کیف پول

کریپتوتگ (CRYPTOTAG) چیست؟! راه حل ایمن برای ذخیره کلید خصوصی

کریپتوتگ (CRYPTOTAG) راه حلی شفاف و قدرتمند برای ایمن نگه داشتن کلیدهای خصوصی می باشد. بیتکوینیست (Bitcoinist) این محصول را ایجاد کرده است و در این مقاله به بررسی کاملی از کریپتوتگ (CRYPTOTAG) پرداخته شده است.

طراحی

کریپتوتگ (CRYPTOTAG) اساسا از دو ورقه تیتانیوم قابل استفاده در خلا ساخته شده است که با گیره های تیتانیومی به هم بسته می شوند. کریپتوتگ با ترزور، لجر، کیپ کی (KeepKey)، جکس (Jaxx)، اکسودوس (Exodus) و دیگر کیف پول ها سازگار است. این محصول ضد حریق است و تا ۱۶۶۵ درجه سلسیوس مقاومت دارد. این محصول مقاوم در برابر فرسایش و خوردگی می باشد و ادعا می شود که ضد گلوله است.

قسمت بیرونی کریپتوتگ، لوگو و نام محصول را نمایش می دهد که به نظر عالی می رسد اما از متمایز بودن این ابزار می کاهد. اگر دزدی با این ابزار برخورد کند، بدون شک می داند که این ورقه چه نوع اطلاعاتی را در بر دارد. حتی اگر کسی نداند که سید (seed) بازیابی چیست باز می داند که کریپتو با پول دلالت دارد.

البته یک فرد عاقل هرگز کریپتوتگ خود را رها نمی کند و مانند سکه های طلا و دیگر اشیا با ارزش خود از آنها مراقبت می کند و جانب احتیاط را در نظر دارد.

علاوه بر این، اشکالات کمی به نسبت در کریپتوتگ (CRYPTOTAG) وجود دارد و بسیاری امروزه آن را بهترین راه حل ذخیره کلید های خصوصی می دانند.

CRYPTOTAG

راه اندازی

هرچه که برای استفاده از کریپتوتگ (CRYPTOTAG) لازم داشته باشید در جعبه آن موجود است. کل بسته شامل یک چکش سنگین، تیغه هایی برای ۲۶ حرف الفبا، یک بلوک فلزی، یک تیغه نگهدار، گوش بند و حتی یک قوطی کبریت برای سوزاندن کاغذ بازیابی سید بعد از اتمام کار موجود می باشد. آنچه که کریپتوتگ را از بزرگترین رقیب خود یعنی کریپتو استیل (CryptoSteel) متمایز می کند، راه اندازی کاملا جالب و لذت بخش آن است.

برای ذخیره همیشگی عبارت بازیابی در کریپتوتگ، مالک باید به طور فیزیکی هر حرف را در ورقه تیتانیوم با چکش بکوبد. در حالی که آهنگری ممکن است برای بعضی کسل کننده باشد اما این فرآیند برای برخی بسیار لذت بخش است. چکش کاری فیزیکی برای بازیابی کلید خصوصی که می تواند میراث پسرتان باشد چیزی کاملا لذت بخش است.

این فرآیند سختی خاصی ندارد اما به هنگام انجام آن باید تمرکز داشته باشید. اگر به حرف اشتباهی چکش بزنید امکان پاک کردن آن وجود ندارد. چکش زدن به هر حرف نیازمند ۷ تا ۱۰ ضربه است تا حروف کاملا حک شوند. ابزار های موجود، ایجاد چنین نقشی را تضمین می کنند. توصیه می شود که از گوش بند استفاده کنید، هر چند که در ابتدا خیلی کاربردی به نظر نمی رسد اما صدای بلند حک کردن تیتانیوم خوشایند نیست.

نتیجه گیری

به نظر برخی کریپتوتگ بهترین راه حل ذخیره برای کلید های خصوصی کریپتوگرافیک و سید های بازیابی افراد می باشد. کیفیت ساخت این محصول استثنایی است و حک کردن هر حرف حاکی از اهمیت کنترل وجوه خود می باشد.

میهن بلاکچین توصیه‌ای برای ساخت هیچ کیف پول خاصی ندارد و این مطالب صرفا معرفی و آموزش کار با کیف پول‌های رمز ارزهاست.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا