اخبار بلاکچین

کدام پروتکل‌های دیفای پشتیبانی از شبکه بیس را آغاز کرده‌اند؟

پلتفرم وام‌دهی کامپاند روز گذشته در بستر شبکه لایه ۲ بیس (Base)‌ راه‌اندازی شد. بیس یک شبکه لایه ۲ برای بلاکچین اتریوم است که در حال حاضر، پروتکل‌های مطرحی از جمله یونی سواپ در آن فعالیت می‌کنند. به جز کامپاند، در روزهای اندک از شروع فعالیت شبکه بیس، پروتکل‌های دیفای زیادی از این شبکه پشتیبانی کرده‌اند.

به نقل از د بلاک، تیم توسعه شرکت کامپاند لبز روز گذشته اعلام کرد با راه‌اندازی این پلتفرم در شبکه بیس، کاربران می‌توانند با قرار دادن اتر و اترهای رپد شده و استیک شده کوین بیس به عنوان وثیقه، استیبل کوین USDbC وام بگیرند.

در حال حاضر، ۳.۶۴ میلیون دلار وثیقه در این پلتفرم وام‌دهی قرار داده شده و ۲.۲۵ میلیون دلار از آن وام گرفته شده است. نرخ درصدی سالانه (APR) برای وام‌دهندگان ۱.۲۵٪ و برای وام‌گیرندگان ۲.۸۴٪ در نظر گرفته شده است. بر اساس داده‌های موجود، ۲.۴۷ میلیون دلار از رقم وثیقه را اتریوم و ۱.۱۷ میلیون دلار آن را cbETH تشکیل می‌دهد.

کدام پروتکل‌های دیفای از بیس پشتیبانی می‌کنند؟

جرد گری (Jared Grey)، مدیر صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ امروز اعلام کرد به دلیل تقاضای بالا، نسخه دوم این صرافی در شبکه بیس راه‌اندازی خواهد شد. پیش از این نسخه ۳ سوشی سواپ در شبکه بیس راه‌اندازی شده بود.

هفته گذشته نیز یونی سواپ، بزرگترین صرافی غیرمتمرکز بازار از آغاز به کار نسخه ۳ خود در شبکه بیس و پردازش بیش از ۱۰،۰۰۰ تراکنش در اولین روز فعالیت خبر داد. پروتکل‌های مهم دیفای که از شبکه بیس تاکنون پشتیبانی کرده‌اند به شرح زیر هستند:

  • Unisawap
  • Beefy
  • Stargate
  • Compound
  • Sushiswap
  • Balancer
  • Moonwell

شبکه اصلی بیس رسما در تاریخ ۹ آگوست (۱۸ مرداد) آغاز به کار کرد و از آن زمان،‌ تعداد کاربران فعال این شبکه لایه ۲ به لطف شبکه اجتماعی friend.tech از ۱۰۰،۰۰۰ نفر فراتر رفته است. بر اساس داده‌های آنچین، در حال حاضر، تعداد تراکنش‌های روزانه پردازش شده در شبکه بیس نزدیک به سایر شبکه‌های لایه ۲ معروف از جمله آپتیمیزم و آربیتروم است.

نمودار میانگین متحرک ۷ روزه تعداد تراکنش‌های شبکه‌های بیس، آپتیمیزم و آربیتروم - منبع: The Block
نمودار میانگین متحرک ۷ روزه تعداد تراکنش‌های شبکه‌های بیس، آپتیمیزم و آربیتروم – منبع: The Block

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا