مبتدی مقالات

مستر گاکس (Mr. Goxx) کیست؟ اولین همستر معامله‌گر در دنیای کریپتو

آقای گاکس یک همستر است؛ مانند بسیاری از مردم آقای گاکس نیز به دنبال خرید ارزهای دیجیتال است به این امید که به ثروت زیادی برسد. نام او از صرافی ورشکسته Mr.Gox گرفته شده و به دو دلیل مورد‌ توجه قرار گرفته است؛ اول این که او در حال کسب درآمد است و عملکردش از بسیاری از معامله‌گران بزرگ مانند وارن‌بافت (Warren Buffett) و بازدهی شاخص‌های مالی مانند S&P 500 در دریافت سود بهتر داده است و دوم این‌که آقای گاکس فقط یک همستر است! در این مقاله به نحوه انجام معاملات توسط مستر گاکس، همستر تریدر در کریپتو، فعالیت شرکت او، سازندگان این پروژه و دفتر کار ساخته شده برای انجام معاملات توسط مستر گاکس، می‌پردازیم.

مستر گاکس چگونه و کجا معامله انجام می‌دهد؟

مستر گاکس

او دارای اتاق مخصوص به خودش است که اسم آن “Goxx Box” است و هر زمان که بخواهد معاملاتش را در اتاقش انجام می‌دهد. هر روز که او وارد اتاقش می‌شود، پخش زنده فعالیت‌های او در پلتفرم Twitch شروع می‌شود و حساب توییترش به دنبال‌کنندگانش اطلاع می‌دهد که آقای گاکس یک جلسه معاملاتی را شروع کرده است.

اما چگونه یک همستر می‌تواند معامله انجام دهد؟ کل کاری که او انجام می‌دهد، این است که وارد دفترش می‌شود و کارش را با دویدن روی چرخی به اسم چرخ نیّت (Intention Wheel) شروع می‌کند؛ چرخ بین ارز‌های‌دیجیتال مختلف می‌چرخد و هنگامی که او می‌ایستد، کوین مد‌نظرش برای انجام معامله انتخاب می‌شود. در کف اتاق او دو تونل، یکی برای خرید و دیگری برای فروش وجود دارد و هر‌ بار که او از یک تونل عبور می‌کند، وسایل الکترونیکی که به دفتر او وصل هستند، مطابق خواسته آقای گاکس معاملاتش را انجام می‌دهند.

دفتر کار مستر گاکس

شرکت آقای گاکس (Goxx Capital)

ماه اول ماه سختی برای آقای گاکس بود؛ او در ۱۲ ژوئن ۲۰۲۱ (۲۲ خرداد ۱۴۰۰)، معاملاتش را با ۳۲۶ یورو روی کوین XLM شروع کرد و بعد از یک ماه و ۹۵ معامله، سرمایه‌اش ۷.۳ درصد کاهش یافت، اما در تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۱ (۵ مهر ۱۴۰۰) عملکرد او به ۱۹.۴۱ درصد سود رسید. عملکرد آقای گاکس حتی از خود بیت‌کوین، اولین کوین بازار کریپتو هم به مراتب بهتر بود.

طبیعتا شرکت گاکس واقعی نیست و شرکای انسانی آقای گاکس، با هر توییتی تاکید می‌کنند که پست‌هایی که انتشار می‌دهند برای سرمایه گذاری نیست؛ اما دو نفر از شرکای آقای گاکس ترجیح می‌دهند ناشناخته باقی بمانند. آن‌ها در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی گفتند:

ارزهای دیجیتال موضوعات بسیار بحث برانگیزی بودند؛ مانند هر موضوع دیگری که این روزها در اینترنت در مورد آن‌ها بحث می‌شود و به نظر می‌رسد این موضوعات می‌توانند به سرعت داغ و غیر‌منطقی شوند و آن‌ها ترجیح می‌دهند آقای گاکس به عنوان پروژه جانبی آن‌ها باقی بماند.

پروژه مستر گاکس توسط چه کسانی انجام شد؟

این پروژه به عنوان سرگرمی در اوایل شروع پاندمی کرونا آغاز به کار کرد. صاحب این همستر مدرس و متخصص مدل‌سازی آلمانی است، که دوست دارد با طنز علاقه مردم را به فن‌آوری‌های جدید برانگیزد، شخص دیگری که در این پروژه به صاحب همستر کمک می‌کرد یک برنامه ‌نویس، هم‌دانشگاهی و دوست صمیمی او بود که صدها کیلومتر با هم فاصله داشتند و از راه دور با هم روی شرکت گاکس‌کاپیتال کار می‌کردند. هدف آن‌ها آگاهی دادن در مورد بازار کریپتو به مردمی بود، که با توجه به افزایش هر روزه قیمت‌ ارزهای دیجیتال در دنیا، بازار کریپتو را فرصت خوبی برای سرمایه گذاری و کسب سود می‌دیدند؛ در صورتی که اطلاعاتی از آن نداشتند.

مستر گاکس - توییت ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، درباره مهارت‌های دیوانه‌وار مستر گاکس
توییت ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، درباره مهارت‌های دیوانه‌وار مستر گاکس

دفتر کار Mr. Goxx

همه چیز در دفتر‌کار آقای گاکس تقریبا دست‌ساز است. این دفتر کاملا خودکار است و از طیف وسیعی از فن‌آوری‌ها از جمله برنامه‌نویسی نرم‌افزار، میکروکنترلرها، کامپیوترهای تک‌‌بردی، طراحی‌های کامپیوتری، چاپ سه‌بعدی، برش لیزری و موارد دیگر استفاده می‌کند.

دفتر کار مستر گاکس

سازندگان دفتر کار Mr. Goxx گفتند:

ما ویژگی‌های زیادی در ذهن داریم، که تماشای همه چیز را بسیار سرگرم کننده‌تر می‌کند و فضای بیشتری را برای بازی آقای Goxx فراهم می‌کند.

آقای گاکس مانند یک مدیر موفق، ساعت کاری دلخواه خودش را دارد و راه بین قفس و دفتر کارش همیشه باز است، به جز مواقعی که نیاز به تمیز کردن داشته باشد؛ بنابراین هر زمانی که بخواهد، می‌تواند استراحت کند و تماشاگران او باید منتظر اعلام بعدی پیغام «آقای گاکس در دفتر است» باشند.

جمع بندی

در این روز‌ها که بازار ارز‌های دیجیتال تبدیل به بازاری سود‌ده شده‌ است، اکثر مردم دنیا به سرمایه گذاری در این بازار رو آورده‌اند و چه کم و چه زیاد سرمایه خود را وارد این بازار کرده‌اند؛ اکثر آن‌ها بدون داشتن دانش کافی اقدام به سرمایه‌گذاری کرده‌اند و از هر راهی اقدام به خرید ارز‌های دیجیتال می‌کنند؛ در این حالت افراد سود‌جو می‌توانند از این فرصت سو‌ءاستفاده کرده و از سرمایه‌گذاران در راستای منافع خود استفاده کنند. پروژه مستر گاکس توسط دو نفر که علاقه‌مند به بازار ارز‌های دیجیتال هستند راه‌اندازی شد و هدف آن‌ها بالا بردن اطلاعات و سطح دانش مردم برای جلوگیری از سوءاستفاده به دلیل عدم دانش کافی از آن‌ها بود. در این مقاله به نحوه انجام معاملات توسط مستر گاکس، همستر تریدر در کریپتو، فعالیت شرکت او، سازندگان این پروژه و دفتر کار ساخته شده برای انجام معاملات توسط مستر گاکس، پرداختیم.

منبع
bbcmarketwatch

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا