اخبار خارجی

کاخ سفید گزارشی در رابطه با تأثیر استخراج رمزارزها بر محیط زیست منتشر کرد

دفتر سیاست‌گذاری علم و فناوری کاخ سفید (OSTP) در پی فرمان اجرایی جو بایدن در رابطه با رمزارزها، گزارشی در رابطه با تاثیر استخراج ارزهای دیجیتال بر محیط زیست منتشر کرده است. در این گزارش، کاخ سفید پیشنهاد کرده است صنعت استخراج، استانداردهایی جهت کاهش اثرات سوء زیست محیطی داشته باشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو اسلیت، دفتر سیاست‌گذاری علم و فناوری کاخ سفید در گزارشی با عنوان «پیامدهای دارایی‌های دیجیتال بر آب و هوا و انرژی» خواستار استفاده از انرژی پاک و کاهش میزان مصرف انرژی در فرآیند استخراج شده است.

برای استخراج رمزارز استاندارد تعیین شود

این گزارش، عمدتا بر ایجاد استانداردهایی برای استخراج‌کنندگان رمزارز متمرکز است و اقدامات متعددی را برای محدود کردن میزان انرژی مصرفی برای فعالیت‌های شبکه‌های مبتنی بر اجماع اثبات کار توصیه می‌کند.

در این گزارش، بر به حداقل رساندن نویزها، آلاینده‌های منتشرشده و همچنین اثرات فعالیت ماینرها بر آب اشاره شده و توصیه می‌کند از وزارت انرژی (DOE) و آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) در این رابطه کمک گرفته شود.

در همین حال، گزارش دفتر سیاست‌گذاری علم و فناوری کاخ سفید توصیه کرده است در صورتی که این تلاش‌ها از تاثیرات منفی استخراج رمزارزها بر محیط زیست جلوگیری نکند، اقدامات احتمالی محدودکننده‌تری انجام شود.

در این گزارش آمده است:

اگر این تلاش‌ها در کاهش تاثیرات بر محیط زیست ناکارآمد باشند، دولت بایستی اقدامات اجرایی را بررسی کند و کنگره ممکن است قوانینی را برای محدود کردن و یا حذف استفاده از مکانیسم‌های اجماع با مصرف انرژی بالا برای استخراج دارایی‌های دیجیتال در نظر بگیرد.

اگرچه در این گزارش مستقیما به استخراج رمزارزها در شبکه‌های مبتنی بر اثبات کار اشاره نمی‌کند، مکانیسم‌های اجماع با شدت انرژی بالا را هدف قرار داده است که شامل  POW نیز می‌شود.

در این گزارش همچنین به مصرف انرژی بالای استخراج رمزارز اشاره شده و مدعی است برای استخراج ارزهای دیجیتال بزرگ، مقدار بسیار زیادی انرژی مصرف می‌شود:

ترکیبی از ۱۴۰ ± ۳۰ میلیون تن دی اکسید کربن در سال (Mt CO2/y) یا حدود ۳.۰٪ از انتشار سالانه جهانی گازهای گلخانه‌ای به استخراج اختصاص دارد.

علاوه بر قانون‌گذاری صنعت استخراج برای جلوگیری از آثار سوء زیست محیطی، کاخ سفید از اپراتورهای شبکه برق می‌خواهد تا اطمینان حاصل کنند استخراج رمزارزها بر ثبات شبکه تاثیر منفی نگذارد.

لزوم نوآوری در استخراج رمزارزها

در این گزارش، بر لزوم نوآوری در صنعت استخراج تاکید شده و به ماینرهایی که از متان شعله‌ور و تهویه‌شده برای تامین انرژی دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند و اثر این کار بر آب و هوا اشاره شده است.

علاوه بر این، از صنعت استخراج خواسته شده است تا داده‌های بهتری را برای نشان دادن میزان استفاده از انرژی‌های پاک ارائه دهند. همچنین، در این گزارش از ماینرها خواسته شده تا تاسیساتی بدون انتشار کربن بسازند که بیش از انرژی مورد نیاز برای استخراج رمزارز، برق تولید می‌کند.

آیا استخراج رمزارز برای محیط زیست ضرر دارد؟

ظاهرا این گزارش در رابطه با آثار سوء استخراج ارزهای دیجیتال بر محیط زیست کمی زیاده‌روی کرده است.

در حالت کلی، استخراج ارزهای دیجیتال تنها مسئول بخش کوچکی از میزان انتشار جهانی آلاینده‌هاست و شرکت‌های بزرگ بسیاری، انرژی به مراتب بیشتری نسبت به شبکه بیت کوین مصرف می‌کنند.

به عنوان مثال، بر اساس گزارشات مختلف، شرکت آمازون تنها با محاسبه میزان آلاینده‌ای که طی حدود ۱٪ از فروش آنلاین خود منتشر می‌کند، میزان کربن منتشرشده طی فعالیت‌هایش را به میزان قابل توجهی کمتر از مقدار واقعی گزارش می‌کند. علاوه بر این، میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای به دنبال فعالیت‌های مرتبط با سایر دارایی‌های مالی مانند طلا یا ارزهای فیات سهم بسیار بیشتری در مقایسه با بیت کوین دارا هستند.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا