ۷ دلاری در حال تثبیت است. به دنبال انتشار اخبار مبنی بر همکاری چین لینک و صرافی کوین بیس، توجه نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران دوباره به LINK و اکوسیستم چین لینک معطوف شده است که می‌تواند در هفته‌های آتی بر روند قیمت تاثیر بگذارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از بی‌این‌کریپتو، تیم توسعه چین لینک در تاریخ ۸ آگوست (۱۷ مرداد) از همکاری با صرافی کوین بیس خبر داد. به دنبال این همکاری، از فیدهای قیمتی چین لینک در شبکه لایه ۲ بیس (Base) استفاده خواهد شد. به دنبال این خبر، نهنگ‌ها دوباره به سراغ چین لینک آمدند و روند انباشت خود را از سر گرفتند.

اما آیا قیمت چین لینک با توجه به این اتفاقات افزایش می‌یابد؟ در این مطلب فاکتورهایی که ممکن است جرقه لازم برای افزایش قیمت لینک را فراهم کنند بررسی می‌کنیم.

همکاری با کوین بیس و افزایش فعالیت نهنگ‌ها

تعداد زیادی از نهنگ‌های چین لینک در هفته نخست ماه آگوست مقداری از کوین‌های خود را برای دریافت سود به فروش رساندند. با این حال، پس از انتشار خبر همکاری چین لینک با صرافی کوین بیس، بلافاصله این دسته از نهنگ‌ها شروع به خرید کردند.

نمودار زیر فعالیت کیف پول نهنگ‌های حاوی ۱۰۰٬۰۰۰ تا ۱ میلیون واحد توکن LINK را در دو هفته اخیر نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است، نهنگ‌ها در طول هفته اول مشغول به فروش کوین‌های خود بوده‌اند به طوری که مجموع عرضه در اختیار آنها از ۱۲۱.۹ میلیون واحد به ۱۱۶.۷۴ میلیون واحد کاهش یافته است. با این حال، به دنبال انتشار خبر همکاری چین لینک و کوین بیس در تاریخ ۸ آگوست، این روند تغییر کرد و این نهنگ‌ها طی ۳ روز، ۱.۷ میلیون توکن LINK با ارزشی بالغ بر ۱۲.۸ میلیون دلار را خریداری کرده‌اند.

نمودار فعالیت گروهی از نهنگ‌های چین لینک در ۲ هفته اخیر - منبع: Santiment
نمودار فعالیت گروهی از نهنگ‌های چین لینک در ۲ هفته اخیر – منبع: Santiment

ردیابی تغییرات آنی کیف پول نهنگ‌ها اطلاعات مهمی از جمله دیدگاه آنها نسبت به وضعیت کنونی بازار را در اختیار ما می‌گذارد. خرید چنین حجم بالایی از LINK توسط نهنگ‌ها در عرض ۳ روز سیگنال صعودی مهمی است. علاوه بر این، می‌توان گفت اعتماد نهنگ‌ها به چین لینک دوباره پس از همکاری این پروژه با صرافی کوین بیس زنده شده است.

در صورتی که سرمایه‌گذاران خرد نیز از روند کنونی نهنگ‌ها تبعیت کنند، می‌توان انتظار داشت قیمت چین لینک تا ۲۰٪ افزایش یابد و به ۹ دلار برسد.

افزایش چشمگیر فعالیت‌های آنچین چین لینک

علاوه بر این، از زمان ادغام فیدهای قیمتی چین لینک در شبکه بیس، فعالیت آنچین این اوراکل بلاکچینی به میزان زیادی افزایش یافته است.

بر اساس داده‌های سنتیمنت، در تاریخ ۶ آگوست (۱۵ مرداد)، تنها ۱۶۶۶ آدرس فعال جدید به شبکه چین لینک اضافه شده اما ۴ روز بعد در تاریخ ۱۰ آگوست، تعداد این آدرس‌ها ۳۰۳۳ عدد بیشتر شده است.

نمودار تغییرات تعداد آدرس‌های فعال در شبکه چین لینک - منبع: Santiment
نمودار تغییرات تعداد آدرس‌های فعال در شبکه چین لینک – منبع: Santiment

با توجه به این شاخص آنچین می‌توان گفت در روزهای اخیر شاهد افزایش تقاضا از سمت سرمایه‌گذاران خرد بوده‌ایم. افزایش توجه سرمایه‌گذاران خرد به همراه فشار خرید نهنگ‌ها می‌تواند به رشد قیمت LINK در هفته‌های آتی کمک کند.

با استفاده از شاخص IOMAP می‌توان با توجه به نحوه توزیع قیمت خرید تمام هولدرهای کنونی، سطوح حمایتی و مقاومتی پیش روی یک ارز دیجیتال را مشخص کرد. در مورد چین لینک، همانطور که در نمودار زیر مشخص است، ۴۳،۴۰۰ آدرس نزدیک به ۴۰ میلیون واحد توکن لینک را با قیمت متوسط ۹.۳۳ دلار خریداری کرده‌اند. این یعنی قیمت LINK در حوالی ۹ دلار با مقاومت سنگینی مواجه است.

نمودار شاخص IOMAP چین لینک - منبع:‌ IntoTheBlock
نمودار شاخص IOMAP چین لینک – منبع:‌ IntoTheBlock

در صورتی که قیمت به حوالی ۹ دلار برسد، این هولدرها ممکن است تصمیم بگیرند برای دریافت اصل پول خود کوین‌های خود را به فروش برسانند که به تبع، فشار فروش سنگینی ایجاد می‌کند و می‌تواند قیمت چین لینک را کاهش دهد. با این حال، در صورت حفظ روند انباشت نهنگ‌ها، احتمالا قیمت می‌تواند تا ۱۰ دلار افزایش یابد.

در سمت دیگر اما اگر قیمت چین لینک به زیر ۷ دلار سقوط کند، پیش‌بینی‌های صعودی بی‌اعتبار خواهند شد. با این حال، طبق نمودار شاخص IOMAP حدود ۶۰،۰۰۰ هولدر ۸۲ میلیون واحد توکن لینک را با قیمت ۷.۱۰ دلار خریداری کرده‌اند که سطح حمایتی خوبی را برای چین لینک ایجاد کرده است. با این وجود، در صورت از دست رفتن این حمایت، قیمت ممکن است برای اولین بار در یک ماه گذشته تا ۶.۵۰ دلار کاهش یابد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا