اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

به‌روز رسانی برونو بایننس اسمارت چین تا ۳ روز دیگر اجرا می‌شود؛ توکن سوزی BNB لحظه‌ای می‌شود

شبکه بایننس اسمارت چین روز سه‌شنبه ارتقا برونو (Bruno) را اجرا خواهد کرد. این به‌روزرسانی تغییراتی را در ساختار توکن‌سوزی بایننس کوین به وجود می‌آورد.

به گزارش میهن بلاکچین و نقل از ای‌ام‌بی‌کریپتو، شبکه بایننس اسمارت‌چین در حوزه دیفای موفق عمل کرده است و ارزش کل قفل‌شده (TVL) در آن برابر ۱۸.۱۶ میلیارد دلار است و در رتبه دوم بعد از اتریوم قرار گرفته است. با این حال بسیاری از ولیدیتورها در هفته‌های اخیر درخصوص مشکلات زنجیره BSC ابراز نارضایتی کرده‌اند. تیم توسعه‌دهده این شبکه نیز برای مرتفع کردن برخی از این مشکلات، ارتقا برونو را برای ۹ آذر ماه ساعت ۱۱:۳۰ صبح به وقت ایران برنامه‌ریزی کرده‌اند.

بایننس اسمارت چین BSC
ارزش کل قفل شده در شبکه بلاکچین‌های مختلف

چه چیزی در ارتقای Bruno تغییر خواهد کرد؟

در این به‌روزرسانی که نسخه ۱.۱.۵ ارتقای آن به شمار می‌رود، از مکانیسم سوزاندن لحظه‌ای برای سوزاندن توکن‌ها استفاده می‌شود. در این مکانیسم سرعت پروسه سوزاندن توکن در شبکه بالا می‌رود و بخشی از کارمزدهای گس شبکه به صورت خودکار سوزانده خواهند شد. طرح پیشنهادی برای سوزاندن توکن‌ها به این شیوه BEP-95 نام دارد.

طرح BEP-95 شبیه به پروپوزال EIP-1559 شبکه اتریوم است که برای سوزاندن توکن‌ها در ماه آگوست امسال مطرح شده بود و همانند هاردفورک لندن اتریوم، ارتقا Bruno به تدریج تعداد BNBهای در گردش را محدود خواهد کرد. لازم به ذکر است اتریوم توانست ۵۶٪ از تعداد اترهای جدیدی که صادر شده‌اند را توسط سوزاندن کارمزدها از بین ببرد.

بایننس انتظار دارد که سرعت همگام شدن نود کامل شبکه را تا ۶۰٪ بهبود بخشد که منجر به غیرمتمرکزتر شدن شبکه خواهد شد. همچنین انتظار می‌رود پروسه جدید سوزاندن توکن‌ها به ارزشمندتر شدن توکن BNB منجر شود. در زمان نگارش این مطلب قیمت BNB برابر ۵۹۸ دلار است. ارزش کل بازار آن نیز برابر ۹۹.۸ میلیارد دلار است و از این رو بایننس کوین را در رتبه سوم بازار قرار می‌دهد.

پس از ارتقای Bruno چه چیزی در انتظار است؟

کاربران BSC و توسعه‌دهندگان آن به صورت مستقیم تحت تاثیر این ارتقا قرار نخواهند گرفت بلکه تنها روی تاییدکننده‌هایی (Validators) که در حالت نود کامل به فعالیت مشغول هستند، تاثیر خواهد گذاشت. تمام تاییدکننده‌ها باید آخرین نسخه را برای فرستادن تراکنش‌ها استفاده کنند. آن‌ها نقش پررنگی در مکانیسم سوزاندن توکن‌ها خواهند داشت و نسبت سوزاندن توکن‌ها توسط آن‌ها تعیین خواهد شد. پس از انجام شدن این ارتقا بلاکچین بایننس اسمارت‌چین دارای ویژگی‌های جدیدی خواهد شد و برخی از ایرادهای آن حذف خواهند شد.

شبکه بایننس اسمارت‌چین یکی از فعال‌ترین بلاکچین‌ها با بیش از ۲ میلیون آدرس فعال روزانه است و به تازگی به رکورد ۱۴.۷ میلیون تراکنش در یک روز رسیده است.

به نظر شما با انجام این ارتقا باگ‌های زنجیره بایننس‌ اسمارت‌چین تا حدی برطرف خواهد شد؟ نظر شما در مورد تاثیر سوزاندن توکن‌ها بر قیمت BNB چیست؟

منبع
ambcrypto

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا