مقالات عمومی

نگاهی به زندگی و حواشی راجر ور (Roger Ver) ملقب به مسیح بیت کوین!

در جهان ستاره های بزرگ ارز دیجیتال، به ندرت پیش می آید که یک شخص تاثیر گذار برجسته را پیدا کرد که شدیدا بحث برانگیز نبوده باشد و سبب ایجاد جبهه های متضاد نشده باشد. راجر ور (Roger راجر) دقیقا چنین شخصی است. او در کالیفرنیا متولد شد و حالا شهروند Saint Kitts و Nevis و همچنین ساکن ژاپن می باشد. راجر تاریخ دراز و پر از ابهامی با ارز های دیجیتال دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

راجر ور در همان اوایل تاریخ بیت کوین به ارز دیجیتال علاقه مند شد. او پول زیادی را در استارت آپ های مربوط به ارز دیجیتال همزمان با ظاهر شدن این صنعت سرمایه گذاری کرد. او به عنوان یکی از اولین و پر سر و صدا ترین طرفداران بیت کوین به مسیح بیت کوین ملقب شده است. اگرچه در چند سال گذشته نظرات راجر در مورد ارز های دیجیتال مانند زندگی شخصیش بسیار پلاریزه شده و سبب ایجاد جبهه های متفاوت گردیده است.

پیش زمینه تجاری و دوران زندان

بر طبق وبسایت راجر ور، او به عنوان مدیر عامل تمام وقت MemoryDealers.com برای بیش از یک دهه خدمت کرده است. او از ۲۰۱۲ به بعد دیگر مدیر عامل MemoryDealers.com نبوده است. راجر ادعا می کند که با هدایت او این کسب و کار رشد کرد و تبدیل به یک رهبر جهانی در حافظه Cisco استفاده شده و صنعت تجهیزات شبکه شد. اگرچه از ۲۰۱۱ به بعد، راجر بیشتر با یک گستره در حال رشد از پروژه های مربوط به بیت کوین و کریپتو ارتباط داشته است.

در سال ۲۰۰۲، راجر ور به خاطر فروش مواد منفجره در ای بی (ebay) محکوم به ده ماه زندان شد. معمولا منتقدان او به این بخش از زندگی او اشاره می کنند تا تصویری منفی از او ارائه دهند.

شهروندی و مسائل مربوط به ویزا

دلیل دیگری برای مباحثه برانگیز بودن راجر ور، مسائلی است که پیوسته در مورد شهروندی و ویزای او وجود دارد. اگرچه او در ایالات متحده متولد شده و در کالیفرنیا بزرگ شده است اما در سال ۲۰۰۶ به ژاپن مهاجرت کرد. در سال ۲۰۱۴، راجر شهروندی ایالات متحده را رد کرد و متعاقبا شهروند St.Kitts و Nevis شد. او از طریق برنامه سرمایه گذاری موفق به کسب این شهروندی جدید شد که در آن سرمایه گذاری در املاک و مستغلات مشخص یا مشارکت با مشارکت با بنیاد تنوع صنعت شکر انجام شد و این باعث خرید شهروندی توسط افراد ثروتمند می شود.

در سال ۲۰۱۵ در حالی که راجر در تلاش برای اخذ ویزا جهت ورود مجدد به ایالات متحده برای یک کنفرانس بود، سفارت ایالات متحده در Barbados از ورود او ممانعت به عمل آورد و علت را نگرانی از اینکه در انتهای سفرش آنجا را ترک نکند، بیان کردند. بعدا در سال ۲۰۱۵، ویزای او توسط یک سفارت دیگر ایالات متحده تصویب شد و به او اجازه داده شد که در سال ۲۰۱۶ به ایالات متحده وارد شود تا در کنفرانسی در کلورادو صحبت کند.

علاقه اولیه به بیت کوین

راجر ور کلاهبردار است

راجر ور ادعا می کند که بیت کوین را در اوایل ۲۰۱۱ کشف کرده است و او بیت کوین را مهمترین اختراع بشر در تاریخ جهان از زمان پیدایش اینترنت می داند. او به عنوان یکی از پذیرندگان ابتدایی ارز دیجیتال بیت کوین، پرداختی های بیت کوینی را در MemoryDealer.com ادغام کرد و به مشتریان اجازه داد که با بیت کوین پرداختی داشته باشند. با جمع آوری بیت کوین در روز های ابتدایی، زمانی که هر کوین در کسری از قیمت آن به نسبت اوایل ۲۰۱۸ قرار داشت، راجر بنا بر برخی تخمین ها بیش از ۴۰۰۰۰۰ بیت کوین جمع آوری کرد. راجر جهت تبلیغ برای بیت کوین و ترویج ان در جهان ممکن است از طریق پرداختی ها و تامین بودجه پروژه ها مقداری از بیت کوین های خود را خرج کرده باشد.

حمایت مالی راجر به تعدادی از پروژه های محبوب بیت کوین و راه اندازی استارت آپ ها کمک کرد. او از سرمایه گذاران ابتدایی در BitInstant بود که این شرکت توسط یک میلیونر بیت کوینی سابقه دار بنام Charlie Shrem بنیان گذاری شد. راجر همچنین یکی از سرمایه گذاران اولیه در تعدادی از پروژه های مرتبط بلاک چینی از جمله Kraken و ریپل بود. در ۲۰۱۲، راجر توانست bitcoinstore.com را راه اندازی کند که در آن هزاران گزینه برای فروش ارائه داده شده بود و مشتریان می توانستند با بیت کوین تراکنش انجام دهند. در ضمن این حمایت ها از بیت کوین و پروژه های مرتبط، راجر ملقب به مسیح بیت کوین شد زیرا که بسیاری او را به عنوان یک مبلغ ارز دیجیتال می دیدند.

پروژه هاب بعدی و دیدگاه های بحث برانگیز

راجر ور

در سال های اخیر نیز راجر ور در پروژه های بیت کوینی باقی مانده است. او به عنوان یکی از بنیان گذاران بنیاد بیت کوین در پذیرش جهانی بیت کوین و پذیرش این ارز توسط کسب و کار های اصلی نقش بسزایی داشته است. او همچنین دیدگاهی از بیت کوین را دارا می باشد که به نظر برخی کهنه و از مد افتاده است.

در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۷، راجر توضیح داد که او واقعا در مورد آینده ارز دیجیتال نگران است و اظهار تاسف کرد که آنچه می بیند بیشتر علاقه به سرمایه گذاری و انبار بیت کوین است تا اینکه پایایی و استفاده به عنوان یک واحد پول باشد.

در تابستان ۲۰۱۷، راجر با اقلیتی از توسعه دهندگان کریپتو هم نظر شدند و از فورک بیت کوین کش حمایت کردند. او ابراز داشت که حقیقت این است که استفاده از بیت کوین به تباهی گشیده شده است. او طرفدار افزایش اندازه بلاک بود که به نظر او این امر باعث می شود که مشتریان بتوانند برای کالا ها و خدمات بیت کوین بپردازند و با این کار کارمزد های کمتری نیز پرداخت نمایند. منتقدان بر این باورند که چنین اقدامی می تواند عدم تمرکز بیت کوین را از بین ببرد و تاثیر منفی بر فرآیند های پردازش تراکنش ها داشته باشد.

راجر تا به حال از این جرم که ادعا می شود که ترید داخلی بیت کوین کش در کوین بیس (Coinbase) محبوب انجام گرفته، به سلامت عبور کرده است. آینده بیت کوین و ارز های دیجیتال هرچه که باشد، احتمالا راجر به عنوان یک نیروی رک و پر سر و صدا به کار خود ادامه می دهد.

سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال و ICO ها شدیدا خطرناک است و در این مقاله توصیه ای به سرمایه گذاری در آنها نشده است. از آنجا که موقعیت هر فرد منحصر به فرد است، قبل از هر تصمیم مالی باید با یک شخص حرفه ای مشورت کرد. در اینجا تضمینی از اطلاعات و بیانات این مقاله به عمل نمی آید و برای هر تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام داده و با مسئولیت خود اقدام نمایید.

منبع
investopedia

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
11 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا