کریپتو کده

پلتفرم Radio Caca چیست؟ همه چیز درباره رادیو کاکا و توکن Raca

این روزها بازار ارزهای دیجیتال در قبضه توکن‌های بی‌همتا (NFT) و جهان دیجیتال یا متاورس درآمده است. پلتفرم‌ها و شرکت‌های متعددی در این حوزه پا به عرصه گذاشته‌اند و هر کدام خدماتی را در حوزه NFTها و بازی‌های بلاک چینی عرضه می‌دارند. پلتفرم Radio Caca یکی از پلتفرم‌هایی است که می‌خواهد متاورس، توکن‌های بی‌همتا و دیفای (Defi) را در شبکه‌های مختلف بلاک‌چین ترکیب کرده و آن‌ها در پلتفرم خود ارائه دهد. در این مقاله به معرفی پلتفرم Radio Caca، هدف و ایده آن، طرز کار، سرویس‌ها، نقشه راه، همکاری‌ها، تیم سازنده، معرفی توکن RACA، نحوه خرید این توکن و کیف پول‌هایی که می‌توان RACA را در آن ها نگهداری کرد، می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

پلتفرم Radio Caca چیست؟ 

پلتفرم radio caca چیست؟

رادیو کاکا یک سازمان مستقل غیر‌متمرکز (DAO) است که توسط افراد مختلف در جهان اداره می‌شود. این افراد دیدگاهی مشترک برای ساختن یک دنیای مجازی در فرمی جدید برای همه علاقه‌مندان به حوزه تکنولوژی و بلاک چین دارند. Radio Caca قصد دارد چندین موضوع داغ این روزها شامل NFTها، Defiها و بازی‌های بلاک چینی با مدل کسب درآمد در حین بازی (P2E) را با هم در یک پلتفرم ترکیب کند.

Radio Caca با مشارکت یک شرکت بزرگ در صنعت NFT به نام‌ Maye Musk Mystery BOX و مجموعه بازی‌های USM Metaverse این پلتفرم را ساخته و مدیریت آن‌ را بر عهده دارد. شرکت Maye Musk Mystery متعلق به مادر  Elon Musk یکی از افراد تاثیرگذار در بازار ارزهای دیجیتال و مالک کارخانه Tesla است. مای ماسک (Maye Musk) مدل و متخصص تغذیه کانادایی-آفریقایی است و تا کنون روی جلد بسیاری از مجلات مثل مجله تایم ظاهر شده است. شرکت او توکن‌های غیرمثلی را می‌سازد و رادیوکاکا مدیریت و فروش آن‌ها را به عهده دارد. ارزشمند‌ترین NFTهای فروخته شده در پلتفرم رادیو کاکا Matrix Plus Box نام دارد که تنها ۲۰ عدد از آن‌ها وجود دارد.

USM دنیایی متشکل از بازی‌های متاورس برای گیمرها است. زیرساخت این بازی‌ها توسط دو شرکت Tencent و Roblox ساخته می‌شود. این دو شرکت بیش از ۱۰ سال سابقه در ساخت بازی‌های حرفه‌ای را دارند. زنجیره USM یک زنجیره لایه دوم است که به منظور ایجاد بازی‌های متاورس با کارایی بالا توسعه یافته است. این بازی‌ها شبیه به دنیای واقعی است و در آن بازیکن‌ها می‌توانند به سفر بروند، خرید کنند، با شخصیت‌ها و کاراکترهای بازی صحبت کنند و قرار بگذارند، به کنسرت بروند، از مراکز خرید جدید در بازی بهره‌مند شوند و در دنیای بازی همچون دنیای واقعی عمل کنند. 

هدف و ایده پلتفرم Radio Caca چیست؟

رادیو کاکا پلتفرمی متشکل از بازی‌های مدل کسب درآمد، NFT و دیفای است. هدف این پلتفرم ترکیب حوزه‌های مختلف کریپتو با هم در قالب یک پلتفرم است. کاربران در این پلتفرم می‌توانند توکن‌های بی‌همتا از مجموعه NFTهای MPB را خریداری کنند، به فروش برسانند و با استیک کردن آن‌ها به کسب درآمد بپردازند. در کنار لذت بردن از دنیای هنر در بازی‌های سبک نقش‌آفرینی آن شرکت کنند و در کنار بازی کردن کسب درآمد داشته باشند. پلتفرم Radio Caca در نظر دارد تا با عرضه توکن‌های NFT ارزشمند بتواند با ارزشمندترین توکن‌های غیر‌مثلی موجود، مثل CryptoPunks ،Hashmasks و Bored Ape Yacht Club به رقابت بپردازد.   

 پلتفرم Radio Caca چگونه کار می‌کند؟

radiocaca چگون کار می‌کند

 رادیو کاکا یک پلتفرم برای خرید و فروش آثار هنری در قالب NFTها و همچنین موتور محرک امور مالی بازی‌های غیر‌متمرکز در متاورس USM است. این پلتفرم مدیریت توکن‌های غیر‌مثلی MPB را بر عهده دارد و یکی از موفق‌ترین پلتفرم‌های NFT روی قرارداد هوشمند شبکه بایننس اسمارت چین (BSC) است. این پلتفرم از چندین بخش تشکیل شده است که به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

بخش Raca Cross Chain 

این بخش برای تبدیل توکن‌های RACA ورژن ۱ به RACA ورژن ۲ روی شبکه بایننس اسمارت چین است. برای انجام هرگونه خرید و فروش در این پلتفرم روی شبکه BSC، کاربران باید توکن‌های خود را به RACA ورژن ۲ تغییر بدهند. در این بخش همچنین شبکه‌هایی که توکن راکا در آن‌ها موجود و قابل خریداری است، قابل مشاهده است. این توکن را می‌توان روی شبکه‌های BSC و اتریوم خریداری کرد. تیم سازنده توکن RACA این توکن را بر روی دو شبکه سولانا و OEC نیز به زودی عرضه خواهند داشت.

قسمت Earn

در این قسمت کاربران این پلتفرم می‌توانند با استیک کردن توکن‌های RACA و NFTهای این شبکه کسب درآمد کنند.

قسمت بازی Metamon

متامون یکی از بازی‌های پلتفرم Radio Caca است. این بازی مبتنی بر بلاک چین BSC است. در این بازی بازیکنان می‌توانند متامون‌های مختلف را در حین بازی جمع‌آوری کنند. تمام آیتم‌های داخل این بازی از جمله متامون‌ها توکن‌های بی‌همتا هستند و کاربران مالکیت کامل آن‌ها را در اختیار دارند. 

قسمت USM Metaverse

متاورس جهانی ( Universal Metaverse) یا USM یک واقعیت مجازی است که در آن کاربران می‌توانند مانند زندگی واقعی در آن رفتار کنند. دنیای USM دنیایی مجازی در سیاره‌ای ۳ بعدی است که کاربران می‌توانند در آن بازی بسازند، بازی کنند، تجارت املاک و مستغلات خود را داشته باشند و از ویژگی‌های شگفت انگیز دیگری که آن‌ را از سایر متاورس‌ها متمایز می‌سازد، استفاده کنند.  

قسمت USM Chain

در حال حاضر USM به عنوان یک راهکار لایه دوم در بلاک چین اتریوم عمل می‌کند؛ اما راه‌حل‌های موجود لایه دوم اتریوم نمی‌توانند به طور کامل نیازهای توان عملیاتی برنامه‌های بلاک چینی را در این شبکه برآورده کنند. به همین دلیل USM تصمیم دارد برای اجرای برنامه‌های خود در فضای متاورس از شبکه مخصوص خود با نام USM Chain استفاده کند. این شبکه به عنوان بستر بازی‌های این شبکه خواهد بود. USM اعلام داشته است که با شبکه‌های اتریوم، پولکادات و سولانا سازگار خواهد بود و از یک بریج مخصوص برای تبادل بین شبکه USM Chain با این شبکه‌ها استفاده خواهد کرد. 

قسمت NFT Market

این قسمت برای خرید و فروش آثار هنری NFT، شخصیت‌های بازی‌های USM و Metamon و ایردراپ‌ توکن‌های NFT در پلتفرم رادیو کاکا استفاده می‌شود.

سرویس‌های پلتفرم Radio Caca چیست؟

از آنجایی که این پلتفرم از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است، سرویس‌های متنوعی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. در ادامه به توضیح این سرویس‌ها می‌پردازیم:

 سرویس Earn

 در این سرویس کاربران می‌توانند از سه روش مختلف به کسب درآمد بپردازند. این ۳ روش به شرح زیر است:

Stake

کاربران این پلتفرم با استیک کردن تعداد مشخصی از توکن‌های RACA برای مدت زمان مشخص، از این شبکه توکن‌های NFT پاداش می‌گیرند. پاداش آن‌ها با توجه به تعداد توکن‌های RACA استیک شده و مدت زمان استیکینگ متفاوت است. هر چه مدت زمان و تعداد توکن‌های RACA بیشتر باشد، توکن‌های بی‌همتایی که شبکه به آن‌ها پاداش می‌دهد ارزشمند‌تر خواهد بود.

LP Farm

کاربران می‌توانند با استیک کردن توکن نقدینگی استخر RACA/BUSD پنکیک سواپ به استخراج NFTهای این پلتفرم بپردازند. هر چه تعداد توکن‌های استیک شده و مدت زمان استیکینگ بیشتر باشد، NFTهای استخراج شده ارزشمند‌تری به آن‌ها تعلق می‌گیرد. توکن‌های بی‌همتایی که این پلتفرم به کاربران خود پاداش می‌دهد شامل کاراکترهای بازی، NFTهایی در سطوح مختلف دایموند و پوشن (potion) و توکن‌های بی‌همتای MPB است. حداقل قیمت توکن‌های MPB حدودا ۲۰ BNB و حداکثر آن حدودا ۱۰,۰۰۰ BNB است. توکن‌های MPB ارزشمند‌ترین توکن‌های بی‌همتا در این پلتفرم هستند. توکن‌های بی‌همتا Maye Musk شامل ۲۰ عدد MPB، صد و پنجاه عدد Kiss Up Dogs و ۱۵۰۰۰ عدد Diamond Box است.

سرویس‌های پلتفرم radiocaca

NFT

کاربران می‌توانند با استیک کردن توکن‌های بی‌همتا خود در این قسمت، توکن‌های بی‌همتای جدید پاداش بگیرند. میزان و ارزش NFTهایی که پاداش داده می‌شود، بستگی به ارزش NFTهای استیک شده و مدت زمان استیک کردن آن‌ها دارد.

سرویس بازی Metamon:

متامون بازی اختصاصی پلتفرم Radio Caca است. این بازی روی شبکه بایننس اسمارت چین ساخته و اجرا شده است. این بازی از چند قسمت مختلف تشکیل شده است که به شرح زیر است:

 • متامون‌ها شخصیت‌های اصلی بازی هستند که کاربران با آن‌ها در بازی‌ها شرکت می‌کنند.
 • تخم‌های متامون‌ در این تخم‌ها ممکن است انواع کاراکترهای بازی از جمله متامون‌ها، دایموندها و معجون‌ها وجود داشته باشد که کاربران در طول بازی به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنند..
 • معجون‌ها در طول بازی به منظور‌ محافظت، انرژی بخشی و غیره به متامون‌ها به کار برده می‌شوند.
 • دایموند‌ها که در طول بازی کاربران آن‌ها را به دست می‌آورند.
 • کاراکترهای این بازی در ۴ سطح N ,R ,SR و SRR دسته‌بندی می‌‌شوند که سطح SRR آخرین سطح و ارزشمند‌ترین آن‌ها است.

سرویس NFT Market:

بازار nft در پلتفرم radiocaca

این سرویس شامل ۳ بخش به شرح زیر است:

Drop

در این قسمت کاربران می‌توانند در ایر دراپ‌های پلتفرم رادیو کاکا که اطلاعات آن در سایت Coinmarketcap منتشر می‌شود، شرکت کنند و توکن‌های بی‌همتا دریافت کنند. اطلاعات دوره‌های برگزاری ایردراپ‌ها توسط این پلتفرم از قبل اعلام می‌شود.

radiocaca airdrop
اطلاعات ایردراپ در کوین مارکت کپ

Marketplace

در این قسمت کاربران می‌توانند توکن‌های NFT را خریداری کنند یا به فروش برسانند. این قسمت بازار توکن‌های بی‌همتای این پلتفرم است و انواع NFTها از قبیل کاراکترهای بازی در آن قابل خرید و فروش هستند.

MY Artwork

در این قسمت کاربران می‌توانند تعداد توکن‌های بی‌همتا، تاریخچه خرید و فروش و وضعیت NFTهایی که برای فروش در بازار این پلتفرم قرار داده‌اند، مشاهده کنند.

توکن RACA چیست؟

توکن raca چیست

توکن RACA توکن پلتفرم Radio Caca است. این توکن در شبکه اتریوم بر اساس استاندارد ERC-20 و در شبکه بایننس اسمارت چین بر اساس استاندارد BEP20 ساخته شده است. همچنین تیم توسعه‌دهنده این توکن اعلام داشته است که این توکن را روی شبکه سولانا و OEC نیز ارائه خواهد داد. از این توکن برای خرید انواع توکن‌های NFT و کاراکترهای بازی‌های پلتفرم رادیو کاکا استفاده می‌شود. 

تعداد کل توکن‌های RACA در گردش  حدودا ۴۴۴ بیلیون واحد است که به شرح زیر توزیع می‌شود:

توکنومیکس raca
 • ۶۴ درصد برای راه‌اندازی نقدینگی اولیه
 • ۱۰ درصد برای توکن سوزی
 • ۴ درصد برای شرکای تجاری
 • ۸ درصد برای سرمایه‌گذار‌های آینده
 • ۶ درصد برای بازاریابی و توسعه
 • ۶ درصد برای اعضای تیم توسعه
 • ۲ درصد برای فارمینگ

به گزارش میهن بلاکچین عرضه کل این رمز‌ارز ۴۳۱,۴۱۸,۲۳۳,۲۷۰ واحد است که از این مقدار حدود ۳۰۳,۱۴۷,۳۱۴,۷۹۰ واحد RACA در گردش است. در زمان نگارش این مقاله، قیمت RACA برابر با ۰.۰۰۰۴۴ دلار است. توکن راکا از نظر ارزش بازار، رتبه ۲۰۴ را در میان ارزهای دیجیتال دارد. ارزش کل بازار این توکن بیش از ۱۳۶ میلیون دلار است و حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۲۵ میلیون دلار بوده است. این رمزارز در تاریخ ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ کمترین قیمت خود یعنی ۰.۰۰۰۱۲ دلار و در تاریخ ۲۳ آبان ۱۴۰۰ بیش‌ترین قیمت خود یعنی ۰.۰۱ دلار را ثبت کرد.

نقشه راه پلتفرم Radio Caca چیست؟

نقشه راه این پروژه شامل توسعه و پروژه USM است که مراحل آن به شرح زیر است:

سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰)

 • راه‌اندازی بازار NFT

اکتبر ۲۰۲۱ (مهر ۱۴۰۰)

 • راه‌اندازی بازی متامون

دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰)

 • راه‌اندازی بازی متاورس جهانی USM

ژوئن ۲۰۲۲‌ (خرداد ۱۴۰۱)

 • راه‌اندازی شبکه اصلی USM Chain

همکاری‌های پلتفرم Radio Caca

همکاری‌های پلتفرم radiocaca

پلتفرم رادیو کاکا با شرکت‌ها و گرو‌ه‌های مختلفی همکاری داشته است. از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرافی بایننس: یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال صرافی بایننس است. این صرافی با رادیو کاکا به منظور توزیع ایردراپ‌ها و فروش NFTهای این پلتفرم با آن همکاری داشته است.
 • بایننس اسمارت چین: یکی از شبکه‌های بلاک چینی سریع و کارآمد بلاک چین BSC است. این شبکه با پلتفرم Radio Caca برای انتشار توکن RACA همکاری داشته است.
 • شرکت Creative Arts Agency: آژانس هنرمندان خلاق (CAA) یک آژانس سرگرمی و ورزشی پیشرو در جهان است که نماینده بسیاری از موفق‌ترین متخصصان حرفه‌ای در زمینه فیلم، تلویزیون، موسیقی، بازی‌های ویدئویی، تئاتر، مد و محتوای آنلاین است. این شرکت طیف وسیعی از بازاریابی و مشاوره را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.
 • همکاری با Stanford Artificial Intelligence: آزمایشگاه هوش مصنوعی استنفورد (SAIL) از زمان تاسیسش در سال ۱۹۶۲، مرکزی برای تحقیقات، آموزش و اجرای هوش مصنوعی بوده است و در زمینه توسعه هوش مصنوعی با رادیو کاکا همکاری داشته است.
 • شرکت Space X Foundation: اسپیس ایکس در سال ۲۰۲۰ توسط ایلان ماسک با هدف کاهش هزینه‌های حمل و نقل فضای به منظور تسهیل دسترسی به مریخ تاسیس شد. رادیو کاکا با این شرکت در زمینه ساخت NFT همکاری داشته است.
مشارکت radiocaca و spacex
 • همکاری با Koda 9: این شرکت یک شرکت نوآوری روباتیک است که از مزایای قدرت محاسباتی غیر‌متمرکز استفاده می‌کند. این شرکت در زمینه ساخت NFT سگ‌های Koda با رادیو کاکا همکاری داشته است.
nftهای koda و radiocaca

تیم سازنده پلتفرم Radio Caca چه افرادی هستند؟

اطلاعات دقیقی از توسه‌دهندگان پلتفرم رادیو کاکا موجود نیست؛ اما این پلتفرم به طور علنی توسط Maye Musk مدل و متخصص تغذیه کانادایی و مادر ایلان ماسک مالک کمپانی تسلا، حمایت می‌شود. همچنین هلدینگ فناوری Tencent که یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌ها در زمینه بازی‌های کامپیوتری است، از این پلتفرم حمایت می‌کند.

توکن RACA را از کجا بخریم؟

توکن RACA را می‌توان از صرافی‌های متمرکز پولونیکس، کوینکیس، MEXC ،Okex ،LB Bank و Gate.io خریداری کرد. همچنین این توکن را می‌توان در صرافی‌های غیر‌متمرکز یونی سواپ (ورژن ۲)، پنکیک سواپ (ورژن ۲)، زیروایکس‌ (0x protocol) و DODO خریداری کرد.

توکن RACA را در چه کیف پول‌هایی نگهداری کنیم؟

کیف پول‌های raca

توکن  RACA در دو شبکه اتریوم و BSC موجود است و می‌توان آن‌را در کیف پول‌های سخت افزاری لجر و ترزور و در کیف پول‌های نرم‌افزاری متامسک، کوین‌بیس، تراست ولت، مث ولت، سیف پل، هایپر پی، BRD Wallet ،ImToken و Binancechain Wallet ذخیره‌سازی کرد.

جمع بندی

با محبوبیت متاورس، هنرهای NFT و بازی‌های بلاکچینی مدل کسب درآمد، تعداد زیادی از پلتفرم‌ها به ارائه خدمات در هر یک از این زمینه‌ها کرده‌اند. پلتفرم Radio Caca با هدف یکپارچه سازی این خدمات برای کاربرانش تشکیل شد. در این پلتفرم می‌توان انواع بازی‌ها و توکن‌های غیر‌مثلی را که توسط شرکت‌های بزرگ حمایت می‌شوند خریداری کرد و در بازار همین پلتفرم به فروش رساند.  در این مقاله به معرفی پلتفرم Radio Caca، هدف و ایده آن، طرز کار، سرویس‌ها، نقشه راه، همکاری‌ها، تیم سازنده، معرفی توکن RACA، نحوه خرید این توکن و کیف پول‌هایی که می‌توان RACA را در آن ها نگهداری کرد، پرداختیم.

اگر شما هم تجربه کار در این پلتفرم را داشته‌اید، آن را با ما در میان بگذارید.

منبع
Radio Caca

نوشته های مشابه

11 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا