پیشرفته مقالات

یونین فایننس چیست؟ بیمه‌ای برای صنعت دیفای

یونین فایننس (Union Finance) یک پلتفرم فناوری است که حمایت دسته‌ای و بازار ثانویه لیکویید را با یک مدل چند توکنی ترکیب می‌کند. پلتفرم یونین حمایت کامل دیفای (DeFi) را برای همه کاربران تضمین می‌کند؛ زیرا در تلاش است خطرات و هزینه‌های دیفای ناشی از لایه ۱، قرارداد هوشمند و ریسک‌های تکمیل تراکنش را کاهش دهد.

در ادامه با این پلتفرم بیشتر آشنا می‌شویم و نحوه کار آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

یونین فایننس چیست؟

یونین فایننس

از زمان معرفی، یونین فایننس تأثیر قابل توجهی در فضای ارزهای رمزنگاری داشته و متشکل از متخصصانی است که سال‌ها تجربه در بخش‌های مربوطه خود دارند. پروتکل یونین (Union) از طریق پوشش گسترده و مدل صرفه جویی در هزینه و ویژه نیازهای بخش دیفای، ترکیبی منحصر به فرد از بیمه سنتی و کارایی فوق العاده بلاکچین را ارائه می‌دهد.

شباهت‌هایی با بیمه سنتی

علاوه بر این، الگوریتم یونین به شکاف آشکار بین دیفای و سیفای (CeFi) برخلاف سایر راه حل‌های مبتنی بر بلاکچین رسیدگی می‌کند، زیرا با یک پروتکل چند توکنی که حاکمیت را از دینامیک‌های بازار جدا می‌کند، محافظت از لایه‌های مختلف پوشش را فراهم می‌کند.

پروتکل یونین، مشابه شرکت‌های بیمه سنتی، به حمایت و پوشش کامل تحت بسته‌های بیمه‌ای مبتنی بر بلاکچین خود افتخار می‌کند. با این حال، این پلتفرم با استفاده از مفهوم غیرمتمرکز بودن بلاکچین، پلتفرم را از مدل‌های “فقط مخصوص اعضا” و نیازهای KYC آزاد می‌کند. علاوه بر این، یونین یک فرآیند حاکمیت موثر برای حمایت از اعتبار ادعاها و پرداخت بدهی استخرها برای پاسخگویی به برنامه‌های پوششی ارائه می دهد.

ریسک‌های مربوط به دیفای

ریسک های غیر مالی در اتریوم

همچنین، تیم یونین یک بازار ثانویه را فراهم می‌کند که مدیریت ریسک مربوط به دیفای را امکان پذیر می‌کند و این امر حمایت از تریدرها در اکوسیستم دیفای را تسهیل می‌کند. علاوه بر این، این امر سرمایه را آزاد و ریسک را توزیع می‌کند، در حالیکه به بخش دیفای اجازه می‌دهد تا در حالی که روندهای فعلی بازار را منعکس می‌کند، مقیاس پذیری بهتری را فراهم می‌کند.

راه حل بلاکچین دارای یک مدل اقتصادی مشخص است که اکوسیستم غیر متمرکز را به طور مداوم رشد داده است، همراه با یک مدل سرمایه و قیمت گذاری که منحنی‌های عرضه و تقاضا را متعادل می‌کند. در حالی که به صورت پویا با شرایط اقتصادی تعیین شده توسط بازار تطبیق می‌یابد و گزارش شفاف عملکرد شاخص‌های کارایی مالی و ریسک را حفظ می‌کند تا منجر به افزایش اعتماد به پروتکل و پذیرش گسترده آن شود.

مدل سه توکنی در یونین فایننس

مدل چند توکنی یونین فایننس

به طور کلی، پلتفرم بیمه یونین فایننس، از طریق یک سیستم سه توکنی متشکل از توکن‌های UNN ، uUNN و pUNN مدیریت می‌شود.

توکن UNN

UNN توکن اصلی این بستر تأمین مالی است؛ زیرا از آن برای اهداف حاکمیتی استفاده می‌شود. به صاحبان UNN حق رأی در شرکت اعطا می‌شود که به آنها امکان تاثیر در ادعاهای حمایت و پروتکل‌های مربوط به حل تعارض، تنظیم پارامترهای ریسک و تنظیم برنامه‌های تشویقی و غیره را می‌دهد.

توکن‌های uUNN و pUNN

توکن uUNN، توسط مشتریان پلتفرم و خریداران حمایتی استف