مبتدی دیفای

مرورگر Cymbal چیست‌؟ نمایش داده‌های بلاکچین با هوش مصنوعی

آیا برای فهم آسان رویدادهایی که در بلاکچین‌ها اتفاق می‌افتد‌، راهکاری وجود دارد؟ نیازی نیست که برای درک اتفاقات آنچین تخصص خاصی داشته باشید؛ زیرا شرکت سیمبال با عرضه مرورگر بلاکچینی Cymbal کار را برای همه آسان کرده است. به این ترتیب هر کسی بدون نیاز به دانش فنی می‌تواند از میلیاردها داده ذخیره‌شده در بلاکچین‌ها مانند اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها، آمار NFTها، بیشترین سود و ضررها در طول روز و موارد مشابه مطلع شود. برای بررسی مرورگر Cymbal، نحوه عملکرد آن، بنیان‌گذاران، حامیان، مقدار جذب سرمایه و بلاکچین‌های تحت پشتیبانی‌ این پلتفرم با میهن بلاکچین همراه باشید.

خلاصه مطلب:

👈 مرورگر بلاکچینی سیمبال به منظور دسترسی به رویداد‌های آنچین و درک آسان این اتفاقات برای کاربران عرضه شده است.
👈 این مرورگر امکان مشاهده و بررسی داده‌های ذخیره شده در بلاکچین مثل دارایی‌ها‌، تراکنش‌ها و حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی را به‌صورت متنی فراهم می‌سازد.
👈 در حال حاضر این پلتفرم تنها از اتریوم پشتیبانی می‌کند و به زودی بلاک‌چین‌های دیگری از قبیل سولانا را نیز پوشش خواهد داد.
👈 سرمایه‌گذاران به نامی از این پروژه حمایت کرده‌اند و کیمبال موفق شده است تا به میزان ۱۸.۵ میلیارد دلار سرمایه برای مسیر راه خود کسب کند.
👈 سیمبال هنوز در مرحله بتا و تست است.

مرورگر بلاکچینی Cymbal چیست‌؟

مرورگر بلاکچینی کیمبال چیست‌
منبع: Cymbal.xyz

سیمبال (Cymbal) یک مرورگر بلاکچینی «قابل خواندن» برای انسان است که امکان مشاهده و درک داده‌های ذخیره‌‌شده در بلاکچین از قبیل اطلاعات دارایی، تراکنش‌ها و اکانت شبکه‌های اجتماعی را به شکلی ساده برای همه کاربران فراهم می‌کند. تماشای این ویدیو درک بهتری از کارایی و کاربردهای کیمبال یا سیمبال به شما ارائه می‌کند.

پلتفرم Cymbal برای ارائه اطلاعات در مواردی مانند رتبه‌بندی پرتفولیوی کیف پول، آمار خرید NFTها، بیشترین خریداران اتر (ETH) و سایر توکن‌های مبتنی بر استاندارد ERC-20 از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد. همچنین‌، هوش مصنوعی سیمبال اطلاعاتی مانند بیشترین سود و ضررها، تعداد دفعات معامله NFTها و حتی بالاترین قیمت پرداخت شده برای یک توکن غیرقابل تعویض را نشان می‌دهد. هر چه استفاده از Cymbal بیشتر شود، سیستم AI آن هوشمندتر می‌شود. در ضمن‌، این مرورگر همه داده‌ها را به صورت آنی و بر اساس اطلاعات به روز ارائه می‌کند.

آشنایی با خدمات Cymbal

آشنایی با سرویس‌های Cymbal
منبع: Cymbal.xyz

از جمله سرویس‌های ارائه شده در مرورگر سیمبال می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • ارائه اطلاعات در مورد رتبه‌بندی پورتفولیو یا سبد سرمایه‌گذاری کیف پول‌های فعال
 • آمار خرید و فروش توکن‌های بی‌همتا (NFT‌) به واحد اتر و دلار
 • بیشترین تعداد خریداران ETH و سایر توکن‌های مبتنی بر استاندارد ERC-20

سیمبال برای ارائه این اطلاعات از هوش مصنوعی کمک گرفته و تمام داده‌های تراکنش‌ها را به صورت متنی به کاربران نشان می‌دهد. این فرایند با سرویس‌هایی از قبیل اتر اسکن تفاوت زیادی دارد. کیمبال در حال حاضر فقط از بلاکچین اتریوم پشتیبانی می‌کند و به زودی سولانا (Solana) هم تحت پوشش این پروتکل قرار می‌گیرد. سیمبال در حال حاضر بیشتر اطلاعات مرتبط با توکن‌های NFT را نمایش می‌دهد.

به جز این‌ها این مرورگر یک ربات دیسکورد هم دارد. این ربات را می‌توانید به حساب‌ها و سرور‌های دیسکورد اضافه کنید و داده‌های مربوط به NFTها و کلکسیون‌های مدنظر خود را نمایش دهید.

داستان شکل‌گیری مرورگر Cymbal

مروگر Cymbal
منبع: Linkedin.Com

بلاکچین فناوری جدیدی برای اشتراک‌گذاری داده است و کاربردهای متنوعی از ذخیره ارزهای دیجیتال تا انتقال ثروت، ردیابی مالکیت دارایی‌های دیجیتال و ایجاد اشکال جدیدی از ثبت هنر و مجموعه‌های کلکسیونی ارائه می‌کند. در نظر داشته باشید که صنعت بلاکچین، ارز دیجیتال و وب ۳ برای افراد مختلف به اشکال گوناگون تعبیر می‌شوند. برخی آن‌ها را فناوری‌های نوپا و با آینده‌ای پرنوید می‌دانند؛ برخی دیگر معتقدند که پلتفرم‌هایی بدون کاربرد و فاقد ارزش واقعی هستند. با وجود دیدگاه‌های متفاوتی که وجود دارد، همه افراد چه کسانی که عاشق این فناوری‌ها هستند، چه افرادی که از آن‌ها متنفرند در یک مورد توافق‌نظر دارند؛ بلاکچین گیج‌کننده است!

تکنولوژی بلاکچین در علم رمزنگاری که مبتنی بر دانش ریاضیات بوده و به صورت کامل یک موضوع فنی محسوب می‌شود‌، ریشه دارد‌. به همین دلیل‌، مشاهده و درک آنچه که به صورت آنچین در بلاکچین اتفاق می‌افتد دشوار بوده و برای افراد غیرمتخصص پیچیده است. اکثر ابزارها یا مرورگرهایی که برای خواندن اطلاعات بلاکچین طراحی شده‌اند، اطلاعات خامی را نشان می‌دهند که مجموعه‌ای از اعداد هگزا دسیمال بزرگ هستند و درک آن‌ها حتی برای افراد متخصص هم دشوار است.

درک داده‌های آنچین با مرورگر بلاکچینی کمیبال
منبع: Efeng.Medium.Com

این شکل از ارائه اطلاعات یادآور شکل اولیه محاسبات است؛ زمانی که کاربران برای استفاده از نخستین رایانه‌ها به رابط‌های خط فرمان پیچیده مانند “Unix Shell” وابسته بودند. حالا بلاکچین در دوران مشابهی قرار دارد؛ زیرا قابلیت استفاده از آن یک چالش و مانعی برای پذیرش ارزهای دیجیتال است.

خوشبختانه صنعت محاسبات در سیر تکامل خود از آن شکل پیچیده ابتدایی به رابط‌های گرافیکی، لمسی و حالا به مکالمات گفتاری تحت هدایت هوش مصنوعی تغییر کرده است تا همه افراد بتوانند از رایانه‌ها استفاده کنند. شرکت سیمبال معتقد است همین اتفاق می‌تواند برای بلاکچین تکرار شود.

سیمبال در ابتدای این راه است و با پردازش بیش از صد میلیون نقطه داده در بلاکچین اتریوم کار خود را شروع کرده است. این شرکت قصد دارد روی جمع‌آوری اطلاعات میلیون‌ها کیف پول یا به عبارتی فعالیت‌های مختلف کاربران بلاکچین و به ویژه اطلاعات مربوط به NFTها تمرکز کند. دلیل انتخاب NFTها این است که طبق اطلاعات الکتریک کپیتال (Electric Capital)، اکثر مردم ابتدا از طریق توکن‌های غیرقابل‌ تعویض جذب وب ۳ و بعد از آن به کاربر دائمی کریپتو تبدیل می‌شوند.

Cymbal بعد از جمع‌آوری داده، آن‌ها را در اختیار سیستم AI قرار می‌دهد تا آنچه را که در بلاکچین اتفاق افتاده است، به‌طور خلاصه و در زمان واقعی توضیح دهد. به این ترتیب زمانی که کاربر اطلاعات مربوط به افراد یا پروژه‌های فعال در بلاکچین اتریوم را در آدرس Cymbal.xyz جستجو کند، مرورگر نتایج را در یک رابط بصری یا به صورت مکالمه گفتاری به کاربر ارائه می‌دهد.

آشنایی با شرکت Cymbal

شرکت سیمبال توسط افراد برجسته‌ای از پیشگامان فناوری نظیر متا، مایکروسافت، هولو (Hulu)، فیلیپ‌بورد (Flipboard)، گیف یور گیم (Gif Your Game) تاسیس شده است. این شرکت در فرایند مینت بسیاری از بزرگ‌ترین‌ پروژه‌های NFT‌های روی شبکه سولانا مانند مجموعه محبوب «Letters Royale» نیز مشارکت دارد.  

سرمایه‌گذاران و جذب سرمایه مرورگر سیمبال

سرمایه‌گذاران مرورگر Cymbal
منبع: منبع: crypto-fundraising.info

سیمبال یک استارت‌آپ فناوری بلاکچین مستقر در منلو پارک (Menlo Park) کالیفرنیا است و سرمایه‌ای ۱۸.۵ میلیون دلاری را از سرمایه‌گذاران مختلف جذب کرده است. برخی حامیان این مرورگر بلاکچینی عبارتند از:

 • First Round Capital
 • Solana Ventures
 • Solana Labs
 • CAA Connect
 • Coinbase Ventures
 • Patron
 • Google Ventures
 • Acrew
 • Eniac
 • Sixth Man Ventures
 • UTA Ventures

شرکت سیمبال قصد دارد از این سرمایه برای توسعه عملیات و فعالیت‌های خود استفاده کند.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
پلتفرم Cymbal چیست؟

سیمبال یک مرورگر بلاک قابل درک برای انسان است. این پلتفرم با هدف نمایش ساده و تصویری رویداد‌های بلاکچین مثل اطلاعات دارایی‌ها‌، تراکنش‌ها و غیره عرضه شده است.

مرورگر سیمبال چه کاربردهایی دارد؟

پلتفرم Cymbal برای ارائه اطلاعات در مواردی مانند رتبه‌بندی پرتفولیوی کیف پول، آمار خرید NFTها، بیشترین خریداران اتر و سایر توکن‌های مبتنی بر استاندارد ERC-20 از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد.

سخن پایانی

شرکت سیمبال قصد دارد داده‌های بلاکچینی سراسر جهان؛ یعنی میلیاردها رویداد و فعالیتی که به صورت آنچین ذخیره می‌شوند را برای همه افراد قابل درک کند. به همین دلیل در تلاش است تا با کمک فناوری AI‌، یک مروگر بلاک «قابل خواندن» توسط انسان را به نام «Cymbal Explore» بسازد. هوش مصنوعی سیمبال تمام آمار و اطلاعات مهم در مورد کیف پول‌ها، مجموعه‌ها و NFTها را در زمان واقعی ارائه می‌کند. نظر شما در مورد مرورگر بلاکچینی سیمبال چیست؟ آیا Cymbal می‌تواند در جذب افراد فاقد دانش فنی به حوزه بلاکچین و افزایش کاربران ارزهای دیجیتال نقش موثری داشته باشد؟

منبع
efeng.medium.comtwitter.com

الهام اسماعیلی

مترجمی زبان خوندم و به همین دلیل توی رشته‌های زیادی سرک کشیدم. خیلی اتفاقی گذرم افتاد به بلاکچین و ارز دیجیتال، یه دنیای نامتناهی که هر چی بخونی و بدونی بازم جذابه. این طوری شد که اینجا موندگار شدم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا