اخبار خارجی

رسیدن قیمت به ۱۰ هزار دلار برای بیت کوین نقطه ای حساسی است!

در طول هفته گذشته که بازار ارزهای دیجیتال روند صعودی را در پیش داشتند؛ کل مارکت حدود ۱۵ درصد افزایش داشته است. بیت کوین از مرز ۹۰۰۰ دلار عبور کرد و بالاترین قیمت خود یعنی ۹۳۰۰ دلار را در سال ۲۰۱۹ ثبت کرد و در حال حاضر با قیمت ۹۱۳۰ دلار مبادله می شود.

بعد از گذشت یک هفته؛ بیت کوین بر خلاف بسیاری از تحلیل های تکنیکال که ادعا کرده بودند؛ بعد از این روند صعودی، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ممکن است وارد یک روند نزولی و بازار خرسی شوند؛ همچنان به توانسته اصلاح های قیمتی کوچکی داشته باشد و حالت خود را در بازه صعودی حفظ کند. و اما کانال صعودی و یکی از حساس ترین بازه های قیمتی برای بیت کوین بسیار نزدیک است و آن هم رسیدن بیت کوین به ۱۰ هزار دلار است.

گذر بیت کوین از مرز ۱۰۰۰۰ دلار؛ یکی از نقاط حساس برای این ارز و کل بازار کریپتو است. تحلیلگران بسیاری خطوط مقاومت و حمایتی زیادی در محدوده ۱۰ هزار دلار برای بیت کوین متصور شدند و این محدوده توجهات زیادی را به خود جلب کرده است.

فعالان این بازار معتقدند؛ رسیدن بیت کوین به ۱۰ هزار دلار است که میتواند بزرگترین محرک برای حرکت صعودی ناگهانی بیت کوین و بازار کریپتو محسوب شود.  

بیت کوین از زمانیکه روند صعودی خود را شروع کرده است؛ میتوان گفت تقریبا به صورت پله ای افزایش قیمت داشته است. بعد از ورود از کانال ۵ هزاری به ۶ هزار دلار؛ مدتی روی ۶۰۰۰ دلار بازی کرد و دوباره وارد ۷۰۰۰ دلار شد. این روند تا امروز که در بازه ۹۰۰۰ دلار نوسان می کند؛ ادامه داشته است.

اما برخی از تحلیلگران معتقدند این حرکت پله ای ممکن است با ورود به کانال ۱۰ هزار تغییر کند. بسیاری اعتقاد دارند با عبور از ۱۰ هزار دلار قیمت به شدت شکسته خواهد شد و ریزش شدیدی را مشاهده خواهیم کرد و بسیاری دیگر معتقدند موج جدیدی صعودی شروع خواهد شد که مشخص نیست تا پایان سال قیمت بیت کوین چقدر خواهد شد.

کفه ترازو به سمت حرکت صعودی سنگین تر است!

تحلیلگران فاندامنتال معتقدند این روند صعودی تفاوت هایی با سال ۲۰۱۷ دارد که امکان ریزش قیمت بیت کوین را خیلی کاهش می دهد. ورود فیسبوک به دنیای ارزهای دیجیتال؛ افزایش سرمایه گذاران سازمانی؛ شناخته تر شدن بیت کوین در بین مردم جهان و …. میتواند دلایلی باشد که سال ۲۰۱۹ را برای  بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال متفاوت از قبل کند.

اما به هرحال با وجود تمام این پیش بینی ها و تحلیل های گوناگونی که وجود دارد؛ هیچ چیزی در بازار ارزهای دیجیتال قطعی نیست و باید منتظر بود تا زمان همه چیز را مشخص کند.

منبع
fxstreet

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا