ایردراپکریپتو کدهویدیو

سرویس ایمیل اترمیل چیست؟ بررسی ایردراپ Ethermail + ویدیو

اکثر ما تجربه رگبار ایمیل‌‌های تبلیغاتی به سمت اینباکس‌هایمان را داشته‌ایم و بسیاری از پلتفرم‌ها، به معنای واقعی شور ایمیل مارکتینگ را درآورده‌اند. تکنولوژی بلاکچین در این مورد هم می‌تواند راهگشا باشد. به کمک سرویس ایمیل بلاکچینی اترمیل،‌ کاربران برای مشاهده ایمیل تبلیغاتی پاداش می‌گیرند و شرکت‌‌‌ها برای ارسال هر ایمیل باید هزینه کنند، پس دیگر بی‌‌شمار پیام ارسال نمی‌کنند. در این مقاله از میهن بلاکچین علاوه بر پرداختن به این که اترمیل چیست و چه ویژگی‌هایی دارد، ایردراپ Ethermail را هم بررسی می‌کنیم.

سرویس ایمیل Ethermail چیست؟

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

موضوعاتی که در ویدئو مطرح شد:

 • مقدمه (از ابتدا تا ۰۰:۴۰)
 • بررسی مشکلات سرویس‌های ایمیلی رایج (۰۰:۴۱ تا ۰۱:۲۸)
 • بررسی سرویس Ethermail و ویژگی‌های آن (۰۱:۲۹ تا ۰۲:۵۱)
 • مزایای اترمیل برای کسب‌وکارها (۰۲:۵۲ تا ۰۴:۲۶)
 • وایت پیپر اترمیل (۰۴:۲۷ تا  ۰۴:۴۶)
 • بررسی توکن EMT، EMC و سیستم امتیازدهی برای اتردراپ اترمیل (۰۴:۴۷ تا ۰۷:۲۳)
 • آموزش ساخت و استفاده از Ethermail (۰۷:۲۴ تا ۱۱:۱۲)
 • صحبت‌های پایانی (۱۱:۱۳ تا انتها)

اترمیل یک سرویس ارسال ایمیل بلاکچینی است که در آن سعی شده است نیازهای کاربران برای ارتباط گرفتن و نیازهای کسب‌وکارها برای ایمیل مارکتینگ برآورده شود. این پروژه بر اساس سه اصل ایجاد شده است:

 • امکان برقراری ارتباط به صورت ناشناس باید وجود داشته باشد.
 • کاربران باید به نسبت ارزشی که برای تبلیغ‌کنندگان ایجاد می‌کنند، پاداش دریافت کنند.
 • کاربران باید بتوانند به صورت رایگان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

به کمک Ethermail آدرس‌ها می‌توانند به صورت ناشناس و رمزنگاری‌شده به یکدیگر پیام ارسال کنند. استفاده کردن از پلتفرم هم ساده است؛ کیف پول خود را متصل می‌کنید تا آدرس ایمیل بر اساس آن ساخته شود. اگر نام دامنه‌ای برای آدرستان از ENS یا Unstoppable Domains خریداری کردید، می‌توانید از همان نام برای آدرس اترمیل استفاده کنید.

ارسال ایمیل پیش‌شرط‌هایی مثل فعالیت قبلی آدرس روی بلاکچین دارد؛ به این صورت از ارسال ایمیل اسپم جلوگیری خواهد شد. البته ظاهرا مکانیزم‌های دیگری هم وجود دارد که در وایت‌پیپر پروژه به آن‌ها اشاره خواهد شد.

رمزنگاری پیام‌ها در اترمیل

تمام ایمیل‌هایی که بین کاربران اترمیل ارسال می‌شود، به صورت سرتاسری یا End-to-End رمزنگاری می‌شوند. اگر یک کاربر اترمیل پیامی را برای کاربری در پلتفرمی دیگر (مثلا یاهو یا جیمیل) ارسال کند، پیام با پروتکل TLS رمزنگاری می‌شود که بیشتر پلتفرم‌ها همچون یاهو، جیمیل، هات‌میل و غیره از آن پشتیبانی می‌کنند.

توجه داشته باشید که در صورت ارسال پیام به کاربر در پلتفرمی جز اترمیل، با توجه به سرتاسری نبودن رمزنگاری، ارائه‌دهنده آن سرویس می‌تواند پیام‌ها را بخواند. اگر کاربری از پلتفرم‌های دیگر به کاربری در اترمیل ایمیل ارسال کند، باز هم در سرویس فرستنده پیام قابل خواندن است، اما در اترمیل رمزنگاری خواهد شد.

مزایا و هزینه اترمیل برای کسب و کارها

هزینه Ethermail برای کسب و کارها
منبع: ethermail.io

استفاده از اترمیل برای کسب‌وکارهای مبتنی بر بلاکچین مزایای مختلفی ایجاد می‌کند. آن‌ها با مالکیت قرارداد هوشمند، می‌توانند از خدمات اترمیل استفاده کنند و کمپین‌های بازاریابی خود را بسازند.

آدرس تمام هولدرهای توکن آن‌ها به صورت اتوماتیک از بلاکچین استخراج شده و لیست ایمیلی برای پروژه ساخته می‌شود. بنابراین لیست ایمیلی به صورت آنچین (هر ساعت) به‌روزرسانی می‌شود. امکان فیلتر کردن لیست هم برای پروژه‌‌ها وجود دارد. مثلا می‌توانند هولدرهای قدیمی یا هولدرهای جدید را مخاطب یک پیام خاص قرار دهند.

در حال حاضر هیچ محدودیتی هم در تعداد آدرس‌های موجود در لیست وجود ندارد. همچنین اگر هولدری اکانت در اترمیل نداشته باشد، پیام در Inbox او می‌ماند و هر زمان اکانت بسازد، پیام را خواهد دید.

اترمیل طرح‌هایی را در ۳ سطح برای کسب‌وکارها در نظر گرفته است که هزینه ماهانه آن‌ها از رایگان تا ۶۰ دلار متفاوت است. یک طرح سفارشی هم وجود دارد که هزینه آن متغیر خواهد بود. تفاوت طرح‌ها در محدودیت ارسال ایمیل ماهانه، پشتیبانی، اکانت‌های ادمین و تعداد قراردادهای هوشمند است.

پروژه‌ها می‌توانند در کنار اترمیل از سرویس‌های ایمیلی دیگر مثل Mailchimp هم استفاده کنند. آن‌ها می‌توانند لیست ایمیل خود در اترمیل را اکسپورت گرفته و در پلتفرم‌های دیگر از آن استفاده کنند. البته این کار توصیه نمی‌شود، مگر برای کسب‌وکارهای Web2.

همکاری و سرمایه‌گذاری‌های Ethermail

بر اساس اطلاعات کرانچ‌بیس، اترمیل تاکنون طی ۲ دو مرحله موفق به جذب سرمایه ۷ میلیون دلاری شده است. ۶ سرمایه‌گذار این پروژه عبارتند از:

 • Tim Draper
 • Draper Associates
 • MS&AD Ventures
 • Fabric Ventures
 • Greenfield
 • Rene Reinsberg

 

علاوه بر پروژه‌های مختلفی که از خدمات اترمیل استفاده می‌کنند، این پروژه چند همکاری مهم از جمله موارد زیر داشته است:

 • همکاری با آراگون در هکاتون DAO Global
 • همکاری با DuckDAO برای فراهم کردن ارتباط این پروژه با هولدرها
 • همکاری با Blockchain Founders Group جهت استفاده پرتفولیو استارتاپ این شرکت از خدمات اترمیل
 • همکاری با دو سرویس نام بلاکچینی ENS و Unstoppable Domains به منظور فراهم کردن امکان استفاده کاربران از آدرس‌های ایمیل اختصاصی

بررسی تیم اترمیل

تیم ethermail
منبع: ethermail.io

اترمیل دارای یک تیم ۲۰ نفره است که در راس آن‌ها شانت کوونیان (Shant Kevonian) و جرالد هیدنرایش (Gerald Heydenreich) قرار دارند. شانت کوونیان بنیان‌گذار و مدیرعامل اترمیل است و سابقه تقریبا یک دهه‌ای در فضای برنامه‌نویسی و کسب‌وکار دارد. او موسس شبکه بلاکچینی بارسلونا هم هست.

جرالد هیدنرایش دیگر بنیان‌گذار اترمیل است که از سال ۱۹۹۲ در سمت‌های مختلف مشغول به کار بوده است. از سوابق کاری او می‌توان به مدیر پروژه در IBM، تاسیس BuyVIP که به آمازون فروخته شد، تاسیس و مدیرعاملی OmnisMundi و تاسیس و مدیرعاملی شبکه بلاکچینی بارسلونا اشاره کرد. سایر اعضای تیم را می‌توانید از این لینک بررسی کنید.

نقشه راه، وایت‌پیپر اترمیل و توکن EMT

تا زمان انتشار این مقاله، هنوز وایت‌پیپر اترمیل منتشر نشده است. ابتدا قرار بود Whitepaper تا انتهای سال ۲۰۲۲ منتشر شود که این اتفاق رخ نداد. در بخش سوالات وبسایت متداول Ethermail، انتشار وایت پیپر به فصل اول و دوم ۲۰۲۳ موکول شده است. در حالی که ماه اول از دومین فصل این سال هم رو به اتمام است، هنوز خبری از انتشار سپیدنامه، جزئیات فنی و توکنومیکس EMT نیست.

همچنین هیچ نقشه راه رسمی و مشخصی برای این پروژه منتشر نشده است. تیم پروژه با این توجیه که فعلا تمرکزشان روی توسعه محصول است،‌ انتشار نقشه راه و وایت‌پیپر را به تعویق انداخته‌اند.

معرفی ایردراپ Ethermail 

ایردراپ Ethermail را می‌توان قطعی در نظر گرفت. اترمیل با طراحی یک سیستم اقتصادی، مشوق‌هایی را برای فعالیت کاربران در این پلتفرم در نظر گرفته است. به عنوان مثال کاربران با دعوت از دوستان یا خواندن ایمیل، پاداش خواهند گرفت. این پاداش قبل از راه‌اندازی توکن این پروژه یعنی EMT، در قالب EMC در حساب کاربران شارژ می‌شود.

همانطور که گفتیم هنوز مشخص نیست که چه زمانی توکن EMT لانچ خواهد شد، اما اترمیل صراحتا اعلام کرده است که EMCهای کاربران به EMT تبدیل خواهد شد. البته این که EMCها با چه نسبتی به EMT تبدیل می‌شوند نیز در همان زمان لانچ توکن مشخص خواهد شد. برای دریافت EMC باید کارهای مختلفی در اترمیل انجام داد که در ویدیو به آن‌‌ها پرداخته‌ایم. همچنین EMC به اکانت‌های معتبر اختصاص پیدا می‌کند و برای معتبر بودن، آن آدرس باید فعالیتی روی بلاکچین ثبت کرده باشد.

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • پروژه Ethermail چیست؟
  اترمیل یک سرویس ایمیل وب ۳ است که امکان ارتباط ناشناس و رمزنگاری‌شده بین کیف پول‌‌های مختلف را برقرار می‌کند. کاربران با خواندن ایمیل‌های تبلیغاتی در این سیتم پاداش دریافت می‌کنند.
 • ایردراپ Ethermail کی انجام می‌‌شود و چطور آن را دریافت کنیم؟
  برای دریافت ایردراپ EMT باید از سرویس اترمیل استفاده کنید و فعالیت‌های مختلفی را به منظور دریافت EMC انجام دهید. در زمان لانچ توکن EMT به نسبتی که همان زمان مشخص خواهد شد، EMCها به EMT تبدیل می‌شود. هنوز مشخص توکن پروژه چه زمانی لانچ خواهد شد.

جمع‌بندی

اترمیل را می‌توان نسل جدید سرویس‌های ایمیل برای وب ۳ دانست که به کمک آن پروژه‌ها می‌توانند به هولدرهای توکن‌هایشان پیام ارسال کنند. همچنین همانند سرویس‌های ایمیل مارکتینگ رایج، می‌توان کمپین‌هایی در اترمیل ساخت و مخاطبان را فیلتر کرد. به عنوان مثال یک پروژه NFT می‌تواند از اترمیل برای ارتباط گرفتن و اطلاع‌رسانی به کسانی که توکنش را دارند، استفاده کند. در این مقاله بررسی کردیم که اترمیل چیست و چه ویژگی‌هایی دارد. همچنین به ایردراپ Ethermail و روش کسب آن هم پرداخته شد. نظر شما در مورد این سرویس چیست؟ آیا می‌تواند به جایگاهی در حد و اندازه سرویس‌های رایج فعلی برسد؟

آرش زارع زاده

عمران خوندم، ارشد گرفتم و مشغول به کار شدم؛ اما وقتی فهمیدم بیت کوین چیه، اهداف و زیرساختش برام خیلی جذاب شد. در نتیجه مسیرو عوض کردم. برام جالبه اونایی که عمران میخونن، معمولا علاقه و گرایش خاصی به سرمایه‌گذاری پیدا میکنن. منم سرمایه‌گذاری تو کریپتو رو یه فرصت ایده‌آل دیدم؛ پس اطلاعاتم رو بالا بردم و در کنار سرمایه‌گذاری، شروع کردم به تولید محتوای آموزشی. کلا همیشه دنبال این هستم که چطور میشه بهتر سرمایه‌گذای کرد. بعد از دو سال برگزاری دوره‌های مختلف، همکاری من به عنوان کارشناس بخش محتوای آموزشی با میهن بلاکچین شروع شد. در آخر بگم که BNB برام سودآورترین رمزارز بوده و به محتوای تصویری بیشتر از متنی علاقه دارم.

نوشته های مشابه

10 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا