پیشرفته مقالات عمومی

یونین فایننس چیست؟ بیمه‌ای برای صنعت دیفای

یونین فایننس (Union Finance) یک پلتفرم فناوری است که حمایت دسته‌ای و بازار ثانویه لیکویید را با یک مدل چند توکنی ترکیب می‌کند. پلتفرم یونین حمایت کامل دیفای (DeFi) را برای همه کاربران تضمین می‌کند؛ زیرا در تلاش است خطرات و هزینه‌های دیفای ناشی از لایه ۱، قرارداد هوشمند و ریسک‌های تکمیل تراکنش را کاهش دهد.

در ادامه با این پلتفرم بیشتر آشنا می‌شویم و نحوه کار آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

یونین فایننس چیست؟

یونین فایننس

از زمان معرفی، یونین فایننس تأثیر قابل توجهی در فضای ارزهای رمزنگاری داشته و متشکل از متخصصانی است که سال‌ها تجربه در بخش‌های مربوطه خود دارند. پروتکل یونین (Union) از طریق پوشش گسترده و مدل صرفه جویی در هزینه و ویژه نیازهای بخش دیفای، ترکیبی منحصر به فرد از بیمه سنتی و کارایی فوق العاده بلاکچین را ارائه می‌دهد.

شباهت‌هایی با بیمه سنتی

علاوه بر این، الگوریتم یونین به شکاف آشکار بین دیفای و سیفای (CeFi) برخلاف سایر راه حل‌های مبتنی بر بلاکچین رسیدگی می‌کند، زیرا با یک پروتکل چند توکنی که حاکمیت را از دینامیک‌های بازار جدا می‌کند، محافظت از لایه‌های مختلف پوشش را فراهم می‌کند.

پروتکل یونین، مشابه شرکت‌های بیمه سنتی، به حمایت و پوشش کامل تحت بسته‌های بیمه‌ای مبتنی بر بلاکچین خود افتخار می‌کند. با این حال، این پلتفرم با استفاده از مفهوم غیرمتمرکز بودن بلاکچین، پلتفرم را از مدل‌های “فقط مخصوص اعضا” و نیازهای KYC آزاد می‌کند. علاوه بر این، یونین یک فرآیند حاکمیت موثر برای حمایت از اعتبار ادعاها و پرداخت بدهی استخرها برای پاسخگویی به برنامه‌های پوششی ارائه می دهد.

ریسک‌های مربوط به دیفای

ریسک های غیر مالی در اتریوم

همچنین، تیم یونین یک بازار ثانویه را فراهم می‌کند که مدیریت ریسک مربوط به دیفای را امکان پذیر می‌کند و این امر حمایت از تریدرها در اکوسیستم دیفای را تسهیل می‌کند. علاوه بر این، این امر سرمایه را آزاد و ریسک را توزیع می‌کند، در حالیکه به بخش دیفای اجازه می‌دهد تا در حالی که روندهای فعلی بازار را منعکس می‌کند، مقیاس پذیری بهتری را فراهم می‌کند.

راه حل بلاکچین دارای یک مدل اقتصادی مشخص است که اکوسیستم غیر متمرکز را به طور مداوم رشد داده است، همراه با یک مدل سرمایه و قیمت گذاری که منحنی‌های عرضه و تقاضا را متعادل می‌کند. در حالی که به صورت پویا با شرایط اقتصادی تعیین شده توسط بازار تطبیق می‌یابد و گزارش شفاف عملکرد شاخص‌های کارایی مالی و ریسک را حفظ می‌کند تا منجر به افزایش اعتماد به پروتکل و پذیرش گسترده آن شود.

مدل سه توکنی در یونین فایننس

مدل چند توکنی یونین فایننس

به طور کلی، پلتفرم بیمه یونین فایننس، از طریق یک سیستم سه توکنی متشکل از توکن‌های UNN ، uUNN و pUNN مدیریت می‌شود.

توکن UNN

UNN توکن اصلی این بستر تأمین مالی است؛ زیرا از آن برای اهداف حاکمیتی استفاده می‌شود. به صاحبان UNN حق رأی در شرکت اعطا می‌شود که به آنها امکان تاثیر در ادعاهای حمایت و پروتکل‌های مربوط به حل تعارض، تنظیم پارامترهای ریسک و تنظیم برنامه‌های تشویقی و غیره را می‌دهد.

توکن‌های uUNN و pUNN

توکن uUNN، توسط مشتریان پلتفرم و خریداران حمایتی استفاده می‌شود و آنها را قادر می‌سازد تا بر سیاست‌های محافظت از پلتفرم تأثیر بگذارند. از طرف دیگر توکن pUNN به فروشندگان حمایتی اعطا می‌شود که نماینده‌ای از بسته حمایتی است که فروشنده تأمین می‌کند.

توکن uUNN و pUNN فقط در بازار ثانویه یونین در دسترس است که جدا شدن توکن‌های حاکمیتی از توکن‌های حمایتی را تضمین می‌کند که به تبع آن منجر به جلوگیری از تضاد منافع در پلتفرم می‌شود.

علاوه بر این، از طریق سیستم مبتنی بر سه توکن، یونین فایننس کاربران را قادر می‌سازد تا از یک مدل قیمت گذاری پویا و منحصر به فرد برای حق بیمه حمایتی بهره‌مند شوند که مکانیزمی برای کشف قیمت در زمان واقعی و کارآمد و همچنین مدل سرمایه‌ای است که اهرم را تنظیم می‌کند در حالی که بازدهی را از طریق سرمایه مازاد تأمین می‌کند و توانایی پرداخت استخرهای حمایتی را به حداکثر می‌رساند. بعلاوه، سازوکار حاکمیت، ادعا و چالش چند لایه تضمین می‌کند که همه عملیات به طور عادلانه و شفاف اداره می‌شود.

اجزای اصلی یونین فایننس

یونین فایننس

حمایت از خریدار

وقتی خریدار، یک محصول (های) محافظتی را در پلتفرم خریداری می‌کند، به طور خودکار قرارداد محافظت ایجاد می‌شود. هنگام خرید، هر قرارداد موارد زیر را مشخص می‌کند:

  • نوع حمایت که مشخص می‌کند که کدام استخر حمایتی، حمایت را تامین می‌کند و در ازای آن، حق بیمه دریافت می‌کند.
  • میزان پوشش
  • مدت بیمه (تاریخ شروع / تاریخ پایان)
  • سطح حق بیمه

خرید قرارداد حمایت زمانی تأیید می‌شود که خریداران توکن‌های uUNN را دریافت کنند که نشان دهنده حق آنها در سیاست حمایتی از توکن‌ها است. سپس، پروتکل حمایت پس از واریز حق بیمه یا تاریخ شروع قرارداد حمایت آغاز می‌شود. خریدارانی که از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز معتبر (DEX) مانند Uniswap، توکن‌های UNN را استیک کنند، در پرداخت حق بیمه حمایت از تخفیف بهره‌مند می‌شوند.

مدل سرمایه

مدل سرمایه یک مولفه اساسی است که با استفاده از انگیزه‌های اقتصادی، باعث جذب فروشندگان حمایت می‌شود، کمک مالی به توسعه اکوسیستم می‌کند، اهرم حمایت از فروشندگان حمایت را بهینه می‌کند و سرمایه را برای دستیابی به توانایی پرداخت بر اساس استانداردهای سختگیرانه مورد استفاده در بیمه و امور مالی قفل می‌کند. علاوه بر این، فروشندگان حمایت می‌توانند از توکن‌ها و استیکنیگ pUNN خود برای دریافت بیشتر توکن UNN استفاده کنند. به این ترتیب آنها می‌توانند بخش کوچکی از UNN که هر بلوک به خود اختصاص می‌دهد را به اشتراک بگذارند.

استیکینگ توکن UNN

هولدرهای UNN می‌توانند توکن‌های خود را برای بدست آوردن UNN اضافی از طریق استخراج نقدینگی استیک کنند که به دو دسته مجزا تقسیم می‌شوند: تامین کنندگان نقدینگی و توکن‌های قفل شده برای اهداف حاکمیت. یونین به زودی به هولدرهای UNN اجازه تامین نقدینگی را در اکوسیستم‌های مختلف دیفای مانند Uniswap فراهم خواهد کرد. در مورد دسته دوم، کاربران UNN بر تصمیمات مربوط به آینده توکن UNN از طریق فرآیند حاکمیت غیرمتمرکز نظارت خواهند داشت.

نتیجه‌گیری

ورود یونین فایننس به بخش دیفای در حالی صورت گرفت که خطرات و مشکلات احتمالی کاربران دیفای که روزانه با آن روبرو بوده‌اند، بیش از حد طاقت فرسا شده است. خوشبختانه، این پلتفرم به طور همزمان از طریق اکوسیستم مجزا و محصولات حمایتی خود قادر به کنترل این خطرات است.

پروتکل یونین فایننس می‌تواند با تأثیرگذاری بیشتر و تقویت توانمندی سرمایه گذاران در بلاک چین، بخش دیفای را ارتقا دهد؛ زیرا موانع را برای ورود کاربران خرده فروش، کاهش می‌دهد و زیرساخت لازم برای سرمایه گذاران نهادی را فراهم می‌کند، در نتیجه یک اکوسیستم قابل اعتماد دیفای ایجاد می‌کند.

منبع
boxmining

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا